facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

[Pierwszy domek, drugie podejście] - Gruchu

Modele które nie zostały skończone. Chcesz przywrócić relację swojego modelu? Napisz do Administracji forum.

Moderator: Moderator

[Pierwszy domek, drugie podejście] - Gruchu

Postprzez Gruchu » niedziela, 18 listopada 2012, 11:26

Witajcie,

z racji, że miałem trochę wolnego czasu postanowiłem zrobić domek. Tak - mój pierwszy domek z zapałek;-) (Jestem u Was świeżakiem:)). Przygotowania do owej pracy rozpocząłem od pomocy Wujka Google, który wyjaśnił mi mniej-więcej o co chodzi. Następnie zabrałem się za przygotowanie zapałek. Metodą jaką zastosowałem przy pozbywaniu się siarki było odcinanie główek. Gdy miałem już sporą liczbę zapałek przystąpiłem do zrobienia planu domku:
Obrazek
Następnie wyciąłem poszczególne elementy i przystąpiłem do pierwszych prac:
Obrazek Obrazek
Po wykonaniu powyższych prac wyszły na jaw moje pierwsze błędy. Gdy klej wyschnął kartka bristolu wraz z przyklejonymi nań zapałkami uległy deformacji. Mało tego. Nie wiedziałem jak połączyć wszystkie elementy. To było pierwsze podejście do budowy;-)

Nie zniechęcając się znów zasięgnąłem pomocy Wujka Google, który doradził, aby skleić model domku z tektury o grubości 2-3mm. Na stronach z projektami domów znalazłem także projekt prostego domku, który wydrukowałem i za jego pomocą stworzyłem tekturowy model:
Obrazek Obrazek
Aktualnie prace zatrzymały się na tym etapie, który prezentuje powyższe zdjęcie;-)
Teraz mam kilka pytań i wątpliwości. Mianowicie. Jak wykonać boki? Myślałem nad czymś takim:
Obrazek
Gdzie czerwone linie oznaczają zapałki ułożone "na cegiełkę" u góry pionowo, w dolnej części poziomo. Co o tym myślicie? Głównie chodzi mi o to jak wykończyć te szpiczaste elementy?;-)
Kolejnym problemem nad którym się zastanawiam to dach. Czy dachówkę mam kłaść poziomo czy pionowo? W cegiełkę czy nie?

Na koniec w woli wyjaśnienia napiszę, że użyłem sklepowych zapałek, które nie są idealne z tej racji, że nie miałem pewności czy to zajęcie przypadnie mi do gustu. Szkoda byłoby kupić zapałki bez główek, a nie wykorzystać ich;-)

Praca wciągnęła mnie, a sama w sobie ekstra uspokaja! (nie wiem czy tylko ja tak mam?). Do następnych projektów kupię już zapałki bez siarki, a w temacie tym będę pokazywał kolejne etapy prac:)

Szczęśliwy użytkownik, który dotarł do tego miejsca;) Pozdrawiam!
Gruchu

Nowy

Re: [Pierwszy domek, drugie podejście] Gruchu.

Postprzez Waldek » poniedziałek, 19 listopada 2012, 18:50

Witam
Na fotce Masz dachówkę więc trudno by było wykonać więc proponuję dachówkę niby z blachy falistej,
Wtedy układaj zapałki pionowo i warstwami, będzie to (miało ręce i nogi).

Ta fotka wszystko Co pokazuje.
Załączniki
IMG_0010.JPG
Pozdrawiam

Moja strona zlikwidowana.
Waldek

Expert

Aktualnie buduję: Galeon Zygmunta Augusta z 1570 roku.
Imię: Waldek
Medale: 2
3 Miejsce NMR 2012 (1) Najlepszy model (1)

Postprzez Gruchu » środa, 21 listopada 2012, 08:57

Chodzi o coś takiego?
Obrazek
Gruchu

Nowy

Postprzez VoM3 » środa, 21 listopada 2012, 14:21

Szlif, szlif i jeszcze raz szlif... chodź teraz nie wiem jak ty to zrobisz. Aha i jeszcze te łączenia ścian, nie równo docięte oraz drzwi, wydają mi się jak by były dołem zapadnięte, są krzywe. Ten "płot" który jest na tarasie jest moim zdaniem krzywy.

Ale ogólnie to cały ten dom jest jakiś krzywy, zerknij na prawą stronę tego domu, jest taki wygięty do przodu.
Pozdrawiam Paweł
------------------
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

https://twitter.com/vo_m3

Zbudowałem:
-Red Stadium
-Wieża Eiffla

Buduje:
-RMS Titanic
VoM3

MISTRZ

Imię: Paweł

Postprzez Gruchu » piątek, 23 listopada 2012, 01:05

VoM3 czytaj ze zrozumieniem! Dom z tarasem nie jest mój;p dałem jego zdjęcie jako odpowiedź na wcześniejszego posta. Chodziło mi o to jaki dach zrobić. Widać, że nie przeczytałeś, a się wypowiadasz;)

Tymczasem aktualny stan prac:
Obrazek Obrazek
Gruchu

Nowy

Postprzez VoM3 » piątek, 23 listopada 2012, 16:14

Em... czytałem? Sry, myślałem że to ty wrzuciłeś ten swój dom.

Ale jeśli chodzi o ściany tego z tarasem, a tym twoim to wiele różnicy nie widze... Krzywe ściany, są wygięte do zewnętrznej strony. Aha, i nie selekcjonujesz zapałki, widać różne przebarwienia... I jeszcze brakuje tutaj szlifu, dużo jest dziur.
Pozdrawiam Paweł
------------------
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

https://twitter.com/vo_m3

Zbudowałem:
-Red Stadium
-Wieża Eiffla

Buduje:
-RMS Titanic
VoM3

MISTRZ

Imię: Paweł

Postprzez bialasq » piątek, 23 listopada 2012, 18:30

No zdjęcia nie są za duże, słabo widać klejenie. Natomiast samo połączenie zapałek układanych poziomo i pionowo wygląda nieźle. Co do wykrzywionych ścian, które zauważył VoM3... dziwna sprawa skoro szkieletem jest tektura falista o grubości ok. 4 mm, ale na zdjęciach faktycznie widać łuk. Najnowszych ścianek chyba jeszcze nie szlifowałeś, więc się nie czepiam. Jeżeli wysokość kartonu = wysokość ściany to daj zapałkę wyżej, wtedy łatwiej będzie wyrównać poziom.
Pozdrawiam i życzę miłego klejenia!
bialasq

Fanatyk

Postprzez Illuminati75 » wtorek, 27 listopada 2012, 02:32

Budując tak typowy budynek warto podeprzeć się projektem:

wiejski-budynek-mieszkalny-z-lat-70-tych-xx-wieku-t3158.html
Nur die Spur H0.
Elite Modell Eisenbahn
Illuminati75

Przyjaciel Forum

Powrót do Upadłe

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny