facebook   youtube   gazetka   sklep  

INFORMACJA! Wybierz najlepsze modele na forum WEJDŹ TUTAJ

Witaj.

Jakiś czas temu po zmianie skryptu forum nastąpił problem z wyświetlaniem zdjęć modeli.
Niestety w większości nie udało się odzyskać.
Zaktualizuj warsztat swojego modelu bądz wstaw w poście fotorelację z budowy. Zgłoś administratorowi forum poprawiony swój temat.

Serdecznie dziękujemy!

[Stadion Dialog Arena] - Filipfek

Moderator: Moderator

Re: [Stadion Dialog Arena] - Filipfek

Postprzez Mu[M]iN » poniedziałek, 26 lipca 2010, 23:54

Łooooo.... ale zaszalałeś, bardzo ładnie i równiutko wszystko wykonane, co do kleju to ja osobiście używam kleju firmy Patex do drewna, ale chyba go zmienię. Co do polimeru, mam niby 5 butelek takiego kleju w garażu (tata interesuje się żeglarstwem i ostatnio remontował swoją łódź), może mi powiedzieć mopsiok jaki on ma kolor ?
Obrazek
Mu[M]iN

MISTRZ

Postprzez mopsiok » wtorek, 27 lipca 2010, 12:01

Chyba wszystkie polimery są przezroczyste, zarówno po zaschnięciu jak i przed. W porównaniu do Vicolu szybko zasychają (po 10 minutach już można w miarę śmiało obrabiać mniejsze części), ale z tego, co zauważyłem, to po wyschnięciu zostają gdzieniegdzie takie małe szparki między zapałkami (może podczas wysychania zmniejszają swoją objętość?).
Obrazek
Zapraszam do mopsowych poradników: viewtopic.php?f=108&t=2966
Zapałki, elektronika i inne dziwadła: Jutub

Buduję: C-130 Herkules
Ukończone: KLIK
mopsiok

Przyjaciel Forum

Aktualnie buduję: C-130 Hercules
Imię: Patryk
Medale: 2
1 Miejsce NMR 2011 (1) Najlepszy model (1)

Postprzez Filipfek » czwartek, 29 lipca 2010, 20:46

Nawiązując jeszcze do tematu kleju, to jeżeli chodzi o Vicol to nie przeszkadza mi w nim czas schnięcia. Najpierw kupię jakiś inny klej i może później przerzucę się na polimery.

A teraz wracamy do budowy. Od ostatniego mojego postu trochę się napracowałem i moim zdaniem zrobiłem dość dużo. To na początek zrobiłem drugą trybunę wzdłuż boiska oraz zawarty w niej budynek klubowy. Obrobiłem wszystkie wejścia na stadion i dzisiaj zrobiłem dwa pozostałe narożniki. Jutro przeszlifuje wszystko i biorę się za malowanie, a wtedy już pozostanie mi tylko dach :-) O to najnowsze zdjęcia:
Załączniki
DSC00091.JPG
DSC00089.JPG
DSC00082.JPG
DSC00081.JPG
DSC00078.JPG
DSC00077.JPG
Filipfek

Uczeń

Postprzez mopsiok » czwartek, 29 lipca 2010, 21:07

Aż trudno uwierzyć, że to Twoja pierwsza budowla. Naprawdę mało kto robi swój pierwszy stadion tak dokładnie i starannie.
Te otwory w budynku to okna? Można by w ich miejsca wkleić jakąś twardszą folię, wyglądałoby realniej.
Obrazek

mopsiok

Przyjaciel Forum

Postprzez Filipfek » czwartek, 29 lipca 2010, 21:28

Tak to są okna :) W realu wygląda to tak, jak na tym zdjęciu http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-06/2d70eef5.jpg. Myślę, że wiernie to odtworzyłem :), a w środku jest folia z takiego skoroszytu http://www.abis.pl/afoto/e283__c1.jpg tylko że jak zrobiłem ściany to dopiero później pomyślałem, że lepiej jakby tam była jakaś folia i jedynym pomysłem, jaki przyszedł mi do głowy, żeby to tam wmontować, to przykleić taśmą klejącą :/ I od wewnątrz pomalowałem farbą, bo jak było przezroczyste, to za dużo było widać :/ Natomiast z drugiej strony budynku, od strony boiska wiedziałem, że musi tam być folia więc użyłem tam spinacza, tylko że najpierw spinacze skróciłem, żeby przy wbijaniu nie przebiły zapałki na wylot.

mopsiok, a mówiąc twardszą folię to co miałeś na myśli?
Filipfek

Uczeń

Postprzez mopsiok » piątek, 30 lipca 2010, 10:21

Są w sprzedaży takie twardsze koszulki na dokumenty, przezroczyste, sztywne, z tworzywa sztucznego. O to mi chodziło.
Obrazek

mopsiok

Przyjaciel Forum

Postprzez nicponie997 » piątek, 30 lipca 2010, 11:55

Wszytko wygląda bardzo dobrze, wejścia świetnie wyglądają. Jeżeli będziesz malował to pamiętaj zrób to starannie żeby nie zepsuć trybun takich ładnych.
nicponie997

Moderator

Medale: 3
2 Miejsce NMR 2009 (1) 2 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (1)

Postprzez Filipfek » piątek, 30 lipca 2010, 14:08

Zacząłem malować, ale mam mały problem, gdyż w sklepie nie było farb z kolorem pomarańczowym, więc jedyne rozwiązanie to mieszanie, żeby powstał pomarańczowy i tu wchodzi czynnik losowy, przez co narożnik wyszedł mi czerwony :-/ Jakieś rady, jak to można poprawić?
Filipfek

Uczeń

Postprzez mopsiok » piątek, 30 lipca 2010, 15:02

Daj drugą warstwę? :P Jeśli dalej będzie widać różnicę, to możesz zetrzeć i pomalować jeszcze raz (nie musi być super dokładnie, ważne, żeby było widać zapałki).
Obrazek

mopsiok

Przyjaciel Forum

Postprzez nicponie997 » piątek, 30 lipca 2010, 15:27

Nie nakładaj za dużo warstw bo nie będzie estetycznie wyglądało. Kolega malował stadion na pomarańczowo może się spytaj jego skąd ma ten kolor.?
nicponie997

Moderator

Medale: 3
2 Miejsce NMR 2009 (1) 2 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (1)

Postprzez Filipfek » piątek, 30 lipca 2010, 19:57

Druga warstwa nie ma szans, pierwsza wyszła dość grubo więc przy drugiej nie było by widać zapałek, dlatego wstępnie zeszlifowałem już trochę ten czerwony kolor. A tak to pomalowałem całą jedną trybunę z napisem "ZAGŁĘBIE". Co do koloru pomarańczowego, to myślę, że kolega cichy mial go może w zestawie swoich farb, ale u mnie w sklepie nie było farb z kolorem pomarańczowym :-/ O to dwa zdjęcia :)

PS
Jakby kogoś to interesował i chciałyby malować swoje trybuny, to uważam, że bardzo ważnym elementem jest obklejanie. Wychodzi ładnie, równo i łatwiejsza jest robota później przy malowaniu.
Załączniki
DSC00093.JPG
DSC00092.JPG
Filipfek

Uczeń

Postprzez Fifol » piątek, 30 lipca 2010, 20:04

Te "BI" mi nie pasuje, ale jak widać inaczej się nie da i zapewne tak jest w projekcie. Moim zdaniem nie wyszło tak źle :-> Możliwe, że lepsze wrażenie robiło by bez tego napisu, bo te literki najlepiej nie wyszły (jakieś rozmazane, chyba że to wina aparatu). Ale nie ma co tu gdybać, pomaluj wszystkie trybunki i wtedy będziemy oceniać, czy ładnie, czy brzydko. ;-)
Fifol

Administrator

Aktualnie buduję: Apartamentowiec Złota 44
Imię: Filip
Medale: 1
Najlepszy model (1)

Postprzez Filipfek » piątek, 30 lipca 2010, 20:09

No też nie jestem do końca zadowolony, ale na żywo wygląda to dobrze :) Tu specjalnie dla Ciebie http://www.lechpoznan.pl/pliki/cms/352/dialog_arena090717_po.jpg

I zapomniałbym dodać, że jest to najbardziej krzywa trybuna z wszystkich, ponieważ to ona była robiona jako pierwsza. Może to też mieć wpływ na to, że napis jest trochę nierówny
Filipfek

Uczeń

Postprzez cichy » piątek, 30 lipca 2010, 20:24

Filipek tak dokładnie miałem w zestawie farb, ogólnie to napaliłem się z tym malowaniem dlatego tak źle mi wyszło, myślę że przyzwoicie wyszła ci ta trybuna, wiesz człowiek uczy się na błędach, ja jak będe robił kolejny stadion to będe malował farbami do drewna, będą chyba najlepsze, malowałeś I raz ale mysle ze bardzo dobrze ci poszło;] Aha i jeszcze jedno, Fifol te BI tak ma być tak jest "na żywo".

Powodzenia w dalszej budowie;p
cichy

Modelarz-Amator

Postprzez Fifol » piątek, 30 lipca 2010, 20:30

Wiem, wiem. A tak w ogóle to te sektory na tym stadionie są w ogóle nie symetryczne :roll: . (Pan Monk by dostał epilepsji obsesyjno-kopulsywnej :-P :lol: )
Fifol

Administrator

Aktualnie buduję: Apartamentowiec Złota 44
Imię: Filip
Medale: 1
Najlepszy model (1)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Stadiony

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny