facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.

Dział polecany każdemu kto chce być blisko związany z forum i mieć wpływ na jego działalność.

Moderator: Moderator

Re: IX Lubelskie Spotkania Modelarskie 18-19.10.2014 r.

Postprzez imek46 » czwartek, 16 października 2014, 12:02

Ważna wiadomość:

Ze względu na brak wymaganej ilości chętnych na wycieczkę "Ziutkiem", informujemy, że wycieczka nie odbędzie się.
imek46

Uczeń

Aktualnie buduję: nic
Imię: zbigniew

Postprzez imek46 » poniedziałek, 20 października 2014, 19:28

Panowie powiem tak, żeby nie Marcin Krawczyk to wywieszki z kategoriami moglibyśmy schować na zaplecze. W roku ubiegłym wystartowaliśmy po raz pierwszy z kategoriami modeli z zapałek, było co oglądać. W/g mnie modele zostały ocenione sprawiedliwie. Chcieliśmy stworzyć dla was miejsce żebyście mogli przyjechać, spotkać się na żywo, wymienić uwagi, obejrzeć modele na żywo. W roku ubiegłym było okej bardzo okej w tym roku kiszka, powiem więcej wstyd. Bo tak jak napisałem na początku, żeby nie Marcin to można by było wywieszki schować. Nawet z Marcinem rozmawiałem na koniec na temat "Jaki jest sens rywalizacji, gdy tylko on wystawia modele". Także my jako organizatorzy, będziemy musieli sobie przemyśleć na przyszłość, czy dalej to ciągnąć. Nie wiem co było powodem tak niskiej frekwencji

Pozdrawiam

Imieliński Zbigniew
imek46

Uczeń

Postprzez Maciek21 » wtorek, 21 października 2014, 07:31

Każdy przyjeżdża i robi coś jak ma czas. Ja mam do was 350km więc stwierdziłem że nie ma sensu jechać z tymi samymi modelami po raz drugi. Jak na razie nie robię małych projektów żeby kończyć je w krótkim czasie. No ale dobrze że nie zabrakło profesjonalisty bo amatorzy są mniej ważni. Faworyt był i tak jeden.
Pozdrawiam
Wybudowałem:
Obraz Motor- Diy String Art
Poljud Stadion (2 miejsce- Model roku 2011)
Falmer Stadion (3 miejsce- Budowla 2010)
Bujany Fotel (1- NGS*Models*Cup)
Baltic Arena/PGE Arena
Rączka z rodziny Adamsów
Maciek21

Expert

Aktualnie buduję: Aviva Stadion w Dublinie
Imię: Maciek
Medale: 5
2 Miejsce NMR 2011 (1) 3 Miejsce NMR 2010 (1) 1 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (2)

Postprzez Nagus07 » wtorek, 21 października 2014, 16:58

Hej! Napiszę tak. Do Lublina mam ponad 400km, miałem jechać sam, do wzięcia aż 2-3 modele. Staram sie wystawiać tylko modele które na to zasługują, a nie zbierać dyplomy, chociaż to fajna rzecz, ale nie będę wystawiał małej pierdoły byleby coś dostać, nie o to chodzi. Zdecydowałem się, iż na kolejny rok pojadę z większą ilością modeli by po prostu coś ładnego pokazać! To nie są niestety kartony gdzie można wyciąć i skleić, domalować (szacunek bo efekty są). Mógłbym zrobić Dom który zajmie rok czasu, wiem wiem ktoś szybki może zrobić to w miesiąc, tylko jaki efekt? Sami wszyscy wiecie iż zapałki trzeba odpowiednio obrobić. Niestety mnie też zabrakło na konkursie ;( Marcin ma modele nawet z przed kilkunastu lat, wiec ma co wystawiać :)
Nagus07

Administrator

Imię: Przemko
Medale: 4
2 Miejsce NMR 2012 (1) Najlepszy model (3)

Postprzez imek46 » wtorek, 21 października 2014, 18:46

Nagus07 napisał(a):Hej! Napiszę tak. Do Lublina mam ponad 400km, miałem jechać sam, do wzięcia aż 2-3 modele. Staram sie wystawiać tylko modele które na to zasługują, a nie zbierać dyplomy, chociaż to fajna rzecz, ale nie będę wystawiał małej pierdoły byleby coś dostać, nie o to chodzi. Zdecydowałem się, iż na kolejny rok pojadę z większą ilością modeli by po prostu coś ładnego pokazać! To nie są niestety kartony gdzie można wyciąć i skleić, domalować (szacunek bo efekty są). Mógłbym zrobić Dom który zajmie rok czasu, wiem wiem ktoś szybki może zrobić to w miesiąc, tylko jaki efekt? Sami wszyscy wiecie iż zapałki trzeba odpowiednio obrobić. Niestety mnie też zabrakło na konkursie ;( Marcin ma modele nawet z przed kilkunastu lat, wiec ma co wystawiać :)

Powiem ci tylko tak, że na początku października 2014, odbyła się w Szczecinie kolejna edycja Paprykarza. Wg biletu kolejowego trasa Lublin - Szczecin to 714 km i 9,5 godziny jazdy. Wsiadłem w pociąg ze swoimi modelami i pojechałem sam. Druga rzecz trasa Donieck (Ukraina) - Lublin to około 1445 km i około 24 godziny jazdy. Trasa Kłajpeda - Wilno - Lublin to jest trasa 858 km. Tym ludziom się chciało przyjechać, wystawiać nawet małe pierdoły i po to żeby się z innymi modelarzami spotkać. A co do modelarstwa kartonowego czy plastikowego, widziałem modele, które są robione po kilka lat. Także argument ten że zapałki też potrzebują dłuższego czasu roboty, jest żadnym argumentem. Tym co napisałem chciałem udowodnić, że nie ważna jest ilość km jeśli się chce przyjechać,. Ja np. jutro zawożę modele do małej miejscowości koło Lublina, na wystawę tylko po to żeby te modele ktoś obejrzał. A jak ty nie masz zamiaru zbierać dyplomów to może faktycznie siedź w zaciszu domowym, po co się gdzieś ruszać. Jeszcze dadzą mi za to dyplom, albo nie daj boże medal. To w takim razie po co rejestrowałeś modele przez internet. Przypomnę tylko wasze wypowiedzi po ubiegłorocznej imprezie. Świetna impreza, mogliśmy się nareszcie spotkać na żywo, przyjedziemy na pewno za rok, i co kiszka.
imek46

Uczeń

Postprzez JaCkyL » wtorek, 21 października 2014, 22:25

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli IX Lubelskie Spotkania Modelarskie!
Dziękujemy wszystkim, którzy przyjechali, nawet bez modeli

Na naszej stronie www.ztslublin.pl jest już dostępna obszerna galeria z imprezy oraz wyniki konkursu w formie pliku pdf. Zapraszamy!
Wkrótce nasza relacja z IX Lubelskich Spotkań Modelarskich!

Pozdrawiam :)
JaCkyL

Uczeń

Imię: Jacek

Postprzez Nagus07 » środa, 22 października 2014, 16:58

Tu wchodzą tez sprawy rodzinne, dlatego zrezygnowałem z przyjazdu. Jeśli ktoś dałby mi w Poniedziałek wolne, to lajcik, byłbym obecny. No tak szkoda że nie mogłem wymienić się doświadczeniami z Marcinem i innymi modelarzami. Chociaż ostatnio wkręciłem się w karton na pewnej wystawie :D Nas modelarzy jest po prostu mało a modeli jeszcze mniej. Ta pasja rozwija się powolutku.
To że ktoś ma mało czasu na klejenie nazywacie wstydem? bo tak to odebrałem. Trochę nie fair. Ostatnio na forum jest cisza z budowaniem, na zimę pewnie coś się ruszy. Sam w tym roku zbudowałem tylko gitarę.
Tyle. Koniec tematu.

PS.nie pisałem nigdzie że nie chciało mi się przyjechać, czy też narzekam na km. W tamtym roku byłem,zwiedzałem. Byłem pewny że będzie tak i teraz, dlatego ta rejestracja.

Czemu reszta pasjonatów m.zapałczanego nie chciał wpaść na konkurs do Lublina? :?: :wiking:
Nagus07

Administrator

Imię: Przemko
Medale: 4
2 Miejsce NMR 2012 (1) Najlepszy model (3)

Postprzez imek46 » środa, 22 października 2014, 20:26

Nie wnikam w to, ale takie spotkania macie tylko raz w roku u nas.
imek46

Uczeń

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy techniczne

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny