facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

[Altanka] Cichy312 (Pytania)

Moderator: Moderator

[Altanka] Cichy312 (Pytania)

Postprzez Cichy312 » piątek, 27 września 2013, 13:38

Witam jestem tu nowy i w ogole , chciałem zaczac swoja przygode z zapałkami od jakiejs altanki .. jednak przeczytałem sporooo tematów , naprawdę duzo tematów budowli i jednak nie bardzo wiem w koncu jak dobrze zrobic np szkielet . łączycie potem scianki bez żadnego zachodzenia na siebie ? chciał bym zrobic cos takiego Obrazek jednak zamaist tych podpór w kratkę tam przy dachu była by zwykła częsc zapałki normalna taka nie wyginana tak na ukos ;D tam na rysunku gdzie te scianki sa takie z kratki chcial bym "zamurować " i zostawić tylko wejscie ;) ale jak zrobic dobry szkielet czy cos takiego zeby to wszystko równo wszystko potem , i jak zrobić szkielet dachu tez sie juz gubię. Dobra wiem ze większość z was pomysli ze nawet nie przejrzałem tego forum ale czytałem czytalem czytałem ... i nie bardzo nadal wiem. Licze ze ktoś mi powie jak zrobic taki dobry szkielet czy cos takiego by to równo i ładnie wychodziło bym potem ładnie skleił . Co do dachu to nie wiem :(mam nadzieje ze mnie zrozumiecie bo okropnie to napisałem :D sorry za brak polskich liter (gdzie nie gdzie ) .ps: widzialem podobny projekt altanki jednak nie moglem teraz jakoś znalesc na tym forum ;/ licze na jakas pomoc co i jak bo klejenie na zywca nie wydaje mi sie dobrym rozwiązaniem bo z tego co wiedziałem ludzie robią takie szkielety a nastepnie poprostu zaklejają dziure :D mam nadzieje ze ktos rozwieje moje wątpliwości . Dzieki siemka.
Cichy312

Obserwator

Imię: Krzysiek

Re: [Altanka] Cichy312 (Pytania)

Postprzez Michał_1993 » piątek, 27 września 2013, 16:37

http://forum-zapalki.eu/nagus07-t598.html?hilit=altanka

Ogółem przeczytałem Twój post i tuż po jego skończeniu w ogóle nic nie zrozumiałem, nic nie zostało mi w głowie.
Nie bój się ukośnych elementów -wyginaj je pensetą. Nie bój się tych kratek, po prostu trzeba kilka razy zrobić i wyrzucić, aby było ładnie.
Pozdrawiam Michał

Aktualnie buduję: galeon-micha-1993-t1082.html
--------------------------------------
"Samotność domeną silnych,słabi zawsze trzymają się w grupie"
Michał_1993

Expert

Imię: Michał
Medale: 1
Najlepszy model (1)

Postprzez Cichy312 » piątek, 27 września 2013, 18:14

ok dzieki , zakupie niedługo zapalki i klej ;) bede probowal zawsze to sie czegos naucze;) hmm jak bym cos zaczal ciekawego robic dam wam znac;) a na czym najlepiej robic taki szkielet zeby był równy?;/ podobo na takiej folijce ale wtedy moze mi wyjsc jednak krzywo ;P , a ma ktos moze takie cos jak to matchitecture ale cos takiego by mi sie na a4 dobrze wydrukalo?;/ jak wy robicie te projekty i wszystko stawiacie na slepo tak to nie wiem ;/
Cichy312

Obserwator

Postprzez Michał_1993 » piątek, 27 września 2013, 20:13

Na ślepo to się nic nie robi...
Podstawę dobiera się zależnie od projektu, tektura, drewno, deska, sklejka. ALe optymalna była by tektura modelarska 3mm na przykład.
Bardzo fajnie się tnie i zachowuje swój kształt. Zawsze warto mieć w swoim "przyborniku" takie coś.
PLanów takiej altanki ja nie mam, ale narysować sobie to chyba,żaden problem, no bez przesady :)
Pozdrawiam Michał

Aktualnie buduję: galeon-micha-1993-t1082.html
--------------------------------------
"Samotność domeną silnych,słabi zawsze trzymają się w grupie"
Michał_1993

Expert

Imię: Michał
Medale: 1
Najlepszy model (1)

Postprzez Cichy312 » piątek, 27 września 2013, 21:46

no wlasnie ze nie wiem jak .. ja chce bez kartonu czy cos , same zapałki i klej pomyslalem np ze piramida była by latwiejsza na początek ale tez nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac:D przydal by sie taki projekt matchitecture gdzie wszystko jest ladnie zaprojektowane jak to kleic , na te chwile myle:D

Ktos mi powie moze co dobre na poczatek? ;/ nie wiem sam co zrobic by wyszło
Cichy312

Obserwator

Powrót do Plany, rysunki, zdjęcia

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny