facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

[Stadion Dialog Arena] - Filipfek

Moderator: Moderator

[Stadion Dialog Arena] - Filipfek

Postprzez Filipfek » środa, 21 lipca 2010, 21:59

Nazwa stadionu: Dialog Arena
Wymiary pola gry: 27x20 [cm]
Wymiary stadionu: 41x34 [cm]
Wysokość: 9,5 [cm]
Ilość pięter: 1
Styl: Prostokątny
Projekt: Dialog Arena
Data zaczęcia: 19.07.2010r.
Data zakończenia: 17.08.2010r.
Trudność wykonania: 3/5
Ilość miejsc: 16 300

Witam,
jest to mój pierwszy temat, jak i post na tym forum, więc może się przedstawię. Mam na imię Filip.

Dobra przejdźmy do najważniejszego, czyli stadionu. Jest to moje pierwsze dzieło z zapałek (nie licząc szopki na lekcję religii w podstawówce, którą zresztą w większości zrobiła moja mama :-) ). Postanowiłem, że zacznę od jakiegoś niewielkiego i nietrudnego stadionu. Od razu pomyślałem o stadionie w Lubinie, gdyż widziałem go na żywo i w moich myślach wydawał się łatwy do wykonania. Wiem, że popełniłem kilka błędów i zapewne jeszcze kilka popełnię, ale człowiek uczy się na błędach i przy budowie następnego stadionu (już wiem jakiego :-)) będę nieco mądrzejszy. Jako, że nie mam aparatu to nie mogłem dodawać zdjęć od samego początku i też nie będę ich dodawał na bieżąco.

A tak jeszcze o stadionie, to najpierw zrobiłem główną trybunę, wiem co robiłem źle i staram się nie popełniać tych błędów na pozostałych trybunach. Teraz robię trybuny za bramkami. Wiem, że wejścia na trybunach są bardzo słabe :/

O to kilka fotek.
Załączniki
S5002092.JPG
S5002093.JPG
S5002094.JPG
S5002095.JPG
S5002098.JPG
S5002099.JPG
Filipfek

Uczeń

Re: [Stadion Dialog Arena] - Filipfek

Postprzez mopsiok » środa, 21 lipca 2010, 22:28

Jak na pierwszy raz, to naprawdę jest bardzo ładnie (mimo, że nie na cegiełkę - najwyraźniej wystarczy robić starannie, styl nie jest aż tak ważny). Widać, że z każdą trybuną coraz lepiej Ci idzie. Rób tak dalej, a wyjdzie świetny stadion.
Obrazek
Zapraszam do mopsowych poradników: viewtopic.php?f=108&t=2966
Zapałki, elektronika i inne dziwadła: Jutub

Buduję: C-130 Herkules
Ukończone: KLIK
mopsiok

Przyjaciel Forum

Aktualnie buduję: C-130 Hercules
Imię: Patryk
Medale: 2
1 Miejsce NMR 2011 (1) Najlepszy model (1)

Postprzez Paveu » czwartek, 22 lipca 2010, 00:44

Super stadion takie mi się bardzo podobają fajne trybuny dach bedzie piekny :->
Oj Dana Dana zadzwońmy po Regana
a Regan przyleci i słonko zaświeci i wszystkim nam da BANANA
Paveu

Modelarz-Amator

Postprzez Mu[M]iN » czwartek, 22 lipca 2010, 14:19

Stadion dobry, trochę będzie dach za krótki na każdej trybunie.
Mopsiok, wiesz po co są te "schody" ? Tak właśnie po to żeby zakryć nierówne przyklejanie zapałek. :D

PS też jestem Filip ^^
Obrazek
Mu[M]iN

MISTRZ

Postprzez nicponie997 » czwartek, 22 lipca 2010, 18:19

Wszytko ładnie i starannie ale coś mi sie proporcje nie podobają. Trybuny troszkę za duże a boisko wewnątrz za małe.
nicponie997

Moderator

Medale: 3
2 Miejsce NMR 2009 (1) 2 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (1)

Postprzez Filipfek » piątek, 23 lipca 2010, 11:28

mopsiok
Nie robiłem na cegiełkę bo chciałem zrobić schody, teraz wiem, że można trybuny zrobić na cegiełkę, a schody zaznaczyć farbą i tak też zrobię następnym razem. Ale za to dach jest na cegiełkę (może nie widać dobrze na zdjęciach)

Paveu
Dzięki :-D

Mu[M]iN
No założenia były takie, że dach ma zakryć całe trybuny, no ale minimalnie nie wyszło, bo żeby tak było, to dach musiałby być "tylko" o dwa rządki zapałek dłuższy.

PS
Bo Filip to ładne imię :mrgreen:

nicponie997
Te proporcje nie odbiegają aż tak bardzo. Znalazłem w internecie taki plan trybun z lotu ptaka, to wg niego stosunek długości trybun do długości płyty boiska wynosi ok. 0,19, a u mnie wynosi on 0,22. Ta różnica wynika z tego, że oglądając stadiony na tym forum to myślałem, że są one formatu A4 i wydrukowałem największe możliwe boisko na kartce A4.

nicponie997 miałbym jeszcze taką prośbę. Przeczytałem wszystkie twoje tematy z twoimi stadionami i prawdę mówiąc nie pamiętam, czy o tym pisałeś czy nie, ale jak ty wyginasz zapałki na narożniki stadionu, tak jak na zdjęciu twojego Emirates. Wiem, że na forum są poradniki, jak wyginać zapałki, ale mnie ciekawi jak ty to robisz, bo uważam, że jeśli chodzi o stadiony to jesteś najlepszy :)
Załączniki
Untitled-3.jpg
Filipfek

Uczeń

Postprzez nicponie997 » piątek, 23 lipca 2010, 11:44

Wyginam zapałki najczęściej w zębach. Może nie jest zbyt elegancki sposób ale dla mnie dobry.
Ważne jest to żeby zapałki nadłamać a nie tylko wygiąć. A dlaczego? Bo zanim klej wyschnie zaczynają się minimalnie prostować i jeśli taka zapałka jest na spodzie trybuny to rozsadza te powyżej.
Po drugie nie używaj całych zapałek ale taką nadłamaną przetnij na pół i właśnie z takich połówek kleję gdyz daje to najlepsze efekty.
nicponie997

Moderator

Postprzez Fifol » piątek, 23 lipca 2010, 12:01

Jak dla mnie to bardzo ładny stadionik. ;-) Ja też mam na imię Filip. :lol: :-P
Fifol

Administrator

Aktualnie buduję: Apartamentowiec Złota 44
Imię: Filip
Medale: 1
Najlepszy model (1)

Postprzez mopsiok » piątek, 23 lipca 2010, 13:13

Cóż, różnie można nadłamywać zapałki :). Ja robię to pęsetą, wychodzi nawet ładnie. Samo łamanie jest dla mnie o wiele wygodniejsze niż wyginanie, po tym drugim tylko paluchy bolą.
Obrazek

mopsiok

Przyjaciel Forum

Postprzez Filipfek » niedziela, 25 lipca 2010, 22:53

nicponie997
Dzięki za wyjaśnienie, co prawda w tym stadionie nie robię narożników na okrągło, ale przydadzą mi się te informacje przy następnej budowie. A co do mnie, to ja wyginam, nadłamuje zapałki czymś takim: http://elkom-serwis.com.pl/840-983-home/-obcinaczki-boczne-due-5314.jpg

W weekend troszeczkę zrobiłem i chcę się z Wami tym podzielić :) Od razu przepraszam za jakość zdjęć.

To najpierw dokończyłem drugą trybunę za bramką (zdjęcia 1 i 2). Wg mnie wyszła bardzo ładnie :) Od razu też zrobiłem szablon napisów na trybunie, bo zamierzam pomalować stadion (zdjęcia 1 i 6). No, ale co najważniejsze zrobiłem dwa narożniki. Zabrały mi one zdecydowanie najwięcej czasu (zdjęcia 3 i 4). Zrobiłem też zdjęcie od tyłu, żebyście mogli trochę bardziej dowiedzieć się, jak te narożniki są zrobione (zdjęcie 5).

I mam do Was jeszcze takie dwa pytania:

1) Kupiłem klej vicol i prawdę mówiąc to jest on gorszy, od tego który dostałem w gratisie przy kupnie zapałek (nazywa się on Lakol). Różnica polega na tym, że ten Lakol po wyschnięciu, nawet jak dałem go bardzo dużo, był niemal idealnie przezroczysty, a vicol zostaje biały. Czy możliwe, że trafiłem na jakąś trefną tubkę, czy każdy vicol tak ma? Dokładnie mam taki vicol: http://www.ekwasek.pl/image_func.php?img=gfx/a3bf690a825280869d82a3916d42e84d.jpg&maxwidth=250&lang=pl

2) Drugie pytanie jest odnośnie budowania. Ponieważ przy pierwszej, głównej trybunie nie wyszły mi za bardzo wejścia (są nierówne), czy uważacie że jakbym je obudował dookoła wyglądałoby to bardziej estetyczniej?
Załączniki
DSC00062.JPG
Nowa trybuna za bramką
DSC00067.JPG
Trybuna za bramką z profilu
DSC00063.JPG
Prawy narożnik
DSC00061.JPG
Lewy narożnik
DSC00065.JPG
Narożnik od drugiej strony
DSC00060.JPG
Szablon napisu "ZAGŁĘBIE"
Filipfek

Uczeń

Postprzez cichy » poniedziałek, 26 lipca 2010, 10:50

bardzo ładnie ci to idzie, mam pytanie czym tniesz zapałki ? aha i moim zdaniem stopień trudnośći lekko bym zwiększył bo wbrew pozorom nie jest to wcale taki łatwy stadion do zrobienia.

p.s również życzę powodzenia w dalszej budowwie;]
cichy

Modelarz-Amator

Postprzez mopsiok » poniedziałek, 26 lipca 2010, 11:20

Super wyszły trybuny, narożniki zresztą też, wszystko równiutko. Wejścia możesz poobklejać zapałkami, tylko musisz je [zapałki] trochę zeszlifować, bo 2 mm to zdecydowanie za dużo jak na tak małe wejścia.
Obrazek

mopsiok

Przyjaciel Forum

Postprzez nicponie997 » poniedziałek, 26 lipca 2010, 12:37

co do kleju to jak da się za grubą warstwę to nie jest idealnie przezroczysty vicol. Narożnik bardzo ładnie wyszedł. W ogóle narożniki aby ładnie je wykonać trzeba poświęcić najwięcej czasu.
nicponie997

Moderator

Postprzez Filipfek » poniedziałek, 26 lipca 2010, 13:21

cichy
Kleję takimi jakby obcęgami, obcinaczkami. Przykład, jak to wygląda podałem trochę wyżej. Jedyny minus to taki, że takie obcinaczki w miejscu obcinania zakrzywiają zapałkę, dlatego ja nadcinam z 1mm więcej i wyrównuje później papierem ściernym, żeby był ładny prostopadłościan.

Co do kleju, to po całkowitym wyschnięciu, prawie po 2 dniach jest on cały czas biały. Dla porówna dam zdjęcia. Zdjęcie 1 - klej Lakol, który dostałem w gratisie, nawet przy dużej ilości zrobił się przezroczysty. Zdjęcie 2 - Vicol niestety jest biały :-/ i chyba będę musiał kupić nowy i spróbuje w innym sklepie.

I jeszcze odnośnie stadionu. Obudowałem wejścia na głównej trybunie. Zdjęcia poniżej =)
Załączniki
DSC00070.JPG
DSC00071.JPG
DSC00075.JPG
DSC00072.JPG
Filipfek

Uczeń

Postprzez mopsiok » poniedziałek, 26 lipca 2010, 13:58

Bardzo ładnie wejścia. Tak jak pisałem, mój Vicol (wtedy, gdy go jeszcze używałem) po wyschnięciu przypominał coś między Lakolem a Twoim Vicolem. Jeśli kolor Ci nie odpowiada, to kup u innej firmy :). Ewentualnie użyj polimerowego (ja kleję właśnie nim pomimo, że Vicolem jest teoretycznie lepiej - po prostu polimerowy zasycha szybko, a ja nie lubię czekać).
Obrazek

mopsiok

Przyjaciel Forum

Następna strona

Powrót do Stadiony

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny