facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

Zdjęcia - budynek Burj-Al-Taqa

Moderator: Moderator

Zdjęcia - budynek Burj-Al-Taqa

Postprzez frezer » piątek, 20 marca 2009, 20:16

Burj-Al-Taqa, projekt niemieckiej pracowni Gerber Architekten, zapewnia zerowy poziom emisji dwutlenku węgla.

Produkuje 100% energii, której potrzebuje - dzięki czemu skutecznie przeciwdziała zmianom klimatycznym.

Wieża wykorzystuje nawet tradycyjną technikę arabskich "wież wiatrowych", dzięki czemu wentylacja wewnątrz budynku jest dużo bardziej efektywna.

Obrazek
Obrazek

Jak wam się to widzi? :)
frezer

Modelarz-Amator

Postprzez łatex » sobota, 21 marca 2009, 00:24

Wygląda co najmniej bajerancko.... A masz gdzieś dłuży opis tej budowli ??
AUTOMATY DO GIER O NISKICH WYGRANYCH!!!!
HOT SPOT, SUPER BANK
ZYSK 50%!!!!
łatex

Doświadczony Architekt

Postprzez frezer » sobota, 21 marca 2009, 00:57

Cóż, szukałem trochę wcześniej i nic nie znalazłem więcej ponad to...
Ale mam za to coś po zngielku, o wiele więcej :)
A skyscraper in Dubai is being designed so that it generates all of its energy through renewable means such as wind turbines and solar panels. On top of the tower will be a 200 foot turbine that harnesses the power of the wind, and an array of solar panels on the roof and a series of islands that stretches over 161,459 square feet. The tower will also feature a massive solar shield to protect it from the sun, and vacuum glazed glass that will reduce the amount of heat absorbed from the extreme temperatures (up to 50 degrees C / 122 degrees F), presumably meaning less reliance on traditional air conditioning. Talking of air conditioning, the main system for cooling the air inside the tower uses a convection system which pulls in cold air at the ground level, and sucks it up out of the top of the tower. The air conditioning will use seawater, and underground cooling units lower the temperature inside to 18 degrees C / 64.4 degrees F. This building may be a technological beacon for environmentally friendly skyscrapers, but as a commenter on metaefficient points out, new building designs don't do much to solve the inefficiency of older buildings in cities. Although that doesn't mean we can't imagine what it'd be like to work and live in a sea of glass and metal without feeling slightly bad about it.

edit:
O! Jednak coś mam :)
KLIK!
frezer

Modelarz-Amator

Re: Zdjęcia - budynek Burj-Al-Taqa

Postprzez pudeleczko » środa, 19 grudnia 2012, 09:45

Nie no budyneczek robi wrażenie, nie wiedziałem tego wcześniej wow, a propo budowli i konstrukcji widzieliście Dancing Tower autorstwa Zaha Hadid, pewnie większość widziała ale nie kojarzy z nazwy to dwie wieże w Dubaju. Zrealizowanie tego projektu to dopiero wyzwanie:D Może za jakiś czas zabiorę się za bardziej zaawansowane projekty
pudeleczko

Nowy

Aktualnie buduję: samolot oraz krzesło
Imię: Adrian

Postprzez Ellen Harland » środa, 13 lutego 2013, 22:29

no rzeczywiście ambitny projekt ! czekam na rezultaty :)
Ellen Harland

Nowy

Imię: Ala

Postprzez janpasztet » piątek, 11 października 2013, 12:57

Ja jak skończę tamte projekty to wezmę się za sztuczną wyspę, która powstałą w Dubaju.
janpasztet

Nowy

Aktualnie buduję: kamasutrę z zapałek
Imię: Jan

Postprzez mariolcia » wtorek, 29 października 2013, 12:03

Niesamowity! Też jestem ciekawa co z tego wyjdzie.
mariolcia

Obserwator

Postprzez lily.nowak19 » sobota, 2 listopada 2013, 19:17

Genialne, ciekawi mnie jak będą przebiegały prace, ale niemiecka precyzja i wykonanie może się udać :) Jednym słowem robi wrażenie, cieszy mnie że powstają tego typu obiekty na świecie.
lily.nowak19

Nowy

Aktualnie buduję: pantenon
Imię: Lily

Powrót do Zdjęcia

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny