facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

[Kuter torpedowy Typu ,,DARK''] - Exi

Moderator: Moderator

[Kuter torpedowy Typu ,,DARK''] - Exi

Postprzez exi » czwartek, 9 lutego 2012, 23:13

Witam zabrałem się za budowe modelu i na samym początku już mam problemik dlatego zakladam temat .Chodzi o to ze po wycięciu siatki kadłuba nie wiem gdzie wkleic wręgi może ktoś pomoże ? Projekt modelu jest też słabo opisany dlatego szukam pomocy w załącznikach dodaje siatke kadluba i wręgi.
Załączniki
03.jpg
Wręgi 8 i 9 są dwie gdzie je wmontowac na siatkę wew kadluba<4>
01.jpg
4
exi

Uczeń

Aktualnie buduję: poczatkujacy
Imię: Przemek

Re: [Kuter Torpedowy typu 'Dark]- exi

Postprzez mopsiok » czwartek, 9 lutego 2012, 23:23

Hmm... jak nie ma w projekcie, to może być problem. Chyba pozostaje jedynie wyciąć je i przymierzać w którym miejscu pasują na długość.
Masz jakieś zdjęcie tego cuda? Bo brzmi ciekawie :D. Pisz jak najwięcej informacji - jakie są docelowe wymiary modelu?

A tak na przyszłość... staraj się pisać zdania jak należy, bo ładnie to to nie wygląda, a czyta się trudniej. To publiczne forum i zwracamy tu uwagę na takie drobiazgi ;).

P.S.
Widzę że ostatnio coraz więcej u nas modeli w tym dziale - super!
Obrazek
Zapraszam do mopsowych poradników: viewtopic.php?f=108&t=2966
Zapałki, elektronika i inne dziwadła: Jutub

Buduję: C-130 Herkules
Ukończone: KLIK
mopsiok

Przyjaciel Forum

Aktualnie buduję: C-130 Hercules
Imię: Patryk
Medale: 2
1 Miejsce NMR 2011 (1) Najlepszy model (1)

Re: [Kuter Torpedowy Typu 'DARK]- Exi

Postprzez exi » czwartek, 9 lutego 2012, 23:28

Mam projekt z " posortowana-lista-modeli-ma-ego-modelarza-t2707.html " i jest tam drugi od góry w jednostkach pływających. Docelowe wymiary też nie są podane, ale mierzylem i długośc kutra 27cm, szerokść ok 7,5 cm w najszerszym miejscu .
exi

Uczeń

Re: [Kuter torpedowy Typu ,,DARK''] - Exi

Postprzez darek2 » piątek, 10 lutego 2012, 18:23

Witamy . Wybrałeś fajny temat, po wycięciu elementów po prostu przymierz gdzie będą pasowały, zrobiłem przymiarkę - przedstawiam na załączniku, nie wiem tylko jak to będzie wyglądało po wydrukowaniu tzn. czy będzie zachowana skala ale dla porównania coś będziesz miał .
Załączniki
DD03 (1).jpg
darekW
darek2

Expert

Najlepszy model (2)

Postprzez exi » piątek, 10 lutego 2012, 20:06

Dzieki Darek pokombinowalem rano i cos skleiłem jutro wrzuce focie jak to wyglada :)
exi

Uczeń

Postprzez exi » sobota, 11 lutego 2012, 12:50

Witam zrobiłem foteczki tego co mi wychodzi :) dodam ze robie to wg swojego pomysłu ponieważ opis w projekcie jest slaby i bez rysunkow pomocniczych
Załączniki
DSCF4013 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
DSCF4010 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
DSCF4009 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
DSCF4012 [Rozdzielczość Pulpitu].JPG
exi

Uczeń

Postprzez bialasq » sobota, 11 lutego 2012, 14:11

Witam.
Nie wiem czy to najlepszy pomysł wyklejać wypalonymi zapałkami model, który wymaga wyprofilowania papierem ściernym. Nie jest to jakiś obowiązek, by kleić czystymi zapałkami, ale według mnie byłoby po prostu wygodniej. ;-) Jak będziesz wyklejał boki? Na chwilę obecną zapałki nie stykałyby się i nie miałyby stabilnego oparcia. Mogłeś zrobić więcej wręg (w sumie to jeszcze możesz). Ewentualnie możesz przykleić (do tych wręg co teraz są) odpowiednio ucięty kawałek tektury z bloku i na niego przyklejać.
Generalnie nie jest źle, powodzenia w dalszym klejeniu. :-D
bialasq

Fanatyk

Postprzez exi » sobota, 11 lutego 2012, 14:20

Hej
Wdregi mialem tylko 2 w sumie wiec wkleiłem je tak bo na projekcie nie było pokazne gdzie . Robie wypalonymi dlatego ze jest to moj 1 projekt wiec nie chcialo mi sie zamawiac i czekac na gotowe zapałeczki. A co do boków sam nie wiem jak to zrobie jeszcze nie mam pomyslu , narazie robie tylnia burte .
Dzieki ogolnie za zaintersowanie i czekam na wiecej pomocy :)
exi

Uczeń

Postprzez Gerey » sobota, 11 lutego 2012, 15:35

No podstawy techniki klejenia prostych ścianek są na dobrym poziomie jak na początek. Faktycznie ten model, nie jest najlepiej opracowany, pobaw się tym, poćwicz a potem zbudujesz coś z normalnych zapałek co będzie miało ręce i nogi. :D A i jeszcze coś, może się nie znam, ale tątpie, żeby spód kaduba był płaski jak pokład. ;p To jakoś inaczej powinieneś rozwiązać.
Gerey

Przyjaciel Forum

Postprzez exi » sobota, 11 lutego 2012, 15:41

Gerey zasugerowalem się tym że wręgi sa płaskie i ogólnie cały dół pomniejszylem proporcjonalnie co do pokładu żeby pozniej mozna bylo go lepiej zaokrąglic . Jakim papierem <chodzi o gęstosc?>najlepiej to szlifować?
exi

Uczeń

Postprzez Gerey » sobota, 11 lutego 2012, 17:22

(80)->150->240->(400-600) Ja tak szlifuje. ;p
Gerey

Przyjaciel Forum

Postprzez smiley34 » sobota, 11 lutego 2012, 23:12

Koniecznie musisz jakoś albo obkleić cały kadłub (papier, blok techniczny czy coś) bądź wypełnić go jakąś pianką inaczej nawet za to się nie bierz bo nie sądzę ze potrafisz tak dobrze kleić żeby z tak dużymi wręgami wyszło Ci to dobrze. A jeśli chodzi o wypalone zapałki, widziałem taki model statku z wypalonych zapałek, i nie wyglądał on najgorzej choć z "normalnych" wygląda lepiej, ale skoro tak wolisz to już twoja sprawa kwestia gustu, myślę, że my tu będziemy patrzeć przede wszystkim pod względem technicznym a nie estetycznym, w końcu to pierwszy model.
smiley34

Przyjaciel Forum

Imię: Michał

Postprzez exi » sobota, 11 lutego 2012, 23:32

No muse cos zrobic ale nie mam pomyslłu podkleje moze kawalek kartonikami a co do zapalek palonych tak jak mowilem pierwszy model wiec sie nie wysilam nastepne jak powstawac beda juz z kupionych modelarskich zapalek .No patrzcie patrzcie ja z checia bede wysluchiwal rad z checia bym zobaczyl gdzie mam wkleiic te kartoniki pomocnicze zeby latwiej wyklejac te boki i burty!
exi

Uczeń

Postprzez mopsiok » sobota, 11 lutego 2012, 23:52

Myślę że sprawa będzie prostsza jak po prostu wypełnisz pianką. Wtedy tylko szlifujesz tak żeby się ukształtowało na burty i po robocie - a z wręgami byłoby dużo kombinowania, bo musiałbyś je sam projektować (albo żmudne, skomplikowane [a dla wielu osób po prostu trudne] liczenie, albo nauka obsługi odpowiednich programów - każda z tych dwóch opcji jest gorsza od pianki).
Ale co do wyklejenia to nie ma się do czego przyczepić nawet - no ale wiadomo, nie oszlifujesz tego, bo się zasyfi cały pokład. Ważne że dobrze kleisz, szlifowania możesz się nauczyć na czym innym :).
Obrazek
Zapraszam do mopsowych poradników: viewtopic.php?f=108&t=2966
Zapałki, elektronika i inne dziwadła: Jutub

Buduję: C-130 Herkules
Ukończone: KLIK
mopsiok

Przyjaciel Forum

Aktualnie buduję: C-130 Hercules
Imię: Patryk
1 Miejsce NMR 2011 (1) Najlepszy model (1)

Re: [Kuter torpedowy ] - Exi

Postprzez exi » sobota, 11 lutego 2012, 23:58

Spoko spoko dzia . Pianka taka zwykła montażowa jak wypelniaja dziury przy zakladaniu okien???
exi

Uczeń

Następna strona

Powrót do Okręty

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny