facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

[Gildia Rycerska] - Sir Qarol

Modele które nie zostały skończone. Chcesz przywrócić relację swojego modelu? Napisz do Administracji forum.

Moderator: Moderator

[Gildia Rycerska] - Sir Qarol

Postprzez Sir Qarol » środa, 20 czerwca 2012, 21:43

Sporo nad tym myślałem i postawiłem sprawę jasno - planowanie z głowy mające stworzyć dzieło życia jest mi kompletnie obce :D Tawerna od początku była porażką, mimo, iż prezentowała się nie najgorzej. Troszkę oszukiwałem samego siebie, że coś z niej będzie, ale brak skali robi swoje, projekt upadł i być może kiedyś go wskrzeszę, spróbuję naprawić lub przerobię na coś godnego. Postanowiłem troszkę odpocząć od zapałek. Przerwę wykorzystałem na dociągnięciu wszystkich spraw w szkole i innych mniej lub bardziej ważnych rzeczy. Ale też zacząłem zbierać materiały, które postawiły mnie przed kolejnym projektem, który tym razem mam zamiar skończyć.

Znowu padło na tematykę fantasy. Także wszelkie udziwnienia architektoniczne jesteśmy w stanie wybaczyć, prawda ? Oczywiście, że prawda ! :D Zrobiłem rysunki pomocnicze, wszystko dokładnie wyliczyłem (na swój sposób co prawda, ale starannie) i zabieram się do pracy, wakacje i czas błogiego lenistwa to idealny moment aby przygotować sobie bazę pod długie zimowe wieczory, które kiedyś nastąpią :) Cały obiekt podzieliłem na 4 części nazwane kolejno po sobie następującymi literami alfabetu. Moim zdaniem łatwiej będzie mi to w ten sposób ogarnąć :)

Tak więc zaczynamy od części A mojej Gildii Rycerskiej

są tylko dwa rysunki, ale w zupełności to wystarcza, każda ze stron ma swoje bliźniacze odbicie po drugiej stronie konstrukcji, więc nie miało sensu rysowanie tego samego po raz drugi. Oczywiście z drobnymi różnicami, ale wyjdzie to w trakcie budowy. Dach pozostawiam na koniec i co do niego powstaną osobne szkice oraz plany, także nie sugerujcie się tym co teraz widać :)

Zapraszam do zapoznania się z planami Części A :)
Załączniki
001.jpg
002.jpg
Aktualnie buduję :
- Gildia Rycerska
- Mazur D-350
Sir Qarol

Przyjaciel Forum

Aktualnie buduję: Gildia Rycerska
Imię: Karol

Re: [Gildia Rycerska] - Sir Qarol

Postprzez mopsiok » środa, 20 czerwca 2012, 22:41

Niestety zdjęć z zapałkami zero, dlatego muszę dać upomnienie. Ale jako że temat założony schludnie, przemyślanie i przede wszystkim starannie, to nie leci do kosza :).

Powiem Ci że bardzo mi się podobają Twoje pomysły na modele, lubię takie klimaty. Odnośnie samej budowli to myślę że tym razem dasz radę (z tawerną też byś sobie poradził, ale tak jak pisałeś: przy modelu tego typu [czyli nie takim na zasadzie zrób ścianę, przyklej do drugiej i gotowe] brak planów robi swoje). Osobiście nie mogę się doczekać aż pokażesz nam na co Cię stać, bo po tym jak wygląda tawerna już widać że ten model będzie na pewno nieprzeciętny, już nawet abstrahując od tematyki, która już sama w sobie jest oryginalna i ciekawa.
Zatem powodzenia w budowie ;).
Obrazek
Zapraszam do mopsowych poradników: viewtopic.php?f=108&t=2966
Zapałki, elektronika i inne dziwadła: Jutub

Buduję: C-130 Herkules
Ukończone: KLIK
mopsiok

Przyjaciel Forum

Aktualnie buduję: C-130 Hercules
Imię: Patryk
Medale: 2
1 Miejsce NMR 2011 (1) Najlepszy model (1)

Postprzez Sir Qarol » czwartek, 21 czerwca 2012, 20:41

Moje pierwsze upomnienie w życiu ! :D Nie powinienem się cieszyć, ale nie przesadzajmy, od planu zacząć trzeba a na zapałki czas przyjdzie później. A może nie później tylko teraz ? czemu nie :)

Moim sposobem na to co winno być nazwane dokładnością podczas klejenia jest rysowanie szablonu na płaszczyźnie (w tym wypadku płycie wiórowej dość potężnej, nie wykluczone, że w przyszłości podstawie pod Gildię) dzięki czemu mam przed oczyma zarys danego elementu. Odchodzę zupełnie od klejenia na kartkach a potem łączenia tego w całość. To taki mały krok ku doskonaleniu techniki klejenia :D

Tak więc zacząłem od podstawy budynku A. Przestrzenie rzec ujmując jest to zwyczajny kwadrat o długości 12 cm a wysokości 8,5 cm. Kwadrat jak to na kwadrat przystało składa się z czterech takich samych boków, więc pokazywania każdego z nich w moim odczuciu jest bezcelowe. Zaczynamy :)
Załączniki
003.jpg
004.jpg
005.jpg
Aktualnie buduję :
- Gildia Rycerska
- Mazur D-350
Sir Qarol

Przyjaciel Forum

Postprzez Maciek21 » piątek, 22 czerwca 2012, 08:41

Ale Ty to będziesz odrywał teraz od tej podstawy czy to zostanie przyklejone?
Je też robiłem do jakiegoś modelu w taki sposób tylko że pod zapałki a na ten narysowany kwadrat dawałem folie przeźroczystą od której o wiele lepiej się odklejały zapałki.
Wybudowałem:
Obraz Motor- Diy String Art
Poljud Stadion (2 miejsce- Model roku 2011)
Falmer Stadion (3 miejsce- Budowla 2010)
Bujany Fotel (1- NGS*Models*Cup)
Baltic Arena/PGE Arena
Rączka z rodziny Adamsów
Maciek21

Expert

Aktualnie buduję: Aviva Stadion w Dublinie
Imię: Maciek
Medale: 5
2 Miejsce NMR 2011 (1) 3 Miejsce NMR 2010 (1) 1 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (2)

Postprzez Sir Qarol » piątek, 22 czerwca 2012, 09:08

Oczywiście, że będę odklejał. Wystarczy lekko podwadzić, w moim przypadku metalową linijką i praktycznie odskakuje samo :)
Aktualnie buduję :
- Gildia Rycerska
- Mazur D-350
Sir Qarol

Przyjaciel Forum

Postprzez mopsiok » piątek, 22 czerwca 2012, 09:38

Nie rozumiem tylko czemu zmieniłeś sposób. Przecież klejenie na kartce niczym się nie różni od odrywania - oprócz tego, że nie musisz odklejać i wyginać przy tym powierzchni. No ale jak tam chcesz, każdy klei jak mu wygodnie :).
Obrazek

mopsiok

Przyjaciel Forum

Postprzez Maciek21 » piątek, 22 czerwca 2012, 11:19

Karol ja wiem tez tak kleiłem na identycznej podstawie i można to oderwać ale lepszym sposobem przynajmniej dla mnie było klejenie na foli bo lepiej odchodziła od zapałek a żeby folia się nie przesuwała na tym kwadracie przyklejałem ją taśmą.
Wybudowałem:
Obraz Motor- Diy String Art
Poljud Stadion (2 miejsce- Model roku 2011)
Falmer Stadion (3 miejsce- Budowla 2010)
Bujany Fotel (1- NGS*Models*Cup)
Baltic Arena/PGE Arena
Rączka z rodziny Adamsów
Maciek21

Expert

Aktualnie buduję: Aviva Stadion w Dublinie
Imię: Maciek
Medale: 5
2 Miejsce NMR 2011 (1) 3 Miejsce NMR 2010 (1) 1 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (2)

Postprzez Sir Qarol » piątek, 22 czerwca 2012, 12:30

Zastosuję się do Twojego sposobu Maćku przy wykonywaniu drugiego piętra. Efektywniejsze to jest nawet jak nad tym pomyślę, bo jak już wykleję prostokąt na foli to mogę odłożyć na bok by wyschło a w między czasie wyklejać drugą część. Wcześniej czekałem aż jedno porządnie zwiąże i dopiero potem za drugie się zabierałem. Dziękuję Ci :) (PS. zapałki od Ciebie są rewelacyjne! :D)

a w między czasie zrobiłem na bokach ścian takie zakładki, czy jak to tam inaczej nazwać aby gotowe elementy łatwiej było ze sobą połączyć. No i wyszlifowałem to co było do szlifowania :D
Załączniki
007.jpg
Aktualnie buduję :
- Gildia Rycerska
- Mazur D-350
Sir Qarol

Przyjaciel Forum

Postprzez Dejman » piątek, 22 czerwca 2012, 14:55

No ta ściana wyszła ci bardzo dobrze.
Dejman

Modelarz-Amator

Aktualnie buduję: Altanka
Imię: Damian

Postprzez Sir Qarol » sobota, 23 czerwca 2012, 13:04

Ciężko nie wykorzystać tak pięknego dnia na dłubaniu przy zapałkach :D

Prace idą sukcesywnie do przodu, co owocuje w miarę dobrym tempem budowy. Mam nadzieję, że na dniach skończę parter by zabrać się za wyższe kondygnacje i dojdę do dachu, którego bardzo się obawiam. Wczoraj wieczorem wpadłem na pomysł by do każdej skończonej części Gildii wykonać jakiś miły i drobny detal charakterystyczny dla całej budowli i wyśmienicie oddający klimat całego przedsięwzięcia. Tak więc do części A (która obecnie powstaje) wykonam albo tarczę do strzelania z łuku albo manekin obrotowy na którym to Rycerze doskonalić będą swe umiejętności w walce (mam nadzieję, że potraficie to sobie wyobrazić :D) Oczywiście pomysłów na takie elementy otoczenia mam sporo ale nie wychodźmy za bardzo w przyszłość :)

Dziś zabiorę się za małą przybudówkę z wejściem i postaram się ją do jutra skończyć. A na chwilę obecną zdjęcie parteru Gildii, który to sobie schnie scalając ściany w jednolitą kwadratową całość :)
Załączniki
009.jpg
Aktualnie buduję :
- Gildia Rycerska
- Mazur D-350
Sir Qarol

Przyjaciel Forum

Postprzez mopsiok » sobota, 23 czerwca 2012, 13:35

Widzę że nie pofatygowałeś się żeby zrobić szkielet - czy to był dobry wybór, dowiemy się dopiero po jakimś czasie. Szkoda by było gdyby się to wygięło... Może chociaż jakieś pionowe usztywnienia przykleisz? Nie musi ich być dużo, po dwa na ścianę wystarczą - byle tylko całość nie trzymała się jedynie na tym kleju który masz na łączeniach ścian...
Obrazek

mopsiok

Przyjaciel Forum

Postprzez Sir Qarol » sobota, 23 czerwca 2012, 23:05

Powiem Ci, że na razie nie dostrzegłem nawet minimalnego wygięcia żadnej ze ścian. Masz większe doświadczenie, więc na pewno myślisz o przyszłości tej budowli pod względem wygięć. Podczas gdy będę miał uszykowane piętro do montażu z parterem to faktycznie czymś to wzmocnię. Łatwo się tym manipuluje, więc w każdej chwili mogę to zrobić. Pamiętam, że przy Tawernie, gdzie ściany były pokaźnych rozmiarów to wygięcia oscylowały w granicy której nie powstydził by się dojrzały banan :D Ale tutaj mamy do czynienia z stosunkowo małymi powierzchniami, lecz fizyka mimo wszystko nie śpi, i zapewniam, że drobne usztywnienia się pojawią :)

Wykonałem jedną ze ścian przybudówki, w której to pojawią się już jutro drobne drzwiczki. Tak jak w przypadku ścian pokażę tylko jedną stronę bo druga wygląda tak samo. Konstrukcja banalnie prosta i niewielka chodź odczuwam jej swoistą masywność gdy mam ją przed oczyma :D
Załączniki
010.jpg
011.jpg
012.jpg
013.jpg
Aktualnie buduję :
- Gildia Rycerska
- Mazur D-350
Sir Qarol

Przyjaciel Forum

Postprzez Sir Qarol » niedziela, 24 czerwca 2012, 17:22

Skończyłem przybudówkę :) Na zdjęciach poniżej przedstawiam krok po kroku jak zostało to wykonane. Drzwi wypadają trochę blado (dosłownie) na tle całości, ale w rzeczywistości jest odrobinę lepiej - zdjęcia nie oddają wszystkiego w pełni. Nie będę brudził Gildii żadnymi kolorami, więc tak musi zostać. Na drzwiach umieściłem kołatkę, ale bardzo symboliczną. Jak na razie jestem zadowolony z efektów pracy. Jutro zabieram się za pierwsze piętro :)
Załączniki
014.jpg
015.jpg
016.jpg
018.jpg
019.jpg
020.jpg
021.jpg
Aktualnie buduję :
- Gildia Rycerska
- Mazur D-350
Sir Qarol

Przyjaciel Forum

Postprzez mopsiok » niedziela, 24 czerwca 2012, 18:27

No no, zrobiłeś spore postępy w klejeniu. Naprawdę dobrze się to prezentuje, mimo że to same proste ściany to aż miło popatrzeć.
Obrazek

mopsiok

Przyjaciel Forum

Postprzez KAPE » niedziela, 24 czerwca 2012, 18:46

W niektórych miejscach jeszcze doszlifuj, bo widać nierówności, ale tak to bardzo dobrze. Czekamy na dalsze postępy.
Wciąż chcę pokonać niemoc wobec świata, który łamie mi palce
Jego bezinteresowną przemoc, która uczyniła mnie kaleką na starcie
KAPE

Uczeń

Imię: Bartosz

Następna strona

Powrót do Upadłe

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny