facebook   youtube   gazetka   sklep  


PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

Narzędzia szlifierskie

Moderator: Moderator

Narzędzia szlifierskie

Postprzez Nagus07 » poniedziałek, 2 listopada 2015, 10:30

Obrazek
Papier ścierny - najpopularniejsza metoda i za razem najlepsza w szlifowaniu praktycznie każdej powierzchni. Papiery ścierne mają swoją określoną ziarnistość i czym jest ona większa, tym papier papier ma większą ilość ziarenek. Ziarnistość, o ile się nie mylę, zaczyna się od 30 a kończy na 2500. Początkowe wartości są w ręcz zakazane do szlifowania zapałek, bo wtedy powstaną bardzo duże dziury i po prostu zniszczymy naszą pracę. Tak samo nie proponuje się szlifowania papierem o gradacji powyżej 240. Oczywiście nie ma w tym nic złego, po prostu będziemy się musieli bardziej namęczyć żeby widać było efekty.
Obrazek

Pilniki do metali - jest to również bardzo dobra metoda szlifowania. Przeznaczona dla małych elementów bądź miejsc trudno dostępnych dla papieru ściernego. Takie pilniki są dobre do szlifowania zapałek ponieważ maja bardzo gęstą "kratkę" którą się szlifuje - nie niszczy się zapałek i nie powstają dziury.
Obrazek

Gąbki - dzielą się one tak samo jak papier ścierny ze względu na gradację. Zaczynają się od 60 ale kończą na 220. Są one bardzo wygodne w trzymaniu i ręka wtedy się tak nie męczy ale nie radzę szlifować nimi dużych powierzchni ponieważ ma ona to do siebie że szybko się rwie po zaczepieniu o jakąś "zadrę" na naszym modelu. Głównie używa się gąbek 180 i 220.
Obrazek

Szlifierki - mam tu na myśli już mechaniczno-elektryczne sposoby na szlifowanie. Można używać szlifierek różnego rodzaju np:
mimośrodowe
oscylacyjne
taśmowe
wiertarki zaopatrzonej w odpowiednie akcesoria, np. tarczę gumową z trzpieniem
szlifierki kątowe

Nie będę opisywał każdej z nich ponieważ żadna nie jest polecana do zapałek ale można je wykorzystać. Trzeba tylko pamiętać o tym że element który szlifujemy musi być wytrzymały i odporny na duże drgania ponieważ takowe są wytwarzane przez te urządzenia.
ObrazekObrazekObrazek

Paca do szlifowania - nadaje się do dużych płaskich powierzchni. Dzięki niej nie męczy się aż tak bardzo ręka.
Obrazek

Korek - "piętka" do trzymania papieru ściernego. Zarówno przyklejany, jak i po prostu dociskany do papieru.
Obrazek
Avatar użytkownika
Nagus07

Administrator
 
Posty: 563
Dołączył(a): środa, 14 stycznia 2009, 21:44
Lokalizacja: Wola
Imię: Przemko
Medale: 4
2 Miejsce NMR 2012 (1) Najlepszy model (3)

Powrót do Poradnik  • Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny