facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

[drugi Pierwszy dom] - ralfiolawa

Modele które nie zostały skończone. Chcesz przywrócić relację swojego modelu? Napisz do Administracji forum.

Moderator: Moderator

Re: [drugi Pierwszy dom] - ralfiolawa

Postprzez ralfiolawa » poniedziałek, 12 listopada 2012, 22:04

Mam pytanie, czy podłogę polakierować lakierem bezbarwnym zanim postawię ściany działowe? Pytam w zasadzie po czasie bo już polakierowałem.
I jeszcze jedno .. Czy jest jakaś kolejność ustawiania ścian... Czy najpierw zewnętrzne( te na których są okna) czy najpierw wewnętrzne działowe?
ralfiolawa

Obserwator

Aktualnie buduję: dom
Imię: Rafał

Postprzez Illuminati75 » poniedziałek, 12 listopada 2012, 22:59

ralfiolawa napisał(a):Mam pytanie, czy podłogę polakierować lakierem bezbarwnym zanim postawię ściany działowe?

Jak Ci wygodniej.
ralfiolawa napisał(a):Czy jest jakaś kolejność ustawiania ścian...

Jak Ci wygodniej ale z zastrzeżeniem, byś miał wszędzie dojście - to samo tyczy się odpowiedzi wyżej.
Nur die Spur H0.
Elite Modell Eisenbahn
Illuminati75

Przyjaciel Forum

Postprzez ralfiolawa » wtorek, 13 listopada 2012, 19:39

No i przyszła paczuszka z zapałkami... Zamówiłem nieco dłuższe 47mm...
20 000szt.... na dniach ruszam z budową...

zap_foto.JPG
ralfiolawa

Obserwator

Postprzez ralfiolawa » czwartek, 15 listopada 2012, 18:25

Zacząłem robić pierwszą ścianę działową... kleiłem na papierze milimetrowym... i po ukończeniu jednej strony, na drugi dzień wygięło się trochę... mam nadzieję że uda się to naprostować jakoś...
W jaki sposób najlepiej robić ściany.. ? na tekturce, czy może robić stelaż z zapałek...?

DSC_0129.JPG

DSC_0128.JPG
ralfiolawa

Obserwator

Postprzez bialasq » czwartek, 15 listopada 2012, 20:34

Nic dziwnego, że się wygięło... Powinieneś ją usztywnić (tą ściankę). Jedną z technik jest klejenie na foliowej koszulce, do środka możesz włożyć kartkę z konturem elementu, który chcesz wykleić. Przyklejasz, czekasz aż wyschnie klej, powoli odrywasz i przyklejasz zapałki, w tym przypadku pionowe, co 3-5 cm. Teraz to samo tylko z drugiej strony i już bez nowych zapałek pionowych. :D Innym sposobem jest klejenie na tekturze 1-2 mm. Oklejasz wtedy po prostu dwie strony. Jeżeli źle napisałem to proszę mnie poprawić. Jeszcze mam zastrzeżenie co do klejenia, uważam, że powinieneś lepiej dopasowywać zapałki do siebie, bo są dziury. Ja to robię tak, łączę dwie ze sobą (palcami, nie sklejam) i nastawiam w kierunku światła (lampka), kiedy światło prześwituje pomiędzy zapałkami - jest źle. Pozdrawiam.
bialasq

Fanatyk

Postprzez ralfiolawa » czwartek, 15 listopada 2012, 20:53

bialasq napisał(a):Nic dziwnego, że się wygięło... Powinieneś ją usztywnić (tą ściankę). Jedną z technik jest klejenie na foliowej koszulce, do środka możesz włożyć kartkę z konturem elementu, który chcesz wykleić. Przyklejasz, czekasz aż wyschnie klej, powoli odrywasz i przyklejasz zapałki, w tym przypadku pionowe, co 3-5 cm. Teraz to samo tylko z drugiej strony i już bez nowych zapałek pionowych :D Innym sposobem jest klejenie na tekturze 1-2 mm. Oklejasz wtedy po prostu dwie strony. Jeżeli źle napisałem to proszę mnie poprawić. Jeszcze mam zastrzeżenie co do klejenia, uważam, że powinieneś lepiej dopasowywać zapałki do siebie, bo są dziury. Ja to robię tak, łączę dwie ze sobą (palcami, nie sklejam) i nastawiam w kierunku światła (lampka), kiedy światło prześwituje pomiędzy zapałkami - jest źle. Pozdrawiam.

Gdzie co przyklejam i co odrywam. prosił bym tak jaśniej...
ralfiolawa

Obserwator

Postprzez Sir Qarol » czwartek, 15 listopada 2012, 20:56

Tak jak powiedział bialasq - klejenie na koszulce foliowej daje genialny efekt, jest efektywne, bezproblemowe, ma potencjał i daje ogromne korzyści. Wykorzystuję tą technikę przy klejeniu mojej gildii i ani razu nie narzekałem :) Druga sprawa to usztywnienia. Ja tekturę odradzam, nie mam do niej zaufania. Ale usztywnianie ścian zapałkami co centymetr da Ci efekt jakiego potrzebujesz, do dziś nie zauważyłem aby jakaś ściana się u mnie dzięki takiemu rozwiązaniu sprawy wygięła. A co więcej wykorzystuję do tego brzydkie zapałki jakie pozostały mi po selekcji aby marnować jak najmniej materiału :) Nad selekcją i dokładnością łączenia przyklejonych zapałek musisz popracować, ale wierzę, że z czasem udoskonalisz swoją technikę. Zwracaj uwagę na idealne dopasowanie i ostrą selekcję materiału. Po szlifowaniu zobaczysz jak wielkie ma to znaczenie :)

PS. zajrzyj do mojego tematu aby zobaczyć jak się usztywnia ściany :)
http://forum-zapalki.eu/sir-qarol-t3263.html
Aktualnie buduję :
- Gildia Rycerska
- Mazur D-350
Sir Qarol

Przyjaciel Forum

Aktualnie buduję: Gildia Rycerska
Imię: Karol

Postprzez ralfiolawa » piątek, 16 listopada 2012, 20:38

OK, już wszystko wiem... zacząłem układać zapałki tak jak należy, na foli i jest dużo lepiej.. jak złożę kilka ścianek wrzucę fotki....... poprzednia ścianka wylądowała w kominku....
ralfiolawa

Obserwator

Poprzednia strona

Powrót do Upadłe

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny