facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

Informacje

Dział polecany każdemu kto chce być blisko związany z forum i mieć wpływ na jego działalność.

Moderator: Moderator

Informacje

Postprzez Nagus07 » wtorek, 14 lipca 2015, 09:25

Co zrobiliśmy?
-Jak widzicie zmieniliśmy styl, kolorystyka zbytnio się nie zmieniła. Nowe logo,nowe ogłoszenie.
-wgrywanie nowych załączników działa.
-przywrócone awatary.
-poprawiona grafika.
-edycja postów naprawiona.
-użytkownicy będą musieli osiągnąć 3 postów, aby móc używać linków w postach czy podpisach.
-usunięte podkreślenie z obrazków jako odnośnik.
-dopracowanie grafiki.
-przeglądanie tematów
-przywrócenie starych załączników
-polskie znaki na forum

Mody:
mchat, ogłoszenia, pakiet SEO (permod), zwijane kategorie, Sortable Captacha, online.

Do zrobienia:

-co z poradnikami? Każdy pisze poradnik według siebie? Będą one oczywiście przeglądane.
-Myślę solidnie nad wprowadzeniem systemu medali, pierwsze 3 miejsca w konkursach dostałyby odpowiednie medale do profilu. jeśli ktoś trafi do Najlepszych modeli, także otrzymałby medal. Ten mod zamiast otrzymywania zapałek. Cały system zostałby przez nas opracowany.
Nagus07

Administrator

Imię: Przemko
Medale: 4
2 Miejsce NMR 2012 (1) Najlepszy model (3)

Re: Informacje

Postprzez nicponie997 » wtorek, 14 lipca 2015, 18:58

Co do poradników to można by pomyśleć nad jakimś schematem ich pisania, zeby tworzyły logiczną całość i były ujednolicone.
nicponie997

Moderator

Medale: 3
2 Miejsce NMR 2009 (1) 2 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (1)

Postprzez smiley34 » środa, 15 lipca 2015, 11:35

Pomysł z medalami jak najbardziej spoko.
Prawda jest taka, że jedną z najważniejszych rzeczy jest przywrócenie tych załączników, bo osoby wchodzące na to forum na początku wchodzą i oglądają to co ktoś zrobił i dopiero później im zaczyna się to podobać i coś w tym kierunku robią. Dlatego chyba to jest największym problemem, a zapełnienie forum od nowa choćby małą częścią załączników, przy tak małym ruchu na forum będzie trwało bardzo bardzo długo.
Edit. Zauważyłem, że część załączników działa, nawet te dodawane jakiś czas temu przeze mnie, a co mnie dziwi, że część z nich działa a część nie chociaż zostały dodane w ten sam sposób, chyba :)
smiley34

Przyjaciel Forum

Imię: Michał

Postprzez mopsiok » niedziela, 19 lipca 2015, 19:27

Nie za bardzo się orientuję w tych wszystkich zmianach jakie tu ostatnimi czasy nastały :) ale zauważyłem że był problem z załącznikami. Teraz widzę że już jest naprawiony, ale wciąż pozostaje bardzo nieprzyjemna sprawa ze starymi załącznikami. Jakiś czas temu (rok czy dwa, nie pamiętam) posypała się większość zdjęć na forum. Nie że nie można ich było wyświetlać - po prostu wyświetlały się źle ^^. Szybki przykład: download/file.php?id=8901&mode=view
Z tego co pamiętam to był jakiś błąd przy wgrywaniu backupu. Mniejsza z tym.
Chodzi mi o to, że większość z nas ma te zdjęcia dalej na dysku i może je bez problemu reuploadować. Tak jak Smiley napisał wyżej, większość ludzi na forum po prostu ogląda prace, więc wydaje mi się że przywrócenie poprawnych zdjęć to podstawa. Można edytować każdy post i wgrywać załączniki na nowo, ale wtedy tracimy wszystkie dotychczasowe wyświetlenia danego zdjęcia. No i poza tym komu by się chciało :).
Pomyślałem, że może dałoby się zrobić taki tymczasowy panel w którym użytkownik mógłby zobaczyć wszystkie zdjęcia które wysłał do wybranego tematu. Potem sprawdzałby po kolei które zdjęcia są ok i jeśli byłyby jakieś przekłamania, to mógłby ponownie wysłać oryginał, który nadpisałby wadliwy załącznik. Z tym że trzeba by było też uwzględnić miniatury, bo niektóre z nich także zostały popsute.

Tak tylko rzucam temat, skoro mowa o zdjęciach to wydał mi się dość istotny :D. Szczególnie że problem dotyczy naprawdę większości zdjęć wysłanych przed jakąś tam datą.
Obrazek
Zapraszam do mopsowych poradników: viewtopic.php?f=108&t=2966
Zapałki, elektronika i inne dziwadła: Jutub

Buduję: C-130 Herkules
Ukończone: KLIK
mopsiok

Przyjaciel Forum

Aktualnie buduję: C-130 Hercules
Imię: Patryk
Medale: 2
1 Miejsce NMR 2011 (1) Najlepszy model (1)

Postprzez jaffar » wtorek, 21 lipca 2015, 19:06

Cześć mopsie,
Forum przeskoczyło pod zarząd Nagusa - wyraził chęć zajęcia się tym, a jak z resztą było widać nie miałem czasu żeby to ogarniać.
Co do załączników, to są nie do naprawienia automatycznie (pliki z pewnego okresu są fizycznie uszkodzone i nie jestem w stanie nic z tym zrobić - teoretycznie można te główne plik - po kliknięciu na załącznik - zamienić na miniaturki, ale trzeba by robić listę plików, zamieniać fizycznie pliki z miniaturkami i zmieniać troche parametrów przy każdym w bazie - czyt. bez sensu.
Podmiana plików przez edycję postów była by wykonalna. Przez zamianę plików na serwerze też, ale to by było jeszcze bardziej pracochłonne (pliki maja nazwy w stylu 0a87472309845asdf8888 i trzeba by na podstawie bazy danych namierzać konkretny plik (albo dorzucić tymczasowo wyświetlanie nazwy w postach, ale to też sporo kodzenia). Opcja ostatnia też teoretycznie jest wykonalna, ale pomnóż czas opcji poprzedniej i wyjdzie coś w tych okolicach.
Pozdrawiam
Krzysiek

"Latam nisko i unikam radarów, odsiedzę swoje i znikam."
Michael Scofield - Prison Break
"Nie próbuj! Rób albo nie rób. Prób nie ma."
Yoda - Star Wars
jaffar

Administrator

Imię: Krzysiek

Postprzez mopsiok » środa, 22 lipca 2015, 22:05

Siema jaffar :D
Oke oke, już rozumiem. Czyli mówisz że da się jakoś podmienić już wgrane załączniki? Tylko chodzi mi o faktyczne podmienienie, a nie usunięcie starych i wgranie od nowa. Fajnie by było zachować ilość wyświetleń do każdego zdjęcia. Pytam bo np. w moim herkulesie jest może 5 zdjęć ładnych, a cała reszta zniekształcona. Części w ogóle się nie da otworzyć...

Jakby taka operacja była możliwa to daj czym prędzej znać jak to wykonać :D. Jak nie... cóż, jakoś przeboleję te wyświetlenia i wgram wszystko na nowo :).
Obrazek

mopsiok

Przyjaciel Forum

Postprzez Nagus07 » piątek, 31 lipca 2015, 08:24

Co WY na to by powrócić do zwykłego pisania poradników? Będziemy mieli prawo edytować poradnik autora jeśli będzie niekompletny. W ogłoszeniach będzie button z odnośnikiem do poradników i regulaminu/czyli dwóch najważniejszych rzeczy.

PS. W pierwszym poście aktualizuje to co jest już zrobione na forum.
Nagus07

Administrator

Postprzez plefromiraq » piątek, 31 lipca 2015, 23:14

Ten button z poradnikami to bardzo dobry pomysł, każdy "świeżak", który czegoś chce się dowiedzieć o tym rodzaju modelarstwa powinien mieć natychmiastowy i widoczny dostęp do tego typu rzeczy. Dobry również byłby temat coś w stylu "pomysły na poradniki", gdzie członkowie forum mogliby składać jakieś propozycje tematów, do których przydałoby się opracowanie poradnika - kto wie, może akurat ktoś by się skusił na zrobienie takiego.
Warsaw Spire [W budowie] [1:200 = 110 cm]
plefromiraq

Modelarz-Zawodowiec

Aktualnie buduję: Warsaw Spire
Imię: Michal

Postprzez mopsiok » sobota, 1 sierpnia 2015, 11:25

Zwykłego czyli że takie normalne teksty jako post na forum?
Jak ci będzie wygodniej to okej, aczkolwiek ten system Jaffara jest moim zdaniem bardzo fajny. Szczególnie że pomysły na poradniki też tam elegancko działały. Tyle że już propozycje wypisywane przez ludzi były... no, nie zawsze przemyślane :D.

Co do guzików do poradników i regulaminu - zdecydowanie owszem tak :mrgreen:.
Obrazek

mopsiok

Przyjaciel Forum

Postprzez Nagus07 » niedziela, 22 listopada 2015, 10:12

Witam. Co u mnie?

-walka z poradnikami
-poprawa buttonów w PM + lekka zmiana kolorów
-załączniki coś długo się otwierają chyba że to mój problem.
-Emotikony są wielkie i po czacie się zmniejszają.
-poprawa tła w Profilu "online" (jeśli jesteś zalogowany)

Czy podobają wam się buttony pod LOGO gdzie można szybko wejść w działy skończonych modeli?
Nagus07

Administrator

Postprzez L_Szop » poniedziałek, 21 grudnia 2015, 20:00

Witam,
Załączniki to nie tylko Twój problem, tak jak z emotikonami - trzeba odczekać swoje nim się załadują.
buttony są ładne - wszystko jest poukładane i na swoim miejscu. Osobiście podobają mi się ale jakoś specjalnie z nich nie korzystam :facepalm:

Wesołych Świąt ! :-D
Ukończyłem:
- Dom z Tarasem
- Dom
- Most Rędziński
L_Szop

Modelarz-Zawodowiec

Aktualnie buduję: Dworek
Imię: Łukasz

Postprzez Nagus07 » wtorek, 30 maja 2017, 14:31

Kolejna zmiana na forum to rozszerzenie działów modeli:

Budowle, Stadiony, Okręty, Pojazdy, Samoloty, Inne

Przypominamy iż niektóre modele zmieniły swój dział, dlatego prosimy o zapoznanie się.
Nagus07

Administrator

Powrót do Sprawy techniczne

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny