facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

Powiększanie planu w PDF

Dział polecany każdemu kto chce być blisko związany z forum i mieć wpływ na jego działalność.

Moderator: Moderator

Powiększanie planu w PDF

Postprzez Majster » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 19:22

Od razu powiem że nie ja wpadłem na ten pomysł tylko kalyyy mi o nim powiedział, a ponieważ przeczuwam że wiele osób też o tym nie wie, więc pozwolę sobie go tutaj omówić

No więc jeśli ktoś ma mały plan zapisany w PDF-ie (np. tutaj: http://www.horyzont.com/projekty-domow/ ... ia/makiety (to też nie ja znalazłem tę stronę :mrgreen: )) to można go powiększyć do jakiej wielkości chce i wydrukować bez samodzielnego cięcia go (jak dla mnie jest to ciężka robota :lol: ). Co nam potrzebne:
- Adobe reader (ja mam wersję XI i mi to działa (niższych nie sprawdzałem))

No więc gdy mamy już ten program to robimy tak:
- Klikamy Plik(File)/Drukuj(Print) (ewentualnie klikamy tą ikonkę drukarki)
- Zaznaczamy Plakat (Poster) i tam gdzie jest "Skala fragmentu" wpisujemy ile % ma nam to powiększyć (100% to jest rozmiar pierwotny, jeśli chcemy np: 2x większy to wpisujemy 200% itd.)
- Zaznaczamy "Orientacja pozioma"
- Klikamy "Drukuj" (Print)

Program drukuje uwzględniając marginesy, więc nie musimy się o nie martwić :)

Wiem, że wiele osób o tej funkcji wie już dawno, tyle że niektóre osoby dalej korzystają ze starszych wersji Adobe readera (w tym ja) i po prostu nie wiedzą o tej funkcji.
Majster

Obserwator

Aktualnie buduję: Pierwszy domek
Imię: Michał

Powrót do Sprawy techniczne

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny