facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

[Dom - SOPRAN 4] - Grzesiek

Modele które nie zostały skończone. Chcesz przywrócić relację swojego modelu? Napisz do Administracji forum.

Moderator: Moderator

Re: [Dom - SOPRAN 4] - Grzesiek

Postprzez Grzesiek » niedziela, 3 lipca 2011, 13:51

wszystko pomierzone i zeskalowane tak jak ma być;]
Grzesiek

Modelarz-Amator

Postprzez Grzesiek » poniedziałek, 4 lipca 2011, 20:37

Wielkie szlifowanie zakończone:) wszystko już jest równiutko:P i nie ma dziurek w parkiecie:) i w całym pokoju pełno pyłu ale efakt jest super :-)
Załączniki
P1060621.JPG
P1060622.JPG
Grzesiek

Modelarz-Amator

Postprzez Gracjan » poniedziałek, 4 lipca 2011, 22:07

Może i nie ma szparek, ale są przebarwione zapałki.
Gracjan

MISTRZ

Imię: Gracjan

Postprzez Fifol » poniedziałek, 4 lipca 2011, 22:12

^^ Co z tego? Przebarwione zapałki, to też zapałki.. tylko że przebarwione. :lol: W takich budowlach jak domki mogą się pojawiać a nawet powinny.
Fifol

Administrator

Aktualnie buduję: Apartamentowiec Złota 44
Imię: Filip
Medale: 1
Najlepszy model (1)

Postprzez Maciek21 » wtorek, 5 lipca 2011, 07:16

Ja zawsze robię selekcje zapałek nawet i co do koloru. Efekt jest ładny chociaż nie ma zdjęć z bliska :P
Co do szlifowania to żeby uniknąć zapylenia w całym pokoju ja mam włączony cały czas odkurzasz i rurę albo przyklejam sobie taśmą albo trzymam w miejscu w którym szlifuję. Mam zwykły duży odkurzacz ale chce sobie kupić taki mały jak do samochodu i będzie wtedy git
Wybudowałem:
Obraz Motor- Diy String Art
Poljud Stadion (2 miejsce- Model roku 2011)
Falmer Stadion (3 miejsce- Budowla 2010)
Bujany Fotel (1- NGS*Models*Cup)
Baltic Arena/PGE Arena
Rączka z rodziny Adamsów
Maciek21

Expert

Aktualnie buduję: Aviva Stadion w Dublinie
Imię: Maciek
Medale: 5
2 Miejsce NMR 2011 (1) 3 Miejsce NMR 2010 (1) 1 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (2)

Postprzez Grzesiek » wtorek, 5 lipca 2011, 07:22

moim zdaniem te przebarwione zapałki dają lepszy efekt niż taka jednolita podłoga :-)
Grzesiek

Modelarz-Amator

Postprzez nicponie997 » środa, 6 lipca 2011, 13:53

Podłoga wygląda na prostą i dobrze wyszlifowaną. Ja nie wyobrażam sobie szlifowania w pokoju. Robię to w piwnicy i niezły syf się robi. :)
nicponie997

Moderator

Medale: 3
2 Miejsce NMR 2009 (1) 2 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (1)

Postprzez Fifol » środa, 6 lipca 2011, 14:30

Ja szlifuje na biurku i trzeba powiedzieć że syf się robi nieziemski, ale potem odkurzacz w łapę i znów jest czysto, tylko powietrze jest zakurzone. :(
Fifol

Administrator

Aktualnie buduję: Apartamentowiec Złota 44
Imię: Filip
Medale: 1
Najlepszy model (1)

Postprzez Grzesiek » czwartek, 7 lipca 2011, 10:25

Koledzy mam pytanie, zastanawiam się jak budować ściany, parter będzie miał 10 cm wysokości czyli 50 warstw zapałek i nie wiem czy kłaść je pojedynczo, wtedy powstaną takie cienkie paseczki czy zrobic tak jak kolega tom0384 oto link do jego domku: tom0384-t1087.html że łączył 3 zapałki i wychodziły tak jakby mini cegiełki, ten sposób bardziej mi się podoba a co wy o tym sądzicie?? dodam że ściany zewnętrzne będą 3 warstwowe a wewnętrzne 2 warstwowe, a może zrobić te moni cegiełki na ścianych zewnętrznych a wewnątrz układąc pojedynczo?? proszę o doradzenie co będzie lepiej wyglądało
Grzesiek

Modelarz-Amator

Postprzez nicponie997 » czwartek, 7 lipca 2011, 11:11

Trochę lepiej wygląda układanie po trzy zapałki jak kolega tom0384. Bardziej realistycznie. Takie jest moje zdanie.
nicponie997

Moderator

Medale: 3
2 Miejsce NMR 2009 (1) 2 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (1)

Postprzez Grzesiek » czwartek, 7 lipca 2011, 11:54

zrobiłem kilka zapałek po 3 ale to dalej nie podobało mi się więc postanowiłem po 5 połączyć i to chyba będzie najlepsze rozwiązanie do domu o moich gabarytach
Grzesiek

Modelarz-Amator

Postprzez CamilloVII » piątek, 8 lipca 2011, 08:21

No nie wiem żeby ocenic trzeba to zobaczyc :nerd:
To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach.
To czy jest mądry, po pytaniach.

,,Kamil nie postarałeś się dzisiaj z dyktanda dostajesz 1"

Buduje - Ursus C-360 camillovii-t1916.html
CamilloVII

Architekt-amator

Aktualnie buduję: Ursus C-360
Imię: Kamil

Postprzez Grzesiek » sobota, 9 lipca 2011, 18:05

dziś kupiłem 2 pojemniki z lakierem, jeden bezbarwny a drugi koloryzujący ciemny,
pierwsza fotka przedstawia kolor jaki będzie miała podmurówka, będą 2 warstwy lakieru
druga fotka to model tego jak będzie wyglądać podmurówka z hmm taką jakby kostką tak jak to są wokół domów, nie wiem jak to się fochowo nazywa i ściany będą bezbarwnym pomalowane, tylko nie wiem na jaki kolor pomalować futryny od drzwi i okien
trzecia fotka wystawiłem bo nie wiem czy malować bezbrawnym podłoge czym tym ciemny (pół pomalowane jest 2 warstwami a drugie pół 3 warstwami ale to już za dużo) albo pomalować ciemnym salon i korytarz a kuchnie, jadalnie, łazienke i taras bezbarwnym
jak ktoś to sobie potrafi wyobrazić to proszę o opinie o moich pomysłach :-)
Załączniki
P1060625.JPG
P1060626.JPG
P1060629.JPG
Grzesiek

Modelarz-Amator

Postprzez Illuminati75 » sobota, 9 lipca 2011, 20:07

Zanim skupię się na odpowiedzi to napiszę co mnie lekko razi. Otóż dziwi mnie ta Twoja cegiełka po 3 zapałki jak dobrze widzę. Może wcześniej pisałeś czemu robisz w ten sposób, nie mniej, nie bardzo mi się podoba. Ale o gustach się nie dyskutuje podobno. Natomiast o szlifowaniu jak najbardziej. A więc jest tandeta. Na moje oko zostawiłeś to po zabiegu papierem max. 120. Musisz to na koniec wygłaskać powiedzmy 240. I oczywiście jeszcze przed głaskaniem trochę poprawić, gdyż wżery na powierzchni masz dość duże, chyba, że tak ma zostać...

Grzesiek napisał(a):dziś kupiłem 2 pojemniki z lakierem, jeden bezbarwny a drugi koloryzujący ciemny

Pojemniki z lakierem... Możesz to sprecyzować? Lakier w aeorozolu? Wstaw mi zdjęcia tych wynalazków, bo na moje oko to całkowicie dałeś plamę z malowaniem, ale o tym za chwilę.

Grzesiek napisał(a):pierwsza fotka przedstawia kolor jaki będzie miała podmurówka, będą 2 warstwy lakieru

Bardzo ładny, wykonujesz w tradycyjnej, polskiej kolorystyce. I za to duży plus.

Grzesiek napisał(a):druga fotka to model tego jak będzie wyglądać podmurówka z hmm taką jakby kostką tak jak to są wokół domów, nie wiem jak to się fachowo nazywa

Opaska :-) Tak to nazwijmy. Zazwyczaj ma szerokość około 50cm w rzeczywistości więc musisz wyskalować do swoich wymiarów.

Grzesiek napisał(a):tylko nie wiem na jaki kolor pomalować futryny od drzwi i okien

Okna maluj na biało. Jako przykład posłuży zdjęcie w moim wątku, na 14 stronie, wstawione będzie w niedzielę. Wieczorem pomaluję lakierem nitro to będziesz miał skalę porównawczą. Co do drzwi to zdecydowanie kolor brązowy

Grzesiek napisał(a):nie wiem czy malować bezbrawnym podłoge czym tym ciemnym

Bezbarwnym koniecznie!

Grzesiek napisał(a):(pół pomalowane jest 2 warstwami a drugie pół 3 warstwami ale to już za dużo)

Teraz dochodzimy do sedna sprawy. Widzę, że kolega nie przyłożył się i mało jest na foruym. Zarówno w poradnikach jak i w moim wątku w dziale "Najlepsze budowle", a także w innych wątkach wielokrotnie pisałem o technice barwienia drewna. Głupio się powtarzać więc w telegraficznym skrócie streszczę....
Prawdopodobnie posiadasz bejcę lub lakierobejcę. Dokładnie wyszlifowaną i odpyloną powierzchnię malujesz tym środkiem, czekasz 2 minuty i ścierasz nadmiar lakieru/bejcy szmatką. Następnie czekasz aż IDEALNIE wyschnie i powtarzasz zabieg. Tę czynność wykonujesz tak często aż uzyskasz właściwy dla siebie odcień/głębokość koloru. A teraz to co zrobiłeś to MEGA TANDETA. Drewno się napiło ile miało, nie wyschło i jak widzę - zrobiły się "kałuże". To jest niedopuszczalne!

Grzesiek napisał(a):albo pomalować ciemnym salon i korytarz a kuchnie, jadalnie, łazienke i taras bezbarwnym

Bez sensu, wszystko bezbarwnym.
Ewentualnie jak bardzo chcesz użyć koloryzowania to zdobądź szarą bejcę i powierzchnie glazurowane/ceramiczne potraktuj na szaro (łazienka/kuchnia/taras). Koncepcji jest kilka.
Nur die Spur H0.
Elite Modell Eisenbahn
Illuminati75

Przyjaciel Forum

Postprzez Grzesiek » niedziela, 10 lipca 2011, 10:39

oto fotka lakierów
co do opaski to w planie projektu ma ona 62cm a u mnie 77cm ponieważ garaż powienien być 30cm pod powieżchnią gruntu a ja niestety nie mogłem tego zrobić wiec zdecydowałem się nieznacznie podnieść podmurówke, w mojje skali różnica wynosi tylko 6mm od tego co jest w projekcie
dziś jeszcze poszlifuje podłoge papierem 285 i powinno być dobrze
Załączniki
P1060630.JPG
Grzesiek

Modelarz-Amator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Upadłe

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny