facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

[DOM] Szamix6

Modele które nie zostały skończone. Chcesz przywrócić relację swojego modelu? Napisz do Administracji forum.

Moderator: Moderator

[DOM] Szamix6

Postprzez Szamix6 » piątek, 1 maja 2015, 14:43

Witam, planuję postawić swoją pierwszą budowle z zapałek- domek.
Jestem nowy na forum, więc na początku witam wszystkich :)
Proszę na mnie krzyczeć, poprawiać jeżeli będę coś źle robił. Krytyka bardzo mile widziana, chciałbym aby efekt końcowy był zadowalający :)

Na początek wrzucam zdjęcie ogólnego obrysu budynku, jaki będzie miał kształt.
Zdjęcie nr.2 "stelaż" pierwszej ściany (elewacja tylna)
Załączniki
DSC_0142.JPG
zdj.2
DSC_0140.JPG
zdj. 1
Szamix6

Obserwator

Re: [DOM] Szamix6

Postprzez smiley34 » piątek, 1 maja 2015, 21:43

Na początek chciałbym życzyć powodzenia i wytrwałości :)
Przechodząc do modelu, trochę nie rozumiem jak się ma pierwszy obrazem do drugiego ?
Jednak zdecydowałeś się kleić bez twardego podłoża ? czy jak? co zamierzasz teraz robić ?
smiley34

Przyjaciel Forum

Imię: Michał

Postprzez Szamix6 » sobota, 2 maja 2015, 11:41

Zdjęcie nr.1 przedstawia jak na początku chciałem kleić, jest tylko poglądowe, aby był widać mniej więcej zarys, jak będzie domek wyglądał.
Zdjęcie 2 to już wycięta tektura modelarska i na niej będę kleił. Jest już prawie wyklejona, jak skończę to jeszcze przed szlifem wrzucę zdjęcia

[ Post made via Android ] Obrazek
Szamix6

Obserwator

Postprzez Szamix6 » sobota, 2 maja 2015, 14:20

Teraz czekam na baty od was ;) do jutra będą pod ciężarem, a jutro zacznę szlifować i cały nadmiar równo dotnę
Załączniki
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
Szamix6

Obserwator

Postprzez smiley34 » sobota, 2 maja 2015, 14:23

Czyli ten prostokąt to twój fundament ? Myślałem, że zdecydowałeś sie na domek z "udziwnieniami" jak to na zdj nr1 bo tam juz widac jakies zapalki :) no ale czekam co dalej zrobisz bo na tym etapie ciężko cokolwiek doradzić, powiedz tylko jak wykonasz ściany ? i przede wszystkim pamiętaj o porządnej "cegielce" bo inaczej bedzie ci się wszystko krzywić i samo bedzie brzydko wyglądać. Z doświadczenia wiem, że lepiej jest nie robic tej cegielki caly czas identycznej w sensie, że powiedzmy robisz ścianę na szerokość 5 zapałek no to kleisz wzdłuż 5 potem kolejna linie zapalek zaczynasz od polowy zapalki i jedziesz do konca potem znowu od calej, w ten sposób powstaje cegielka, często to nie wystarcza i warto rotować ta cegielke. Ze np zaczynasz od calej potem no od 1/3 potem od polowy potem no znowu cala potem polowa potem 3/4 no i taak mieszasz :D nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi, ale mam nadzieje ze tak :) tzn dużo zależy. Jak ci się podoba bo jednak każda cegielka ma swój wygląd :) dlatego nie mowie ze jak jak ja proponuje jest najlepiej, bo niektórzy uważają ladniej wygląda jak sie robi rowna cegielke :)

Wejde zaraz na komputer i obejrzę zdjęcia i zrobię edit posta bo wyslales zdjęcia podczas mojego pisania :)

[ Post made via iPhone ] Obrazek
smiley34

Przyjaciel Forum

Postprzez Szamix6 » sobota, 2 maja 2015, 14:31

Ten prostokąt to jest tylna ściana domku. Jest tam otwór na drzwi balkonowe oraz okno. Fundament zrobię później i będzie on miał taki kształt jak w pierwszym poście zdjęcie nr.1 :)

Edit:
Rozumiem o co Ci chodzi z tą cegiełką
Szamix6

Obserwator

Postprzez smiley34 » sobota, 2 maja 2015, 16:20

No to, to wiele wyjaśnia :) mam nadzieję, zę tak wysokiego progu nie robisz jaki jest w drzwiach balkonowych, czyli, że na tyle wysoka będzie podłoga, zauważ też, że okno jest trochę nie proporcjonalne do drzwi balkonowych, jeśli w drzwiach balkonowych umieścić człowieka proporcjonalnego do owych drzwi, zauważysz, że "parapet" w oknie będzie gdzieś na wysokości uda u tegoż ludzia ;) a mówiąc prosto, jest ono trochę za wysokie :)
Co do klejenia zapałek, jak na początek wszystko jest okej, tylko zwracaj uwagę na to, że nie wszystkie zapałki są zupełnie proste i takie zapałki jeśli się da trzeba prostować, lub je eliminować :)
Zwracaj, także uwagę, by takie elementy jak próg w drzwiach lub oknie były równoległy do górnej framugi w tymże oknie czy drzwiach :) bo tu mi się wydaję, że delikatnie jest nie równo :) a jest to prawdopodobnie wina tego co Ci wcześniej mówiłem, że mimo to, że po obu stronach okna jest po tyle samo zapałek to wszystkie zapałki nie są identycznej grubości i setne milimetra robią tu różnicę :)

edit:
dlaczego otwór na drzwi balkonowe zamiast być prostokątny to ma zaokrąglone rogi :)? Tak jak mówiłem, staraj się od początku w każdym elemencie a później będzie Ci łatwiej i nic Cię nie zaskoczy :) Nawet jeśli ten element będzie zupełnie niewidoczny
smiley34

Przyjaciel Forum

Postprzez Szamix6 » sobota, 2 maja 2015, 16:25

Okno miało być takie wysokie :) podłoga nie będzie taka, na końcu zrobię tam schody półokrągłe. Linia nie wyszła, ale specjalnie więcej dokleiłem i postaram się to zeszlifować do prostego, jutro wrzucę kolejne zdjęcia, mam nadzieję, że skończę kolejną ścianę
Szamix6

Obserwator

Postprzez smiley34 » sobota, 2 maja 2015, 16:46

No to jak tak ma być to okej :) to czekam na kolejną ścianę
(mnie czeka szlifowanie skrzydeł samolotu, tak więc jutro będę tylko szlifował ;/)
smiley34

Przyjaciel Forum

Postprzez Szamix6 » środa, 6 maja 2015, 15:55

Trochę przedłużył mi się weekend majowy, więc dopiero od dzisiaj zaczynam dalej z budową, na dniach wrzucę nowe zdjęcia, a tym czasem mam pytanie.

Jakim sposobem łączyć ściany takie jak poniżej na zdjęciu ?
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (6.32 KiB) Przeglądane 1314 razy
Szamix6

Obserwator

Postprzez smiley34 » środa, 6 maja 2015, 18:19

trochę nie rozumiem o co pytasz, tak jak i rysunku :D najładniej by było gdyś połączył ściany szlifując ich krawędzie pod odpowiednim kątem i je łącząc tak by praktycznie nie było nic widać, ale od razu mówię, że jest to dość bardzo trudne. Drugi pomysł to taki, że przeplatasz wystające zapałki raz jedna z jednej ściany raz z drugiej i tak na zmianę potem odcinasz te końcówki co wystają i też pięknie wygląda, a ostatni sposób jaki teraz przychodzi mi na myśl to połączenie ich zwyczajnie przykładasz jedną do drugiej i sklejasz, jak zrobisz z głową to nie będzie tak źle wyglądało:)
smiley34

Przyjaciel Forum

Postprzez Mati9 » środa, 6 maja 2015, 19:42

Szamix6 ma namyśli łączenie ścian które schodzą się pod skosem czyli pod kątem większym niż 90 stopni.
Sklej ściany a później trochę przytnij skalpelem i wyrównaj papierem ściernym. Oczywiście przymierzając co chwile w celu idealnego spasowania.
skończyłem:
Dom z wnętrzem - mati9-t3833.html

Buduję :
TITANIC 1:130 - mati9-t3932.html
Mati9

MISTRZ

Imię: Mateusz

Postprzez smiley34 » środa, 6 maja 2015, 20:44

Choć przekładanie zapałek raz z jednej raz z drugiej ściany i tak wyjdzie najładniej w tym przypadku :) choć trochę trzeba pogłówkować by wyszło ładnie bo jak wiadomo zapałki nie są idealne :)
smiley34

Przyjaciel Forum

Postprzez Mati9 » środa, 6 maja 2015, 22:57

z tym przekładaniem zapałek zgadzam się absolutnie :-) to jest już wyższa szkoła jazdy głównie tyczy się to utrzymaniu pionu przy takim klejeniu.
skończyłem:
Dom z wnętrzem - mati9-t3833.html

Buduję :
TITANIC 1:130 - mati9-t3932.html
Mati9

MISTRZ

Imię: Mateusz

Postprzez smiley34 » środa, 6 maja 2015, 23:20

To głównie działa gdy myśli się o tym od początku, a najlepiej jak się klei warstwa po warstwie już łącząc ściany, inaczej jest mega trudno spasować. chyba, że są to małe powierzchnie, ale z takimi nie masz do czynienia :)
smiley34

Przyjaciel Forum

Powrót do Upadłe

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny