facebook   youtube   gazetka   sklep  


PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

REGULAMIN

Przeczytaj uważnie!

Moderator: Moderator

REGULAMIN

Postprzez jaffar » czwartek, 14 marca 2013, 21:35

Obrazek


:arrow: 00. Każdy z użytkowników ma prawo do pytania, dowiadywania się, polemizowania, ale wywyższanie się i wysuwanie przed szereg nie będzie tolerowane. Kwestie sporne prosimy rozstrzygać poprzez Wiadomości Prywatne (PW). Jeżeli spór, konflikt jest na tyle poważny, że nie potrafimy się sami z nim uporać, zgłaszamy się do Junior Administratorów, lub Moderatorów, aby pomogli w jego rozwiązaniu. Ponadto w/w zawsze służą pomocą i radą w każdej kwestii.

:arrow: 01. Zabrania się obrażania, pomawiania, oczerniania użytkowników forum. Wszelkie wykroczenia dotyczące tego podpunktu będą w zależności od wielkości popełnionego czynu, odpowiednio karane, tj.: upomnieniem, ostrzeżeniem, lub banem.

:arrow: 02. Nakazuje się przestrzegania podstawowych zasad ortografii, gramatyki i interpunkcji. Notoryczne błędy i niechlujstwo będą karane: upomnieniami, lub ostrzeżeniami.

:arrow: 03. Wulgaryzmy nie są tolerowane! Używanie słów, powszechnie uznanych jako niecenzuralne będzie karane ostrzeżeniami.

:arrow: 04. Przed zadaniem jakiegokolwiek pytania w jakimkolwiek temacie najpierw zapoznaj się w szczególności z działem POMOC i PORADNIKAMI, oraz Google. Jeżeli dalej nie możesz uzyskać na nie odpowiedzi - załóż nowy temat w odpowiednim poddziale działu POMOC. Wybitnie nieprzemyślane pytania mogą być karane.

:arrow: 05. Każdy nowo zakładany temat nazywaj tak, aby był zrozumiały dla innych. Tytuł ma być stosunkowo krótki, konkretny i ściśle związany z tematem poruszanym w danym wątku. Ponadto w dziale „W Budowie” każdego obowiązuje ściśle określony schemat nazywania tematów:
[nazwa modelu] – Nick

Źle nazwane tematy będą poprawiane przez Administratorów i Moderatorów, a autorzy karani upomnieniami lub ostrzeżeniami.

:arrow: 06. Nie spamuj!
Za spam traktujemy:
- Wiele postów napisane przez jednego użytkownika (post pod postem w jednym temacie) w krótkim okresie czasu
- Komentowanie wielu wątków, krótkimi, najczęściej jednozdaniowymi wypowiedziami.
- Jakakolwiek inna forma, która wprowadzać będzie zamieszanie i nieporządek (m.in. spamowanie na PW i shoutboxie)

Kary za spamowanie są oczywiste – upomnienia, ostrzeżenia i w ostateczności ban.
W zależności od Moderatora spam będzie usuwany.

:arrow: 07. Dozwolone są wszelkie opcje formatowania tekstu, jednak starajmy się używać ich z głową i nadmierne ich wykorzystywanie będzie niwelowane przez Junior Administratorów i Moderatorów oraz karane upomnieniami. Wyjątkiem jest ZAKAZ używania koloru czerwonego (zarezerwowany na potrzeby moderacji).

:arrow: 08. Każdy ma prawo wstawiać linki, jednak ich użycie musi być jasno określone. Link w podpisie/poście można dodać od 5 napisanych postów. W podpisach można jedynie zamieszczać linki do stron o charakterze prywatnym, hobbystycznym i niekomercyjnym. Każde inne mogą być ukarane ostrzeżeniem (lub banem, w przypadku świeżo zarejestrowanych użytkowników).

:arrow: 09. W podpisie można zamieszczać maksymalnie dwie grafiki w tym tylko jedną animowaną o łagodnych przejściach. Grafiki te mają być stosunkowo niewielkich rozmiarów, tak jak obszar całego podpisu. Sygnatury niezgodne z regulaminem będą usuwane, a użytkownicy karani upomnieniami.

:arrow: 10. Po 3 miesiącach braku aktywności autora wątku odnośnie swojej budowli, temat zostanie przeniesiony do działu "Upadłe". W celu przywrócenia proszę o kontakt z Adminem lub Moderatorem.

:arrow: 11. Wszelkie załączniki do postów powinny być dodawane jako załączniki na forum. Nie wstawiamy linków do zdjęć w dziale "W budowie". Zamieszczając zdjęcia na forum-zapalki.eu wyrażasz zgodę na nieodpłatną publikację tych zdjęć w serwisach facebook.pl, youtube.pl.

:arrow: 12. Na forum obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ pisania tekstów nawołujących do rasizmu, antysemityzmu, faszyzmu, nazizmu, propagowania narkotyków, środków odurzających i psychotropowych oraz do łamania wszelkich zasad uznanych powszechnie za społecznie szkodliwe. Każde tego typu wykroczenie będzie karane ostrzeżeniami, oraz banem.

:arrow: 13. Na forum obowiązuje netykieta:
NETYKIETA
Nieprzestrzeganie jej może skutkować odpowiednimi karami.

:arrow: 14. Warto pamiętać:
2 upomnienia = 1 ostrzeżenie
2 ostrzeżenia = ban na tydzień (kolejne bany odpowiednio dłuższe)Aktualizacja wchodzi w życie o godz. 0.00 15 marca 2013r.
Regulamin przygotowany przez Junior Administratorów. Jest to skondensowana wersja poprzedniego regulaminu z małymi poprawkami. Proszę o zapoznanie się z tą wersją regulaminu.
Pozdrawiam
Krzysiek

"Latam nisko i unikam radarów, odsiedzę swoje i znikam."
Michael Scofield - Prison Break
"Nie próbuj! Rób albo nie rób. Prób nie ma."
Yoda - Star Wars
Avatar użytkownika
jaffar

Administrator
 
Posty: 746
Dołączył(a): niedziela, 10 sierpnia 2008, 23:03
Lokalizacja: Brańsk
Imię: Krzysiek

Powrót do Regulamin  • Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny