facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

[Domek]- Bakteria

Modele które nie zostały skończone. Chcesz przywrócić relację swojego modelu? Napisz do Administracji forum.

Moderator: Moderator

[Domek]- Bakteria

Postprzez Bakteria » niedziela, 27 stycznia 2013, 21:22

Witajcie, jestem świeżakiem i postanowiłem zacząć od małego domku z garażem.
Przyda się jakiś komentarz od bardziej doświadczonych jak i mniej doświadczonych co o tym sądzicie.
Prace na razie będą posuwały wolno, ponieważ wciąż czekam na zapałki ;)
Postanowiłem zrobić jakiś ogród napiszcie jakie ozdoby zrobić w ogródku, doniczkę prostokątną zacząłem robić jaką widziałem w sklepie "Praktiker"
I mam pytanko czym się różni klej vicol od wikol, którym kleic?
I jak się przenosi do skończonych czy mam to sam zrobić czy to zrobi ktoś inny?
No i zobaczcie fotki:
Załączniki
Obrazek 040.jpg
Obrazek 037.jpg
Darek 1330.jpg
Darek 1329.jpg
Darek 1328.jpg
I co o tym myślicie?
zapałki są jak ludzie, są krzywe i połamane :D
Buduję:
Dom - bakteria-t3563.html
Bakteria

Uczeń

Aktualnie buduję: Dom letniskowy
Imię: Mikołaj

Re: [Domek]- Bakteria

Postprzez Dodzes » niedziela, 27 stycznia 2013, 21:35

Witam!
Projekt jak na początek jak najbardziej dobry, ale po pierwsze nie polecałbym kleić na kartce( w tym wypadku zielonej) tylko na jakieś płycie wiórowej lub na nieco grubszym styropianie taki około 2 cm grubości. Po drugie odpowiadając na twoje pytanie klej vicol a wikol to żadna różnica według mnie bo ten pierwszy to porostu angielska nazwa kleju wikolowego ( po prostu zależy jakiej firmy czy polskiej czy jakieś innej), ale kiedyś czytałem, że klej Vicol to elastyczna spoina do drewna, ale chyba działa tak jak każdy klej do drewna, wiec nie ma różnicy, który kupisz musi być napisane, że do drewna to jest najważniejsze. Po trzecie gdy ukończysz swój projekt wystarczy napisać w poście, że uważasz projekt za skończony i poprosić o przeniesienie, a reszta już zajmą się odpowiedni ludzie na forum ;)
Ja życzę ci powodzenia w dalszej budowie :)
Zapraszam do mojej relacji z budowy FSO Warszawy M20- dodzes-t3554.html
Pozdrawiam
Damian (Dodzes)

Obrazek
Dodzes

Fanatyk

Aktualnie buduję: FSO Warszawa M20
Imię: Damian

Postprzez Sir Qarol » niedziela, 27 stycznia 2013, 21:46

Najpierw zrób cały domek a potem martw się o ogród, bo na dopieszczanie będziesz miał wiele czasu gdy skończysz kleić domek. Wstawię niedługo poradnik jak zrobić drzewko to może wykorzystasz z niego co nieco i zrobisz jakaś ciekawą roślinkę. Kwestię kleju i podstawy wyjaśnił Ci kolega wyżej. Od siebie dodam tylko tak jak wspomniałem na początku : najpierw skończ budowlę :) a potem martw się o przeniesienie do skończonych. Plany masz, ale tylko podstawy, a reszta gdzie ? Musisz mieć gotowy obraz domku, żebyś miał się na czym wzorować, niejedna osoba poległa na robieniu czegoś z głowy (w tym ja..) więc warto zatroszczyć się o wszystko. A na ocenianie przyjdzie czas jak pokażesz konkretne efekty :)
Aktualnie buduję :
- Gildia Rycerska
- Mazur D-350
Sir Qarol

Przyjaciel Forum

Aktualnie buduję: Gildia Rycerska
Imię: Karol

Postprzez TODAKO Modelbau » niedziela, 27 stycznia 2013, 22:12

Szczerze powiedziawszy to z tych planów kompletnie nic nie wiem.
Pracownia modelarska, kompleksowa realizacja zleceń modelarskich.
TODAKO.Modelbau@wp.pl
TODAKO.Modelbau@aol.com
+48 889 177017
TODAKO Modelbau

Doświadczony Architekt

Postprzez kalyyy » niedziela, 27 stycznia 2013, 22:33

Witam poszukaj troszke na forum aby ułatwić sobie życie polecam tylko wydrukować i praktycznie wszystko gotowe unikniesz zbędnych rozważań i przeliczeń ro-ne-fajne-domki-t2774.html a co do kleju ważne by był do drewna, bezbarwny pozdrawiam
Obrazek
kalyyy

Fanatyk

Imię: Michał

Postprzez TODAKO Modelbau » poniedziałek, 28 stycznia 2013, 11:54

A co do kleju to jest jak byk tutaj:
http://poradniki.forum-zapalki.eu/poradnik.php?id=81
TODAKO.Modelbau@wp.pl
TODAKO.Modelbau@aol.com
+48 889 177017
TODAKO Modelbau

Doświadczony Architekt

Postprzez Bakteria » poniedziałek, 28 stycznia 2013, 22:24

Czytałem to tylko piszą tu wikol a w sklepie prześladuje mnie vikol :D
Dobra niech to bd mój bezmyślny początek będzie przypominał mi o głupotach ;D
Projekt zrobię dzisiaj po szkole siądę i go zrobię i postaram się wrzucić ale nie obiecuję bo może być jutro zależy od lekcji ile będę miał zadane.
Buduję:
Bakteria

Uczeń

Postprzez joncho » wtorek, 29 stycznia 2013, 19:35

Hmm... Złe podejście moim zdaniem... Nie masz czasu przerysować porządnie "projektu", a chcesz porządnie zapałki kleić? Będziesz mieć czas na to? Przecież taki rysunek zajmie Ci ułamek czasu jaki potrzebujesz na budowę domku, a bardzo pomoże, i Tobie, i nam zaglądającym do Twojego tematu...
Często ludzie zaczynają dążyć do wielkich celów, gdy czują, że małe zadania są ponad ich siły. I nie zawsze bez skutku...Szestow
joncho

MISTRZ

Aktualnie buduję: Dom z bali "Edyta"
Imię: Johnny

Postprzez JajoO » wtorek, 29 stycznia 2013, 19:58

Ja jestem przeciw tym waszym wszystkim komentarzom. Plany nie muszą być jak na budowie... Wystarczy prostokąt podzielony na pół. Czekam w końcu na pierwsze zapałki.. PozdRo :D
JajoO

Amator

Imię: Mateusz

Postprzez szpon19 » wtorek, 29 stycznia 2013, 22:05

To może zacznij kleić nie zapałkami, a pudełkami po zapałkach? Zajmie Ci to mniej czasu którego masz przecież mało... Z takim podejściem daleko nie zajdziesz. Mówimy Ci to nie po to żeby Cię zniechęcić, ale po to żeby pomóc. Plany są bardzo ważne, mówisz że masz je w głowie, ale jak po powiedzmy miesiącu przerwy znowu usiądziesz do klejenia, to nie będziesz wiedział po co Ci połowa tego co już przykleiłeś i co z tym zrobić. A jak zrobisz plany, wystarczy spojrzeć i wszystko jasne :) Plany na papierze przecież możesz na bieżąco modyfikować. Takie rozwiązanie jest zwyczajnie bardziej praktyczne :)
Błogosławiony ten, który śmieje się z samego siebie, albowiem będzie miał ubaw do końca życia!
szpon19

Fanatyk

Imię: Kamil

Postprzez Fifol » wtorek, 29 stycznia 2013, 23:09

Kolega dobrze mówi. Ale z tymi planami też lepiej uważać. Ja po ponad półrocznej przerwie z moich notatek i rysunków niewiele mogłem "wyczytać", no ale jakoś się udało "powrócić" do dalszej budowy. A gdybym nie miał jakiegokolwiek oparcia, niewątpliwie musiałbym zaczynać od nowa... ;)
Fifol

Administrator

Aktualnie buduję: Apartamentowiec Złota 44
Imię: Filip
Medale: 1
Najlepszy model (1)

Postprzez TODAKO Modelbau » środa, 30 stycznia 2013, 02:12

Bakteria napisał(a):Czytałem to tylko piszą tu wikol a w sklepie prześladuje mnie vikol :D

A prawda jest taka, że prawidłowa nazwa to VICOL! I nie szukaj dziury w całym. I się ciesz że w Polsce mało popularny jest klej UHU bo od ilości różnych do różnych celów byś zwariował. Nie wspomnę o Tamiya i innych stricte modelarskich. Idź na kompromis i kup klej do deski podłogowej lub paneli. Ma nawet aplikator. A w razie czego strzykawki są drastycznie tanie.

Co do planów to powiem jedno i jak ktoś chce mnie skrytykować to niech weźmie poprawkę, że zajmowałem się modelarstwem gdy większości z Was nie było na świecie i ba - może nawet w planach. W związku z tym uważam że nie ma możliwości sklejenia, stworzenia czy w inny sposób wyprodukowania dobrego modelu bez planów, notatek, szkiców. Choćby przeskalowanie wymiarów z natury na postać modelarską (pomijam ustandaryzowanie do popularnych wartości) wymaga tego, by to rozrysować. Spójrz - jako nowicjusz z materiałem takim jak zapałki zabrałem się na początku "na odwal się" by później zrobić to tak jak nalezy. Tu masz przykład:

todako-modelbau-t3504.html (zwłaszcza strona 2)

A spójrz tutaj:

todako-modelbau-t3508.html

- dokumentacja projektowa na dzień dzisiejszy zajmuje 3 pełne segragatory bez zdjęć. Te akurat trzymam w laptopie bo jest ich ponad 10000.

Nie mówię, że masz podchodzić do tego zawodowo i profesjonalnie jak ja, ale narysowanie na czystej kartce przy pomocy ekierki i ołówka planu tej podłogi (bo o to się rozbija na tę chwilę) zajmie CI najwyżej kwadrans. Ale najpierw ściągnij sobie projekt (rzuty same) tego domku. Ustal skalę. Podziel, przelicz i narysuj.

Jak zrobisz to tak jak należy to uwierz mi że każdemu się to spodoba i nie będziesz miał takiego zasypania tematu postami.

Amen.
TODAKO.Modelbau@wp.pl
TODAKO.Modelbau@aol.com
+48 889 177017
TODAKO Modelbau

Doświadczony Architekt

Postprzez Bakteria » piątek, 8 lutego 2013, 20:28

Zdjęcia mojej podłogi ;D a ta czarna kropka to jest wina mojego brata (ma 1 rok) bawił się pisakami ;)
Załączniki
obrazek 031.jpg
Buduję:
Bakteria

Uczeń

Postprzez Patryk99886 » piątek, 8 lutego 2013, 21:16

Wyszlifuj to jeszcze, mam wrażenie że zapałki po bokach nie są równe. I widzę parę przebarwień, lecz wg mnie trochę to dodaje uroku. Przedewszystkim wyszlifuj to porządnie papierem ściernym (ja robie najpierw 120 potem 180 i przed sklejeniem 240). W sumie to ja się nie będę wypowiadał bo dopiero sam zaczynam ;)
Zbudowane modele:
- Domek patryk99886-t3545.html

W budowie:
- Wiatrak post42003.html#p42003
Patryk99886

Uczeń

Aktualnie buduję: Wiatrak patryk99886-t3571.
Imię: Patryk

Postprzez DeeLKa » piątek, 8 lutego 2013, 21:28

Możesz jeszcze podkleić to czymś od spodu :>
DeeLKa

Obserwator

Następna strona

Powrót do Upadłe

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny