facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

Jak wykonać reflektorki, lampki

Moderator: Moderator

Jak wykonać reflektorki, lampki

Postprzez Nagus07 » poniedziałek, 2 listopada 2015, 11:19

Obrazek

Czasami zachodzi potrzeba oświetlenia lub doświetlenia naszego modelu. Właśnie teraz spotkałem się z tym konstruując swój model i postanowiłem napisać krótki poradnik jak z niczego praktycznie można wykonać ciekawe oświetlenie. Pomijam kwestie elektroniczną, czyli wybór LED i rezystora, gdyż jest to opisane w innym poradniku.

Podstawowym materiałem jest oczywiście:

1. Dioda LED. Ja wykorzystałem białą, o średnicy 3mm:
Obrazek

2. Podkładka stalowa o średnicy wewnętrznej odpowiadającej minimum średnicy LED. średnica zewnętrzna dowolna (jaka nam odpowiada):
Obrazek

3. Przewód elektryczny (drut) o przekroju 6mm2 - 4-5mm na każżdy reflektorek. Taką ilość za darmo odetną w sklepie elektrycznym. Tu przedstawiam większy odcinek:
Obrazek

Następnym krokiem jest odcięcie odcinka 4-5 mm z izolacji. Tak wyglądają elementy składowe:
Obrazek

Po złożeniu w całość uzyskujemy prawie gotowy reflektorek:
ObrazekObrazek

Ostatnim krokiem jest pomalowanie markerem do płyt (czarnym) podkładki (z dwócz stron), oraz krawędzi szczytowej izolacji. Trudnym zadaniem może być pomalowanie LED z tyłu. Można to zrobić przed montażem całości (łatwiej). Ja tego nie robiłem gdyż chcę dzięki temu mieć z tyłu lekką poświatę. Co uzyskujemy przez tak zmodyfikowane oświetlenie? Przede wszystkim kierunkowość światła. Dioda już nie świeci na boki. Dzięki temu możemy zaakcentować śwaiatłem dane szczegóły w modelu.
ObrazekObrazekObrazek
Nagus07

Administrator

Imię: Przemko
Medale: 4
2 Miejsce NMR 2012 (1) Najlepszy model (3)

Powrót do Poradnik

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny