facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

[ramka na zdjęcia] - artur30

Modele które nie zostały skończone. Chcesz przywrócić relację swojego modelu? Napisz do Administracji forum.

Moderator: Moderator

[ramka na zdjęcia] - artur30

Postprzez artur30 » czwartek, 13 grudnia 2012, 17:19

aktualnie buduję ramkę na zdjęcia proszę o skomentowanie pracy czy dobrze ułożone czy źle 1 raz stosuję tę technikę
dzisiaj zaczołem pozdrawiam czekam aż wyschnie i szlifuję :)

//mopsiok
Szkoda, że w przeciągu dwóch dni muszę Ci wystawić dwa upomnienia za to samo, ale poprawiałem już 3 Twoje tematy, upominałem także w jednym z nich, więc teraz ewidentnie należy się drugie upomnienie - za kolejny źle nazwany temat. Proponuję popatrzeć na inne tematy w tym dziale i wydedukować jak powinna wyglądać poprawna nazwa...
Załączniki
DSC_0252.jpg
artur30

Modelarz-Amator

Aktualnie buduję: Smocze Zamczysko
Imię: artur

Re: ramka na zdjecia artur30

Postprzez Maciek21 » czwartek, 13 grudnia 2012, 18:10

Wydaje mi się że sam pisałeś w poprzednim temacie że poczytasz i popatrzysz na innych prace i postarasz się naprawić błędy. Jednak nic nie zrobiłeś.
Zapałki układane są strasznie krzywo, zero selekcji zapałek, bardzo dużo szpar, zapałki źle docięte.
Musisz wszystko robić o wiele staranniej i wolniej.

Ps. Czy to czasem nie nowy Merozik ? ;)
Wybudowałem:
Obraz Motor- Diy String Art
Poljud Stadion (2 miejsce- Model roku 2011)
Falmer Stadion (3 miejsce- Budowla 2010)
Bujany Fotel (1- NGS*Models*Cup)
Baltic Arena/PGE Arena
Rączka z rodziny Adamsów
Maciek21

Expert

Aktualnie buduję: Aviva Stadion w Dublinie
Imię: Maciek
Medale: 5
2 Miejsce NMR 2011 (1) 3 Miejsce NMR 2010 (1) 1 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (2)

Postprzez DamianosMKS » czwartek, 13 grudnia 2012, 18:18

Popieram kolegę z góry :D
Ale zapał masz nie zły :D
DamianosMKS

Amator

Aktualnie buduję: Własny Stadnion
Imię: Damian

Postprzez Bartek2000 » czwartek, 13 grudnia 2012, 19:21

Jeśli Ci to pomoże to tutaj jest moja ramka: bartek2000-t3465.html . Jest ona naprawdę łatwa do zrobienia i możesz (jeśli chcesz) się na niej wzorować.
Bartek2000

Modelarz-Zawodowiec

Imię: Bartek

Re: [ramka na zdjęcia] - artur30

Postprzez artur30 » czwartek, 13 grudnia 2012, 21:54

z tą selekcją to o co chodzi można trochę jaśniej wiem że zapałki są tanie w stosunku do tych modelarskich ale nie chcę całej wypłaty stracić pozdrawiam ramka może nie zachwyca ale uczę się tych technik wcześniej trochę po swojemu robiłem , a chcę się nauczyć bo mnie to interesuję ...pozdrawiam
artur30

Modelarz-Amator

Postprzez artur30 » czwartek, 13 grudnia 2012, 22:01

Maciek21 napisał(a):Wydaje mi się że sam pisałeś w poprzednim temacie że poczytasz i popatrzysz na innych prace i postarasz się naprawić błędy. Jednak nic nie zrobiłeś.
Zapałki układane są strasznie krzywo, zero selekcji zapałek, bardzo dużo szpar, zapałki źle docięte.
Musisz wszystko robić o wiele staranniej i wolniej.

Ps. Czy to czasem nie nowy Merozik ? ;)

wiem o co chodzi ale kleiłem innymi technikami te ramki to są takie próbne ćwiczenia
bo trochę podpatrzyłem kolegów jak wykorzystują antyramę do działania będzie lepiej z folią mam 1 raz do czynienia
artur30

Modelarz-Amator

Postprzez mopsiok » czwartek, 13 grudnia 2012, 23:33

Z selekcją chodzi o to, żeby nie kleić każdej zapałki jak leci, tylko popatrzeć które są ładne, i kleić tylko je :). Jest dużo technik, ja osobiście stosuję głównie kryterium kształtu (jak jest krzywa to wywalam, ewentualnie czasami nadłamuję [jakbyś tylko wygiął to po jakimś czasie może się odkształcić]), koloru (może to zabrzmi rasistowsko, ale murzyńskie zapałki nie zdają egzaminu :mrgreen:), czasem też przekroju (najczęściej poszukujemy zapałek o przekroju kwadratowym, jednak gdy przeszlifujesz boki to z powodzeniem można też używać rombowych). Ogólnie każdy musi sobie wyrobić własną technikę, a do tego potrzeba przede wszystkim praktyki. Dlatego też odtąd staraj się zwracać na selekcję szczególną uwagę - bez niej nic nie osiągniesz w tym modelarstwie. A szkoda, bo to najnudniejsza część całości ;).
Jeśli zaś chodzi o sprawy techniczne, to nie pisz posta pod postem co 5 minut - istnieje przecież opcja edycji.

P.S.
Ogólnie rzecz biorąc, jeśli szukasz poradnika w stylu "jak zacząć", to odsyłam do linka w moim podpisie.
Obrazek
Zapraszam do mopsowych poradników: viewtopic.php?f=108&t=2966
Zapałki, elektronika i inne dziwadła: Jutub

Buduję: C-130 Herkules
Ukończone: KLIK
mopsiok

Przyjaciel Forum

Aktualnie buduję: C-130 Hercules
Imię: Patryk
Medale: 2
1 Miejsce NMR 2011 (1) Najlepszy model (1)

Postprzez Maciek21 » piątek, 14 grudnia 2012, 10:01

Zapomniałem jeszcze dodać i kolega wyżej też że dajesz za dużo kleju i robić Ci się z niego białe plamy. Nie zeszlifujesz ich nawet papierem ściernym, ślady zostaną Ci już.
Wybudowałem:
Baltic Arena/PGE Arena
Rączka z rodziny Adamsów
Maciek21

Expert

2 Miejsce NMR 2011 (1) 3 Miejsce NMR 2010 (1) 1 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (2)

Postprzez artur30 » piątek, 14 grudnia 2012, 11:55

takie te zapalki mają by być wysyłam zdjęcię obcinam siarkę sekatorem czy to źle
hmm akleić zastanawiam czy czymś delikatnym jak igła albo szpilka hmmm czy jest jakieś inne narzędzie żeby równo obcinało oprócz sekatora
Załączniki
DSC_0252.jpg
artur30

Modelarz-Amator

Postprzez artur30 » piątek, 14 grudnia 2012, 12:11

mopsiok napisał(a):Z selekcją chodzi o to, żeby nie kleić każdej zapałki jak leci, tylko popatrzeć które są ładne, i kleić tylko je :). Jest dużo technik, ja osobiście stosuję głównie kryterium kształtu (jak jest krzywa to wywalam, ewentualnie czasami nadłamuję [jakbyś tylko wygiął to po jakimś czasie może się odkształcić]), koloru (może to zabrzmi rasistowsko, ale murzyńskie zapałki nie zdają egzaminu :mrgreen:), czasem też przekroju (najczęściej poszukujemy zapałek o przekroju kwadratowym, jednak gdy przeszlifujesz boki to z powodzeniem można też używać rombowych). Ogólnie każdy musi sobie wyrobić własną technikę, a do tego potrzeba przede wszystkim praktyki. Dlatego też odtąd staraj się zwracać na selekcję szczególną uwagę - bez niej nic nie osiągniesz w tym modelarstwie. A szkoda, bo to najnudniejsza część całości ;).
Jeśli zaś chodzi o sprawy techniczne, to nie pisz posta pod postem co 5 minut - istnieje przecież opcja edycji.

P.S.
Ogólnie rzecz biorąc, jeśli szukasz poradnika w stylu "jak zacząć", to odsyłam do linka w moim podpisie.

bardzo fajnie brzmi ta odpowiedź ale można dać jakiś załącznik do tych zapałek
rombowych chyba że wyślę zdjęcie czy oto chodzi

1.kolejny dzień budowy tym razem tył ramki
Załączniki
DSC_0252.jpg
DSC_0252.jpg
artur30

Modelarz-Amator

Postprzez artur30 » piątek, 14 grudnia 2012, 13:20

czytałem poradnik o kwiatku dośc ciekawy zwłaszca układanie i łączenie tych zapałek nie wiem każdy ma tam jakiś styl wybrany robiłem eksperymenty z papierem z wykałaczkami z drewnem itp, ale z reguły wolę jak np jak dowolny
przedmiot jest całkiem bez papieru czysty a co do ramaki to najpierw chcę zeszlifować 1 warstwę ładnie i położyć 2 czy to zły pomysł w sumie się tak nauczyłem
artur30

Modelarz-Amator

Postprzez Maciek21 » piątek, 14 grudnia 2012, 15:25

Brak polskich znaków,
Brak przecinków,
Brak kropek,
Brak składni,
Brak edycji postów tylko pisanie kolejnego.
Sam nie jestem orłem z ortografii ale takie pisanie to już przesada.

W ogóle nie zwracasz uwagi na to co Ci ktoś pisze więc po co się dopytujesz ?
Pisali Ci że zajrzyj do poradników i podali Ci dokładny link a Ci się nie chce nawet zajrzeć tylko zadajesz banalne pytania typu czym obcinać zapałki. Chyba to logiczne że nawet zwykły nóż kuchenny był by lepszy niż sekator który Ci miażdży końcówki? A nóż do tapet to już w ogóle jest miodzio.
Te pytanie można porównać do pytania: "Czym mogę szlifować zapałki bo pilniczkiem do paznokci idzie mi trochę wolno"

Sorki że tak ostro ale już mnie trochę poirytowałeś.
Wybudowałem:
Baltic Arena/PGE Arena
Rączka z rodziny Adamsów
Maciek21

Expert

Postprzez artur30 » piątek, 14 grudnia 2012, 15:54

dobra to już więcej nie będe pytać za bardzo wrażliwy temat:Puczeń jak by na lekcjach nie pytał tylko siedział w książkach to by i tak się mało dowiedział :)i swoich poglądów nie można napisać ehhh trochę cierpliwości dla uczniów :))
artur30

Modelarz-Amator

Postprzez Maciek21 » piątek, 14 grudnia 2012, 16:19

Pytać może i jak najbardziej z chęcią sam Ci odpowiem na te pytania. Tylko wszystko z sensem i głową :)
Czytaj to co ktoś Ci pisze i zwracaj uwagę na upomnienia od moderatorów bo będziesz miał problemów.
Poczytaj poradniki bo tam naprawdę dużo jest ciekawych rzeczy i jak wtedy jeszcze nie będziesz miał czegoś to dopiero wtedy zadawaj sensowne pytania.
Wybudowałem:
Baltic Arena/PGE Arena
Rączka z rodziny Adamsów
Maciek21

Expert

Postprzez szymix7815 » piątek, 14 grudnia 2012, 16:52

Obcinać łebki od zapałek można np.obcinaczka do paznokci,ja tak obcinam,próbowałem tez nożem do tapet lecz obcinaczką jest szybciej.
ps.Jakim sekatorem to obcinałeś? takim dużym? co gałęzie z drzew można ciąć?
Zapraszam do oglądania i komentowania
Mały pierwszy domek
szymix7815

Doświadczony Architekt

Aktualnie buduję: Mały pierwszy domek
Imię: Szymon

Następna strona

Powrót do Upadłe

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny