facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

Plakat

Dział polecany każdemu kto chce być blisko związany z forum i mieć wpływ na jego działalność.

Moderator: Moderator

Plakat

Postprzez Nagus07 » czwartek, 11 sierpnia 2011, 23:27

Witam wszystkich.

forum-zapalki.eu idzie pełną parą!

To już kolejna akcja typu "Reklamujemy forum-zapalki.eu". Były już wizytówki które można znaleźć w temacie TUTAJ a tym razem chcemy Wam przedstawić świeży projekt jakim jest PLAKAT reklamujący nasze wspaniałe forum. Jego pomysłodawcą jest Maciek21 i to jemu głównie trzeba podziękować za ten trafny czyn. W projekt zaangażowany był także Nagus07. Maciek zaproponował rozwieszanie plakatów w sklepach modelarskich. Udał się do jednego z nich i sprawę załatwił pozytywnie! Napomnę iż szefowie są bardzo przychylni jeśli chodzi o tego typu akcje (sam się przekonałem). Plakat rozwieszać można także na tablicach ogłoszeniowych przy których dziennie przebija się tysiące ludzi i z pewnością nie jedno oko będzie zainteresowane wejściem na stronę.

Jeśli jesteś zainteresowany:
- plakat jest wielkości A4
- plakat w drukarniach kosztuje od 1,50-2zł więc nie majątek a i bardzo dobra reklama.
- plakat rozwieszaj w sklepach modelarskich
- plakat rozwieszaj na tablicach ogłoszeniowych
- zawieś plakat, zrób zdjęcie i wklej je w ten temat.

DO DZIEŁA!

POBIERZ PLAKAT DO WYDRUKU

PLAKAT:
plakatmaly.jpg
Nagus07

Administrator

Imię: Przemko
Medale: 4
2 Miejsce NMR 2012 (1) Najlepszy model (3)

Re: Plakat

Postprzez Maciek21 » czwartek, 11 sierpnia 2011, 23:38

Myślę że pomysł jest fajny i każdy kto tylko chce może się zaangażować. I może dołożyć małą cegiełkę do rozwinięcia się forum :)
Można każdemu sprzedawcy czy właścicielowi sklepu mówić że to też reklama dla nich u nas na forum bo będą zdjęcia itp. Sklepy modelarskie są najlepszym miejscem z wiadomych względów.
Ja plakaty wydrukowałem na kolorowej drukarce laserowej na bloku technicznym i wygląda na prawdę bardzo fajnie.
Wybudowałem:
Obraz Motor- Diy String Art
Poljud Stadion (2 miejsce- Model roku 2011)
Falmer Stadion (3 miejsce- Budowla 2010)
Bujany Fotel (1- NGS*Models*Cup)
Baltic Arena/PGE Arena
Rączka z rodziny Adamsów
Maciek21

Expert

Aktualnie buduję: Aviva Stadion w Dublinie
Imię: Maciek
Medale: 5
2 Miejsce NMR 2011 (1) 3 Miejsce NMR 2010 (1) 1 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (2)

Postprzez Nagus07 » niedziela, 14 sierpnia 2011, 09:34

Dołącz i ty! Postaram się go jeszcze dać wyżej na poziomie oczu.
Załączniki
DSC00215.JPG
DSC00214.JPG
Nagus07

Administrator

Postprzez Illuminati75 » niedziela, 14 sierpnia 2011, 10:36

Z uwagi na to, że jest trochę leniwych osób na forum, wstawiam wersję czarno białą, gotową do pobrania poniżej - z pewnością zredukuje koszty co niektórym:
plakat czarno-biały.jpg

I jeszcze jedna koncepcja. 4 ulotki, z których każda jest w formacie odrobinę mniejszym od A5. Wystarczy porozcinać.

Wersja czarno-biała wygląda tak:
ulotka czarno-biała A5 (4 sztuki).jpg

Plik do pobrania:
ulotka czarno-biała A5 (4 sztuki).zip
(1.95 MiB) Pobrane 63 razy

Wersja kolorowa natomiast wygląda tak:
ulotka kolorowa (4 sztuki).jpg

Plik do pobrania:
ulotka kolorowa (4 sztuki).zip
(2.23 MiB) Pobrane 61 razy
Nur die Spur H0.
Elite Modell Eisenbahn
Illuminati75

Przyjaciel Forum

Postprzez Nagus07 » poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 18:49

Jestem skłonny zrobić kolejny plakat w przyszłości. Czy macie jakieś poprawki/dodatki do kolejnego plakatu (jako reklama forum)? Stwierdziłem że w obecnym plakacie brakuje pewnych haseł.

moje propozycje:
-budujemy modele z zapałek
-zachęcamy wszystkich do sklejenia prostych modeli.
-pomogą Wam w tym poradniki stworzone przez profesjonalistów.

PS. obserwując tablicę jestem zaskoczony! Ludzie przechodząc obok niej stali 30sek-1min. czytając i oglądając plakat. Przypadkiem parę razy przechodziłem koło tablicy nasłuchując o czym rozmawiają. Wypowiadali się pozytywnie!

PANOWIE DO DZIEŁA Z REKLAMĄ. JEDNA OSOBA TEGO NIE ZROBI. PRZESYŁAJCIE FOTKI W TYM TEMACIE
Nagus07

Administrator

Postprzez wojtekC » poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 22:04

Witam!
Z chęcią przyłącze się do tej akcji, jednak mam parę sugestii.
Po pierwsze, miejsce w którym umieszczamy plakat. Nie mam nic do tablic ogłoszeniowych w centrum miast czy też na osiedlach, lecz prędzej czy później plakat zniknie z pola widzenia. A no dlaczego ? A no bo każdy chce być na pierwszym planie, nie licząc się z tym że zakleja inny plakat czy też ogłoszenie, które z jego punktu widzenia go śmieszy i nasuwa mu myśl po co komuś jakieś badziewie o zapałkach.. Drugi mankament takich miejsc to wandalizm. Wystarczy że obok tablicy przejdzie stado hołoty i ogłoszenia nie ma. Nie mówię że taki los podzieli każdy plakat, ale prędzej czy później taki los go spotka. Na pewno jakiś odsetek przechodzących zerknie na niego i go zaciekawi.
Musimy się ustosunkować do kogo chcemy kierować przesłanie poprzez plakat. Do młodzieży? Do pracujących? Do rencistów? Do emerytów? A może do wszystkich w/w ?
Więc zacznijmy od pierwszej grupy - młodzieży. Gdzie spotkamy jej największe skupisko ? Po prostu w szkole.
Czy nie warto było by skontaktować się z gimnazjum, technikum bądź liceum w swoim mieście lub pobliżu?
Na pewno dyrekcja szkoły podeszła by do tego pomysłu z wielką chęcią. Oni właśnie chcą, ażeby młodzież po lekcjach znalazła jakiekolwiek zajęcie.
Właśnie tam ta promocja ma szanse na największe powodzenie. W szkołach jest pełno miejsc gdzie można zamieścić nawet jeden plakat i odnieść nim sukces. Przykład? - Tablice korkowe, ogłoszenia, sklepik szkolny, sala do zajęć technicznych.
I można by jeszcze wiele wymienić. Nie sądzę że kiedy taki plakat np. zawiśnie za szybą sklepiku szkolnego to zostanie zniszczony. Więc już jakiś punkt zaczepienia o szkołę jest. W tej grupie możemy odnieść największy sukces.

Co do pozostałych grup to potrzeba wspólnej debaty jak do nich dotrzeć, bo ja w tym momencie nie mam pomysłu, aczkolwiek spróbuje coś wymyślić.

Pozdrawiam i sorry że się tak rozpisałem jak redaktor.
wojtekC

Uczeń

Postprzez Illuminati75 » poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 22:44

I to just słuszna koncepcja. Choćby szkoły, oczywiście każdego szczebla. Bardzo mądra propozycja.
Nur die Spur H0.
Elite Modell Eisenbahn
Illuminati75

Przyjaciel Forum

Postprzez mopsiok » wtorek, 16 sierpnia 2011, 10:36

Słusznie zauważone, jednakże... odnoszę wrażenie (a może to tylko taki stereotyp?), że jednak im człowiek starszy, tym bardziej cierpliwy. Nie mam tu na myśli wszystkich, no ale jak możemy zauważyć, większość upadłych projektów to te zaczęte na odwal się - no i, chcąc nie chcąc, zaczęte przez młodych (jeszcze nie widziałem w upadłych tematu autorstwa jakiegoś "dorosłego"). Musimy się zastanowić czy faktycznie zależy nam na tym aby nasze forum zalała plaga żądnych klejenia nastolatków, którzy i tak po tygodniu przestaną tu wchodzić. Czy może jednak wolimy nieco mniej ludzi, za to takich, którzy wszystko sobie potrafią przemyśleć na spokojnie i prowadzić projekt do końca.
Nie mówię oczywiście że tyczy się to wszystkich "członków" wyżej wymienionych grup, ale jednak chyba coś w tym co wyżej napisałem jest.
Obrazek
Zapraszam do mopsowych poradników: viewtopic.php?f=108&t=2966
Zapałki, elektronika i inne dziwadła: Jutub

Buduję: C-130 Herkules
Ukończone: KLIK
mopsiok

Przyjaciel Forum

Aktualnie buduję: C-130 Hercules
Imię: Patryk
Medale: 2
1 Miejsce NMR 2011 (1) Najlepszy model (1)

Postprzez Maciek21 » wtorek, 16 sierpnia 2011, 10:50

Ja proponuję rozwieszać je przy jakichś domach kultury itp. W każdym mieście albo gminie jest i tam są ludzie których by to zainteresowało. Oczywiście sklepy modelarskie też.
Wybudowałem:
Baltic Arena/PGE Arena
Rączka z rodziny Adamsów
Maciek21

Expert

2 Miejsce NMR 2011 (1) 3 Miejsce NMR 2010 (1) 1 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (2)

Postprzez Nagus07 » wtorek, 16 sierpnia 2011, 13:23

wojtekC masz rację, już zawsze tak będzie jeśli chodzi o darmowe tablice ogłoszeniowe. Ja plakat wkładam dodatkowo do koszulki - reszta ogłoszeń nie ma takich "zabezpieczeń". Sądzę że dobrze przygotowany plakat sporo czasu powisi, oczywiście jeśli nie zrobi tego grupka młodzieży błąkających się w nocy. Przeważnie jeśli ogłoszenie jest np potargane/pomazane to chętnie na to miejsce przypinają inne ogłoszenia - jeśli plakat wygląda na nowy to nie sądzę aby tak było, tym bardziej że nie jest to żadna konkurencja typu "dyskoteki"
Dobry pomysł jeśli chodzi o szkoły, plakaty z pewnością przetrwają dłużej.
Centrum Kultury - tutaj można zostawić także wizytówki :)

Gdzie rozwieszać plakat?:
Szkoły, domy kultury, sklepy modelarskie, tablice ogłoszeniowe

Jeśli ktoś chciałby mi pomóc w tworzeniu kolejnego plakatu bardzo proszę o kontakt gadu-gadu: 13525745

Fajnie jakby parę osób zaangażowało się w ten projekt :)
Nagus07

Administrator

Postprzez Pawel556 » wtorek, 16 sierpnia 2011, 13:35

Jak będziesz umieszczał plakaty w koszulki to nie zapomnij aby "otwór" koszulki był na "dole", aby na przykład deszcz tam nie dotarł czy coś innego. ;-)
Pawel556

MISTRZ

Aktualnie buduję: Stadion narodowy w Warszawie
Imię: Paweł

Postprzez Maciek21 » wtorek, 16 sierpnia 2011, 14:05

Pawel Ty też o tym pamiętaj jak już je będziesz wieszał :)
Wybudowałem:
Baltic Arena/PGE Arena
Rączka z rodziny Adamsów
Maciek21

Expert

Postprzez Nagus07 » czwartek, 18 sierpnia 2011, 10:05

Planuje do kolejnego plakatu dać 3-4 fotki, dostałem propozycję aby tym razem było to coś ze świata, tylko pytanie czy trzeba domagać się praw autorskich? bo z tym pewnie będzie ciężko.

Myślę że jedna fotka to statek którego zabrakło na pierwszym plakacie.
Druga propozycja od pikeyy'a to [Parowóz Ol49 + 25D49 (tender)] - PIOTR L
Bardzo bym prosił o kolejne propozycje. Wybierzemy drogą selekcji
Nagus07

Administrator

Postprzez mopsiok » czwartek, 18 sierpnia 2011, 10:46

Myślę że plakat powinien pokazywać to, co robimy na forum, a nie to co robią sobie inni w tych swoich Amerykach :P. Poza tym, jak już zauważyłeś, trzeba by było pogadać z autorami i uzyskać pozwolenie.
Obrazek
Zapraszam do mopsowych poradników: viewtopic.php?f=108&t=2966
Zapałki, elektronika i inne dziwadła: Jutub

Buduję: C-130 Herkules
Ukończone: KLIK
mopsiok

Przyjaciel Forum

Aktualnie buduję: C-130 Hercules
Imię: Patryk
Medale: 2
1 Miejsce NMR 2011 (1) Najlepszy model (1)

Postprzez nicponie997 » czwartek, 18 sierpnia 2011, 15:08

Trzeba w regulaminie forum dać podpunkt, że umieszczając zdjęcie na forum wyraża zgodę na jego publikację i przetwarzanie. I mamy problem z głowy.
nicponie997

Moderator

Medale: 3
2 Miejsce NMR 2009 (1) 2 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (1)

Następna strona

Powrót do Sprawy techniczne

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny