facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie 16-17.11.2013

Dział polecany każdemu kto chce być blisko związany z forum i mieć wpływ na jego działalność.

Moderator: Moderator

Re: VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie 16-17.11.2013

Postprzez Waldek » czwartek, 12 września 2013, 18:33

Witam

Nie obiecuję na 100% ale rozważam taką możliwość.
Pozdrawiam

Moja strona zlikwidowana.
Waldek

Expert

Aktualnie buduję: Galeon Zygmunta Augusta z 1570 roku.
Imię: Waldek
Medale: 2
3 Miejsce NMR 2012 (1) Najlepszy model (1)

Postprzez Nagus07 » sobota, 14 września 2013, 16:40

Nie obiecuję ale poważnie rozważam przyjazd.
Nagus07

Administrator

Imię: Przemko
Medale: 4
2 Miejsce NMR 2012 (1) Najlepszy model (3)

Postprzez Maciek21 » niedziela, 15 września 2013, 01:27

Ja już się ostro napaliłem na to żeby przyjechać :D Wiem już jakie modele zabiorę. Więc o ile nic złego się nie wydarzy to ja będę :)
Wybudowałem:
Obraz Motor- Diy String Art
Poljud Stadion (2 miejsce- Model roku 2011)
Falmer Stadion (3 miejsce- Budowla 2010)
Bujany Fotel (1- NGS*Models*Cup)
Baltic Arena/PGE Arena
Rączka z rodziny Adamsów
Maciek21

Expert

Aktualnie buduję: Aviva Stadion w Dublinie
Imię: Maciek
Medale: 5
2 Miejsce NMR 2011 (1) 3 Miejsce NMR 2010 (1) 1 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (2)

Postprzez imek46 » poniedziałek, 16 września 2013, 15:33

No i to jest konkretna odpowiedź
imek46

Uczeń

Aktualnie buduję: nic
Imię: zbigniew

Postprzez imek46 » poniedziałek, 16 września 2013, 15:38

Tu się nie ma co zastanawiać. Trza przyjeżdżać. Tak jak Jackyl napisał, można swoje modele rejestrować elektronicznie przez naszą stronę www.ztslublin.pl. Można też będzie rejestrować modele tradycyjnie, czyli będą dostępne karty zgłoszeniowe na miejscu imprezy.
imek46

Uczeń

Postprzez kalyyy » poniedziałek, 16 września 2013, 19:52

Mam nadzieje że zdjęcia i relacja pojawi się na forum :D
Obrazek
kalyyy

Fanatyk

Imię: Michał

Postprzez JaCkyL » wtorek, 17 września 2013, 19:14

Panowie, rejestracja modeli na stronie nie zobowiązuje Was do przyjazdy, choć liczymy że jednak będziecie! Rejestrujemy modele wcześnie , żeby ułatwić sobie pracę. Zarejestrowany model, a nie przywieziony do Lublina po prostu wykreślimy z listy ostatecznej, choć nie ukrywam ,że byłoby BARDZO szkoda!

Pozdrawiam :)
JaCkyL

Uczeń

Imię: Jacek

Postprzez DoSklejania.pl » wtorek, 17 września 2013, 21:49

JaCkyL, podrzuć trochę szczegółów organizacyjnych, co gdzie kiedy i jak.
Imprezka jest 2 dniowa, czy to znaczy że trzeba gdzieś przenocować, lub zabrać model po jednym dniu.
Napiszcie jak to było w zeszłym roku.
Darecki - Warszawa
----------------------------------------------
---> tanie zapałki modelarskie <--- i wiele innych
Sklep Modelarski - DoSklejania.pl | Podęczny Niezbędnik Modelarza - ModelPoint.pl
DoSklejania.pl

Doświadczony Architekt

Imię: Darecki

Postprzez Maciek21 » środa, 18 września 2013, 07:48

Już trochę poczytałem regulaminu że jak się postawi modele to można je dopiero zabrać w niedzielę po godzinie 15. Wcześniej tylko za zgoda organizatorów.
Nocleg trzeba sobie łatwić samemu. W regulaminie są podane przykładowe miejsca noclegowe.
To będzie w jakiejś hali wystawowej czy w galerii? Ludzie którzy tam będą mają świadomość żeby nie dotykać modeli czy średnią?
Bo czytałem w regulaminie że organizator nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenia.
Bo bylem miesiąc temu na dolnym śląsku w Kowarach w parku miniaturowym. Co tam się działo to masakra, aż mnie rzucało i sam zacząłem zwracać uwagę. Ludzie np. otwierali okna, łapali za dach, wchodzili na mury modeli. Najczęściej były to dzieci ale rodzice nie zwracali w ogóle na to uwagi :/
Wybudowałem:
Baltic Arena/PGE Arena
Rączka z rodziny Adamsów
Maciek21

Expert

2 Miejsce NMR 2011 (1) 3 Miejsce NMR 2010 (1) 1 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (2)

Postprzez Martin » środa, 18 września 2013, 10:01

Witam
Jeżdżę na tą wystawę już 3 lata i co nieco mogę powiedzieć.
Nie wiem jak w tym roku będzie to zorganizowane, mam nadzieję że lepiej.
W poprzednich latach otrzymywałem długi stół poza główna wystawą, na którym stały moje modele. Stół nie jest niczym odgrodzony ( jak główna wystawa) dlatego każdy oglądający może się zbliżyć do modelu na minimalna odległość. Oczywiście miałem obowiązek siedzieć i pilnować swojej wystawy. Ma to swoje plusy bo mogę porozmawiać z ludźmi jako ich twórca.

Ludzie którzy tam będą mają świadomość żeby nie dotykać modeli czy średnią

Średnią to mało powiedziane. Dzieci jeszcze rozumiem, ale dorośli nie są lepsi. Modele są obmacywane przez wszystkich, bo każdy chce tego dotknąć. Miałem sytuację, że mama mówi do dziecka "nie dotykać" po czym sama zaczyna dotykać model. Inna starsza Pani wzięła do ręki model pojazdu opancerzonego by sprawdzić co jest pod spodem. Jak zabierałem lotniskowiec to samolociki były rozrzucane przez dzieci.

Jeśli chodzi a atmosferę to jest naprawdę świetnie. Brakowało co prawda kolegów po fachu (w poprzednim roku był Darek, ale bez modeli), ale żałuje że nie przyjeżdżałem wcześniej. Naprawdę warto.

Poniżej linki do zdjęć z ostatnich 3 wystaw.
http://modele.tawerna.biz/v-lubelskie-s ... delarskie/
http://modele.tawerna.biz/vi-lubelskie- ... delarskie/
http://modele.tawerna.biz/vii-lubelskie ... blin-2012/

Pozdrawiam
Marcin Krawczyk
Martin

Amator

Imię: Marcin

Postprzez imek46 » środa, 18 września 2013, 10:46

Koledzy robimy tę imprezę od siedmiu lat. W tym roku będzie ósma, także jakieś doświadczenie mamy w tym względzie. Największy nacisk kładziemy na bezpieczeństwo modeli, czyli staramy się aby były zabezpieczone. Nie ma dotykania modeli, łapania za nie, czy przenoszenia. Modelarz ustawia model na wskazanym przez nas miejscu i dalej my się już nim opiekujemy. Karta zgłoszeniowa, którą należy wypełnić składa się z trzech części:
I cześć - bez nazwiska należy podłożyć pod model.
II cześć - z nazwiskiem idzie do naszej dokumentacji konkursowej
III cześć - z nazwiskiem modelarz trzyma przy sobie. Ta część jest potrzebna do odbioru modelu po zakończonej imprezie. Trzymamy się tego rygorystycznie, także należy nie zgubić tej części.
Następna sprawa - Jeśli karty zgłoszeniowe wypełniacie na miejscu, należy imię i nazwisko wypełnić drukowanymi literami. Tak abyśmy nie mieli problemów z odczytaniem nazwiska. Inaczej karty nie będą przyjmowane.
Impreza jest dwudniowa. W sobotę od godziny 9.00 - 14.00 jest przyjęcie modeli. I tych godzin należy się trzymać. Po godzinie 14.00 modele nie bedą przyjmowane, chyba że u kogoś po drodze nastąpi jakieś zdarzenie losowe, albo pociąg czy autobus przyjeżdża do Lublina parę minut po godz. 14.00. Wtedy proszę kontakt na któryś z podanych niżej telefonów:
1. Imieliński Zbigniew - 513043236
2.,Danilczuk Robert - 512958129
3. Bołochowski Jacek - 501664787
4. Laskowski Piotr - 603039702
i powiadomić o opóźnieniu przyjazdu.
Skoro impreza jest dwudniowa, należy zadbać o wyżywienie i nocleg we własnym zakresie. Jeśli chodzi o wyżywienie to wielkiego problemu nie ma. Na terenie Galerii "Olimp" tam gdzie odbędzie się impreza, piętro wyżej jest kilka barów a z tyłu znajduje się market "Alma". Obok jest też McDonald.
Jeszcze jedna rzecz. Stoliki na których będą ustawione modele, będą oddzielone od oglądających sznurem, co nie zwalnia nas organizatorów od tego żeby czuwać na bezpieczeństwem modeli.
Kolega Maciek 21 pyta się jaką świadomość będą mieli ludzie oglądający modele. Odpowiem tak, a jaką świadomość może mieć 45 tysięcy ludzi. Tyle w roku ubiegłym ludzi było na naszej imprezie i żaden model nie został uszkodzony. My ze swej strony będziemy robili wszystko co możliwie, ale też prośba do was, abyście reagowali na szybkie rączki oglądających. My wszystkiego nie jesteśmy w stanie ogarnąć
Żeby mieć max kontroli na tym co się dzieje, stoły ustawiamy w podkowę. My chodzimy w środku, oglądający na zewnatrz po za sznurami. Nie ma wchodzenia do środka stołów. W sobotę po godzinie 21.00 lub w niedzielę przed 9.00 (to jeszcze do uzgodnienia) zorganizujemy dla chętnych wejście do środka stołów celem fotografowania modeli.
Jeszcze jedna ważna sprawa. Oddanie wypełnionej karty zgłoszeniowej równa się z zaakceptowaniem naszego regulaminu.
Jeśli chodzi o ocenę modeli, to robimy to tylko my organizatorzy. Oceniamy modele plastikowe, kartonowe, z zapałek. Przyznajemy nagrody specjalne. Od naszych decyzji NIE MA ODWOŁANIA.
To chyba tyle. Jeśli będzie mieli jeszcze jakieś pytanie to piszcie.
Pozdrawiam

AD. Martin

Trochę to niesprawiedliwe, co piszesz. Byłeś zapraszany jako gość imprezy, ale doskonale wiedziałeś że zabezpieczasz swoje modele sam, bo my nie jesteśmy w stanie. Druga sprawa te samolociki które były rzucane przez dzieci, to była ich własność. Ponieważ równolegle jest organizowany konkurs klejenia modeli przez dzieci. A rozdanie nagród jest godzinę wcześniej nie oficjalne zakończenie imprezy. Powtarzam jeszcze raz, od stolików z modelami odgradza je gruby czerwony sznur. Trudno go nie zauważyć. W środku miedzy stołami chodzi:
- min dwóch organizatorów
- czterech pracowników ochrony
- czterech harcerzy

Wszystkie te 10 osób jest uczulone na to aby pilnować modeli. A tak jak mówię nie wszystko jesteśmy mimo takich środków w stanie ogarnąć. Ja sobie nie przypominam takiej sytuacji aby samolociki latały rzucane przez dzieci. A spędziłem w środku stołów praktycznie dwa dni.
imek46

Uczeń

Postprzez imek46 » środa, 18 września 2013, 10:56

Wszystkie te 10 osób mają identyfikatory z logo imprezy. Ochrona ma swoje. Także jak coś zauważycie proszę powiadomić te osoby.
imek46

Uczeń

Postprzez imek46 » środa, 18 września 2013, 11:00

Jeździmy od kilkunastu lat na różne konkursy w kraju i za granicą i śmiem twierdzić, że tak zabezpieczonego konkursu nie ma nigdzie. Do oceny modeli zakładamy białe rękawiczki. Powiem jeszcze jedno. Wszystkie modele zarówno te plastikowe, kartonowe czy z zapałek są pracochłonne i my o tym wiemy. Dlatego staramy się je zabezpieczyć max.
Mam nadzieję, że rozwiałem trochę wsze wątpliwości.
imek46

Uczeń

Postprzez Martin » środa, 18 września 2013, 11:34

imek46 napisał(a):Trochę to niesprawiedliwe, co piszesz. Byłeś zapraszany jako gość imprezy, ale doskonale wiedziałeś że zabezpieczasz swoje modele sam, bo my nie jesteśmy w stanie.

Panie Zbyszku zupełnie się nie zrozumieliśmy. Pytanie było jak się zachowują ludzie. Nie robię nikomu wyrzutów, tym bardziej organizatorom, bo sam za to odpowiadałem i jestem tego świadomy.
Jak pisałem, siedziałem poza główną wystawą konkursową i zabezpieczeniami organizatorów. Jednak sam nie byłem w stanie zabezpieczyć 10 modeli, nie odgradzając ich fizycznie, dlatego wyglądało to jak wyglądało. Co innego jak się ma jeden czy dwa modele, co innego kilka(naście). Wy macie pod opieką kilkaset modeli, więc moje zarzuty o brak zabezpieczenia moich modeli byłyby nieuzasadnione.

Byłem w czerwcu na innej wystawie i było identycznie czyli dotykanie i sprawdzanie czy "model jeździ". A nawet gorzej pod tym względem.

imek46 napisał(a):Druga sprawa te samolociki które były rzucane przez dzieci, to była ich własność....
Ja sobie nie przypominam takiej sytuacji aby samolociki latały rzucane przez dzieci

Martin napisał(a): Jak zabierałem lotniskowiec to samolociki były rozrzucane przez dzieci.

Akurat chodziło mi tylko o samolociki mojego starego modelu lotniskowca, więc były moje. Dzieci je podnosiły, udawały że latają, jeden wyparował, jeden dzieciak zabrał za moim pozwoleniem, kilka leżało obok modelu.

Nikomu też nie zwracałem uwagi, bo tak naprawdę uszkodzenia modelów były praktycznie zerowe. Wszystko ma mój koszt i odpowiedzialność oraz za moim pozwoleniem, jeszcze raz powtarzam.

Wobec powyższego moje obawy na temat zabezpieczenia kilkunastu modeli z zapałek, różnych modelarzy zostały rozwiane, jak modele mają zostać odgrodzone i włączone do głównej wystawy. Innej możliwości zabezpieczenia tych modeli nie ma, jak ich odgrodzenie.
To ma swoje plusy tj. bezpieczeństwo i minusy - właśnie ten bezpośredni kontakt z oglądającym.

Jeśli będzie możliwość to chętnie je przeniosę poza główna wystawę jak w poprzednich latach, na swoją odpowiedzialność. By inni mogli sobie "podotykać". O ile przybędę.

Pozdrawiam
Martin

Amator

Imię: Marcin

Postprzez Maciek21 » środa, 18 września 2013, 12:30

Oczywiście jestem świadomy że nie wszystkich da radę upilnować i nad wszystkim zapanować. Po prostu nie byłem świadomy jak wygląda taka impreza. Już mi to nakreśliłeś i jestem usatysfakcjonowany.
Więc do zobaczenia za 2 miesiące ;)

Ps. Jakie są przewidziane nagrody? :D
Wybudowałem:
Baltic Arena/PGE Arena
Rączka z rodziny Adamsów
Maciek21

Expert

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy techniczne

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny