facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

[Big ben]- SharQ

Modele które nie zostały skończone. Chcesz przywrócić relację swojego modelu? Napisz do Administracji forum.

Moderator: Moderator

[Big ben]- SharQ

Postprzez SharQ » niedziela, 3 maja 2015, 15:55

19 lutego zacząłem budować BIG BEN'a z zapałek, lecz dopiero teraz wpadłem na pomysł, aby zamieścić tutaj zdjęcia z budowy. Jest to mój drugi model, pierwszy zbudowałem ok 6 lat temu i była to osada á la Biskupin.
Tak więc nie mam zbyt duzego doswiadczenia w modelarstwie, więc prosiłbym o porady i słowa krytyki, które będą miały na celu mobilizację mnie do bardziej efektownej i efektywnej pracy.
Zamieszczam kilka zdjęć modelu.

Pozdrawiam SharQ
Załączniki
IMAG0546 (1).jpg
IMAG0544.jpg
IMAG0542.jpg
IMAG0540.jpg
IMAG0534.jpg
IMAG0533.jpg
IMAG0527.jpg
IMAG0526.jpg
IMAG0525.jpg
IMAG0484.jpg
IMAG0397.jpg
IMAG0394.jpg
IMAG0390.jpg
IMAG0377.jpg
SharQ

Obserwator

Aktualnie buduję: Big ben
Imię: Łukasz

Re: [Big ben]- SharQ

Postprzez smiley34 » niedziela, 3 maja 2015, 16:24

Na wstępie chciałbym powiedzieć, że cieszę się, że zdecydowałeś się przedstawić swoją budowlę na forum :)

Tak jak mówiłeś chciałem Cię posłuchać i zamieścić jakieś słowa krytyki, ale prawdę mówiąc ciężko jest się do czegoś przyczepić, jeśli cała bryła trzyma się kształtu i nie jest przechylona w żadną stronę to jest naprawdę super jak na drugą budowlę, widać oczywiście szpary szczególnie dobrze jest to widoczne na ścianie na której jest zegar ale np, podstawa jest już zrobiona znacznie lepiej, mam tylko nadzieję, że wieżę przyczepiłeś solidnie do podstawy :)
Z racji, że jest to dość prosty model właściwie same płaskie ściany (co prawda idealny na początek) to mogłeś się pokusić o więcej szczegółów, ale myślę że i tak jest dobrze :)
Jeśli bardzo chcesz jakieś słowa krytyki to kółko od zegara wydaje mi się, że jest troszkę nie równe :)
Czekam z niecierpliwością na końcówkę bo ona jest znacznie ciekawsza niż cała reszta
smiley34

Przyjaciel Forum

Imię: Michał

Postprzez SharQ » niedziela, 3 maja 2015, 20:40

No o zegarze wiem, zobaczymy jak wyjdą pozostałe ;P na chwilę obecną wszystkie elementy są osobno, ale całość będzie solidnie sklejona. Dzięki za zainteresowanie ;)

[ Post made via Android ] Obrazek
SharQ

Obserwator

Postprzez SharQ » sobota, 9 maja 2015, 23:39

mam pytanie apropo wygiętych powierzchni, otoz mam unoszącą się podstawe ok 1,5mm z dwóch stron i nie umiem sobie poradzic z jej naprostowaniem, probowałem ją recznie wyginac, lezała z z 3 cykle po ok 7 dni pod naciskiem 2 kg( z pustą powierzchnią pod nią), ale cały czas występuje zjawisko relaksacji, macie jakies skuteczne sposoby na zniwelowanie tego błędu?
SharQ

Obserwator

Postprzez Mati9 » niedziela, 10 maja 2015, 08:37

A gdyby ją tak odwrotnie położyć i pod naciskiem przykleić zegar myślę żeby się udało o ile podstawka jest oklejona zapałkami z dwóch stron..
skończyłem:
Dom z wnętrzem - mati9-t3833.html

Buduję :
TITANIC 1:130 - mati9-t3932.html
Mati9

MISTRZ

Imię: Mateusz

Postprzez smiley34 » niedziela, 10 maja 2015, 18:16

2 kg to jest nic, 2 kg jest dobre ale jak byś kleił tą ścianę i chciał żeby prosto się skleiła, jak już jest krzywa to stanowczo za mało.
jeden sposób dość ryzykowny to wyczaić odpowiednie miejsce i nadłamać w nim by zniwelować wygięcie,
inny to zrobić od nowa ową powierzchnię, choć podejrzewam ze to odpada :)
W tym momencie nie przychodzi mi nić innego na myśl.
smiley34

Przyjaciel Forum

Postprzez SharQ » niedziela, 10 maja 2015, 20:54

Tylko chciałbym zniwelować to przed przyklejaniem zegaru, spróbuję umieścić to pod większym ciężarem i później bezpośrednio po wyjęciu przykleić do deski i wtedy znów obciążyć i zostawić na kilka dni, co o tym sądzicie?

Na razie tak wygląda wieża zegarowa, trochę się z nią ociagalem,gdyż robiłem prezent dla dziewczyny, również z zapałek
Załączniki
20150510_122310.jpg
SharQ

Obserwator

Postprzez smiley34 » poniedziałek, 11 maja 2015, 00:59

jak na razie wydaje sie okej :) jak będzies zobciązał to minimum 3/4 kg myślę. w zależności do grubości i wielkości więcej możesz dać
smiley34

Przyjaciel Forum

Postprzez SharQ » poniedziałek, 11 maja 2015, 21:51

próbowałem nagiąć podstawę, lecz niestety złamała się w połowie, wszystko juz jest zniwelowane, oczywiscie w miejscu złamania trzeba bedzie zrobic szlif, na dodatek przykleiłem ją do panela podłogowego i obciązyłem ;)

jeszcze pytanie co do zabezpieczenia budowli, jakiego lakieru uzyć? bo posiadam capon, ale nie wiem czy to wystarczy, czy moze capon+ lakier lub sam lakier, co radzicie?
Załączniki
20150511_154533.jpg
SharQ

Obserwator

Postprzez smiley34 » poniedziałek, 11 maja 2015, 23:13

i to było najlepsze rozwiązanie bo teraz raczej na pewno się nie wygnie :)
a bardzo trudne to raczej nie było:)
Capon nie jest lakierem, tzn.. nie działa tak samo jak lakier, Kapon jest wchłaniany przez drewno po części i stosuje się go głównie do tego by drewno nie traciło swojego koloru, sam go używam i zwykle robię tak, że maluje kaponem, czekam aż wyschnie, następnie przejezdzam delikatnie cały model (oczywiście te elementy które się da, oczywiście nie jest to jakies super niezbędne, ale tak jest chyba an opakowaniu i ja też tak robię :) nie jakoś super starannie, byle by tylko nie zrobić rys a jedynie zmatowić,ale tak by prawie nie było widać :) ), bardzo drobnym papierem ściernym, a następnie z 2 razy maluję lakierem.
smiley34

Przyjaciel Forum

Postprzez SharQ » poniedziałek, 18 maja 2015, 18:58

dobra, podstwa wyprostowana, 1. dach skonczony ;)
wcześniej cos sie spsuło i nie mogłem postów dodawać

Big Ben będzie zrobiony w skali 1:156, błąd w proporcjach, uśredniając bedzie wynosić 0,4%.
Załączniki
20150518_182809.jpg
20150518_182839.jpg
20150518_183311.jpg
20150518_183254.jpg
SharQ

Obserwator

Powrót do Upadłe

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny