facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

[Flak 36 88mm] Yazid91

Modele które nie zostały skończone. Chcesz przywrócić relację swojego modelu? Napisz do Administracji forum.

Moderator: Moderator

[Flak 36 88mm] Yazid91

Postprzez Yazid91 » sobota, 12 maja 2012, 19:32

Witam, zakończyłem zbieranie materiałów i dziś postanowiłem na forum ujawnić co zamierzam zbudować. Po ukończeniu stadionu stwierdziłem, że czas na coś mniejszego lecz wymagającego więcej wysiłku i cierpliwości. Nie chciałem też budować po raz enty tego samego, co już komuś było dane zbudować.

Będzie to niemieckie działo przeciwlotnicze kalibru 88mm z okresu II wojny światowej. Działo swą sławę zyskało w charakterze broni przeciwpancernej, chociaż nie było przystosowane do walki z nią. Działo produkowano do 1945 roku, było na wyposażeniu głównie armii III Rzeszy, ale korzystała z niego także armia Finlandii, Związku Radzieckiego, USA i Jugosławii. To tyle tytułem wstępu.

Model miałem zamiar zbudować w skali 1:10, lecz zdecydowałem się na 1:25 z zachowaniem szczegółów. Jeśli podczas budowy uznam, że będzie mi ciężko w mniejszej skali to powrócę do skali 1:10. Model będzie budowany powoli, ale dokładnie (przynajmniej mam takie założenie)

Na zdjęciu przedstawione są trzy położenia działa. Nie zdecydowałem się jeszcze do końca jak będzie ułożone, ale mam swój typ. Może doradzicie jak według was będzie się lepiej prezentowało. Położenie nr 3 miałoby wyglądać trochę inaczej niż na zdjęciu tzn. działo lekko obrócone i podniesione (nie znalazłem takiego zdjęcia)
    1. Położenie transportowe - działo na wózkach, podpory boczne złożone
    2. Położenie bojowe - działo na ziemi, podpory boczne rozłożone, wózki obok
    3. Położenie do prowadzenia mobilnego ataku - działo na wózkach, podpory boczne rozłożone
Flak 36 88mm.jpg

A to są zdjęcia części materiałów oraz tego co już zacząłem kleić.
P3310782.JPG

P4160784.JPG
P4160786.JPG

Część, którą sklejam to tylna podpora działa, znajdująca się pod tylnym wózkiem (podczas transportu).
Silesius, non Polonus

Buduję:
USS South Dakota

Zbudowałem:
Stadion własnego projektu

Upadło, może kiedyś się uda:
Flak 36 88mm
Yazid91

MISTRZ

Aktualnie buduję: USS South Dakota
Imię: Krzysztof

Re: [Flak 36 88mm] Yazid91

Postprzez Sir Qarol » sobota, 12 maja 2012, 20:03

Zabrałeś się do pracy bardzo profesjonalnie. Każdy winien tak zaczynać, zebrać materiały, dowiedzieć się czegoś o tym co będzie budował czy generalnie przygotować się do tego od A do Z. Modele wojenne stają się ostatnio bardzo popularne na forum, to ciekawe pole do popisu, ponieważ wszechstronność z wyborem budowli jest bardzo pokaźna :) Trzymam kciuki za pomyślność Twojej pracy jaką włożysz podczas budowy. Bardzo mi się spodobało to co zobaczyłem powyżej, nie będę ukrywał :D

Najchętniej bym zobaczył działo w pozycji nr. 2. w tej formie podoba mi się ono najbardziej i godnie się prezentuje.
Aktualnie buduję :
- Gildia Rycerska
- Mazur D-350
Sir Qarol

Przyjaciel Forum

Aktualnie buduję: Gildia Rycerska
Imię: Karol

Postprzez mopsiok » sobota, 12 maja 2012, 21:22

Z tą popularnością modeli wojennych to bym nie przesadzał :D. Raptem kilka na forum. Profesjonalne przygotowanie, od razu widać że zapowiada się zarówno bardzo ciekawy, jak i trudny model...
Co do położenia, to ja bym chyba wybrał pierwszy typ.
Obrazek
Zapraszam do mopsowych poradników: viewtopic.php?f=108&t=2966
Zapałki, elektronika i inne dziwadła: Jutub

Buduję: C-130 Herkules
Ukończone: KLIK
mopsiok

Przyjaciel Forum

Aktualnie buduję: C-130 Hercules
Imię: Patryk
Medale: 2
1 Miejsce NMR 2011 (1) Najlepszy model (1)

Postprzez PIOTR L » sobota, 12 maja 2012, 21:30

Pomysł bardzo ciekawy. Model trudny, a więc plan ambitny. Gratuluję. Moim zdaniem pozycja nr3 jest najlepsza. Życzę powodzenia. Będę kibicował :-)
PIOTR L

Expert

Aktualnie buduję: Brak weny. (Stan przejściowy :-) )
Imię: PIOTR
1 Miejsce NMR 2012 (1) Najlepszy model (1)

Postprzez darek2 » poniedziałek, 14 maja 2012, 17:32

Ciekawy temat, jest wydany model kartonowy Halińskiego tego działa w skali 1/25, bardzo by ci się przydał jako wzornik, dokładna instrukcja obrazkowa pomogła by ci w budowie . Na pewno będę obserwował temat i życzę powodzenia .
darekW
darek2

Expert

Najlepszy model (2)

Postprzez Yazid91 » poniedziałek, 14 maja 2012, 23:43

Darku w przygotowaniach do budowy tego modelu przewidziałem zakup tego numeru "Military Model", więc takowy znajduje się w moich materiałach wraz z kilkoma pdf'ami:
    1. Jakaś książka po rosyjsku na temat dział Flak 18/36/37/41
    2. War Department Technical Manual "German 88mm aniaircraft gun materiel" (29 czerw, 1943)
    3. Jakaś książka po angielsku na temat dział Flak i Pak
    4. Niemiecka książka pokazująca zasady okopywania działa i celowania
    5. Waldemar Trojca "Flak 18-36-37" (zdjęcia i rysunki)
    6. "Waffen Arsenal Flak 8,8cm"
    7. Wydawnictwo Militaria 155 "8,8cm Flak 18/36/37" (zdjęcia i rysunki z opisami)

Popełniłem mały falstart i podporę muszę wykonać jeszcze raz, po wyszlifowaniu dość poważnie zszedłem od wymiarów. Doszedłem do wniosku że wszystkie cztery podpory muszę wykonać monolitycznie, a nie każdą z osobna jak najpierw chciałem.
Podpora nie pójdzie na straty, posłuży mi jako wzornik.
Zdjęcia wrzucę jak będzie jakiś postęp bo na razie nic specjalnego nie byłoby widać
Silesius, non Polonus

Buduję:
USS South Dakota

Zbudowałem:

Flak 36 88mm
Yazid91

MISTRZ

Postprzez darek2 » wtorek, 15 maja 2012, 19:56

Pięknie i to mi się podoba, fachowe podejście do tematu-zbiór dokumentacji i literatury, to jest to tak należy podchodzić do sprawy i na tym polega modelarstwo . Tak trzymaj, pracuj powoli a uda ci się .
darekW
darek2

Expert

Najlepszy model (2)

Postprzez Yazid91 » piątek, 23 listopada 2012, 22:32

Zmieniłem pracodawcę, nie pracuję już od świtu to zmierzchu na budowie, tylko robię swoje 8 godzin na hucie, więc mam teraz więcej czasu wolnego i sił żeby jeszcze czymś się zająć po pracy.

Ostatnio stwierdziłem, że warto spróbować podołać temu zadaniu jakie sobie postawiłem za cel i zbudować to działo. Podpory wykonałem w sumie chyba z pięć razy i za każdym razem coś było z nimi nie tak, więc wszystko wylądowało w koszu i zaczynam od nowa. Zaczynam od budowy "łoża" działa (czy jak to się tam nazywa), czyli elementu konstrukcyjnego, na którym zamontowana jest lufa, oporopowrotnik, przyrządy celownicze i wszystkie inne bajery :)

Aktualizacje nie będą zbyt częste, bo nie mam na razie pojęcia jak budować te wszystkie bajery, ale jakoś to będzie, coś tam wymyślę.

Dziś chciałem pokazać prawie gotowe "łoże" armaty.
PA290004.JPG
Silesius, non Polonus

Buduję:
USS South Dakota

Zbudowałem:

Flak 36 88mm
Yazid91

MISTRZ

Postprzez Yazid91 » środa, 2 stycznia 2013, 20:32

Poddaję się. Przenieście do upadłych, kilka razy wykonałem jeden z kolejnych elementów, ale okazało się, że za każdym razem jest z nim coś nie tak.
Ten model jest dla mnie za trudny.
Zacznę sklejać coś łatwiejszego, może kiedyś do tego działa wrócę.
Silesius, non Polonus

Buduję:
USS South Dakota

Zbudowałem:

Flak 36 88mm
Yazid91

MISTRZ

Postprzez kreda170 » środa, 2 stycznia 2013, 20:42

Szkoda, bo zapowiadał się bardzo fajny model. Ale czasem tak bywa, nie wszystkie rzeczy się udają. Powodzenia w dalszych budowach.
Krystian
-----------------

Obrazek
kreda170

Doświadczony Architekt

Imię: Krystian

Powrót do Upadłe

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny