facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

Problem z dobraniem

Moderator: Moderator

Problem z dobraniem

Postprzez lysy7077 » niedziela, 30 czerwca 2013, 17:23

Siema, próbuje zbudować swój 1 domek z zapałek. Mam 10000 zapałek bez siarki, klej wikolowy, patyczki i 4 tektury 1,5mm 35x50cm. Nie wiem jak mam zrobić projekt domku, patrzyłem na strony takie do pobrania ale domy jakie tam są znacznie za trudne jak na pierwszy raz. Narysować ołówkiem na tekturze coś, ponaklejać zapałki i dopiero połączyć ściany? Czy ponaklejać całość i tylko to pozginać, jak porobić kąty? i żeby się trzymała ściana ściany.
lysy7077

Obserwator

Aktualnie buduję: próbuje
Imię: Adam

Re: Problem z dobraniem

Postprzez lysy7077 » niedziela, 30 czerwca 2013, 21:29

Czy może zrobić to jakoś lepiej bez kartonu?
lysy7077

Obserwator

Postprzez joncho » niedziela, 30 czerwca 2013, 21:39

Witaj kolego, proponuję zacząć od zapoznania się z regulaminem forum, następnie z poradnikami i podobnymi tematami, czyli domkami w budowie. Po przejrzeniu kilku tematów, zapoznaniu się z tematyką sam będziesz w stanie odpowiedzieć sobie na pytania jak wykonać model, w jaki sposób łączyć ściany, itp. Wiele zależy od umiejętności modelarza, jego wiedzy, więc trudno powiedzieć jak Tobie będzie lepiej.
Często ludzie zaczynają dążyć do wielkich celów, gdy czują, że małe zadania są ponad ich siły. I nie zawsze bez skutku...Szestow
joncho

MISTRZ

Aktualnie buduję: Dom z bali "Edyta"
Imię: Johnny

Postprzez lysy7077 » niedziela, 30 czerwca 2013, 21:52

Przeczytałem połowe tematów z budowalmi i nie wiem w końcu który sposób jest lepszy. Jakbym chciał robić z kartonu to jak łączyć ściany?
lysy7077

Obserwator

Postprzez joncho » niedziela, 30 czerwca 2013, 22:10

A jaki domek planujesz? Bo moim zdaniem sposób połączenia ścian dostosować się powinno do domku. Jeżeli jest prosty to proste połączenia "doczołowe", a przy bardziej skomplikowanych potrzeba więcej kunsztu, ale satysfakcja jest zdecydowanie większa :)
Często ludzie zaczynają dążyć do wielkich celów, gdy czują, że małe zadania są ponad ich siły. I nie zawsze bez skutku...Szestow
joncho

MISTRZ

Postprzez lysy7077 » poniedziałek, 1 lipca 2013, 14:00

Zwykły prostokąt 17x7, dach skosy 45stopni
lysy7077

Obserwator

Postprzez joncho » poniedziałek, 1 lipca 2013, 21:06

lysy7077 napisał(a):Zwykły prostokąt 17x7, dach skosy 45stopni

Dach dwu- czy czterospadowy, kopertowy, z lukarnami czy jak? mógłbyś wrzucić jakieś szkice?
joncho

MISTRZ

Postprzez lysy7077 » czwartek, 4 lipca 2013, 16:24

Muszę robić to co namalowałem na czerwono i zielono? Projekt w skali 1:2 , dach bede myślał potem na bierząco. Jak połączyć ścianka ze ścianką? Ciąć te 4 osobno czy jako całośc a potem tylko powyginać? Mam wikol 0.25l i strzykawe 0.05, to wlać gdzieś te 5ml wikolu i ile do tego wody dolać zeby to potem wciągnąć strzykawą? Będę lepił te zapałki do kartonu i tą zapałke skleić tylko z jednej strony do drugiej zapałki czy z 2 stron - do zapałki niżej i do kartonu?
Załączniki
DSC_0405.jpg
lysy7077

Obserwator

Postprzez joncho » czwartek, 4 lipca 2013, 23:50

lysy7077 napisał(a):Muszę robić to co namalowałem na czerwono i zielono? Projekt w skali 1:2 , dach bede myślał potem na bierząco. Jak połączyć ścianka ze ścianką? Ciąć te 4 osobno czy jako całośc a potem tylko powyginać? Mam wikol 0.25l i strzykawe 0.05, to wlać gdzieś te 5ml wikolu i ile do tego wody dolać zeby to potem wciągnąć strzykawą? Będę lepił te zapałki do kartonu i tą zapałke skleić tylko z jednej strony do drugiej zapałki czy z 2 stron - do zapałki niżej i do kartonu?

Moim zdaniem, to powinieneś zapoznać się z prostymi projektami domków, które dostępne są w sieci na stronach pracowni projektowych (np. Archon, Archeton, Dobre domy, itp), następnie wybrać taki który Ci się podoba, narysować go sobie w skali odpowiedniej do wymiarów, które chcesz uzyskać, a na koniec zacząć kleić. Jeżeli chcesz kleić na kartonie to klej z dwóch stron, do przyklejonej zapałki i do kartonu, chociaż ja mój jedyny model domku w budowie kleiłem w zdecydowanie inny sposób.
Co do kleju to nie podpowiem bo używałem Polimeru tylko, ale na forum już były omawiane kleje.
Tu są fajne domki:
http://www.drewniane-domy.eu/domy-drewniane-galeria.html

Osobiście proponowałbym Ci zbudować taki domek:
rzut1.jpg

rzut2.jpg

viz_1.jpg

viz_3.jpg

Jeżeli chcesz wyklejać ścianki (w tym domku), to mogę Ci rozrysować po weekendzie wraz z wymiarowaniem...
Przyjrzyj się, będąc gdzieś wśród domków, proporcjom wymiarów drzwi garażowych (wysokość do szerokości) oraz proporcjom wymiarów drzwi do okien (wysokość i szerokość).

Powodzenia
joncho

MISTRZ

Powrót do Plany, rysunki, zdjęcia

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny