facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

[Mój pierwszy statek] - Blueman990

Moderator: Moderator

[Mój pierwszy statek] - Blueman990

Postprzez Blueman990 » niedziela, 27 maja 2012, 18:04

Budowa trwała tydzień, Zeszło około 500-600 zapałek a efekt końcowy wygląda tak:
Obrazek

Obrazek

Dopiero w trakcie budowy dowiedziałem się o istnieniu społeczności "zapałczanych" i o wielu metodach budowy, więc nie jest to jakieś cudo, ale mnie się podoba, a następny będzie dużo lepszy:D
Przychodzi baba do lekarza, a lekarz klei zapałki...

Zbudowane
-"Perełka"

W budowie
-"Bag-End"
-"Latający Holender"

W planach
-Niespodzianka
Blueman990

Doświadczony Architekt

Aktualnie buduję: Latający Holender
Imię: Tomasz

Re: [Mój pierwszy statek]-Blueman990

Postprzez Dejman » niedziela, 27 maja 2012, 21:08

Jak na twój pierwszy model to bardzo dobrze. Fakt brakuje cegiełki i mógłbyś obciąć siarkę. Ale naprawdę nie jest źle.
Dejman

Modelarz-Amator

Aktualnie buduję: Altanka
Imię: Damian

Postprzez Gerey » niedziela, 27 maja 2012, 21:20

Jest to jakiś konkretny model? Wiesz.. co tu mówić, zapałki z łebkami, zachowane tylko ogólne podobieństwo. Jednak to co może się podobać to czystośc, estetyka modelu. Poprzeglądaj tematy, poradniki (chyba, że już ogarnąłeś) i zabieraj się za następny model. Forum na początku zabawy z zapałkami jest wielką pomocą, uwierz. ;) Pozdrawiam
Gerey

Przyjaciel Forum

Postprzez Michał_1993 » niedziela, 27 maja 2012, 21:24

Trzeba sobie szczerze powiedzieć,że jakieś cudo to to nie jest,ale najważniejsze jest zrobić "ten" pierwszy krok.
Najcięższe masz za sobą ^^
Co do zapałek z siarką... nie prezentuje się ona najlepiej ( z tego już pewnie zdałeś sobie sprawę).
Lepiej robić modele które były naprawdę niż jakieś wyimaginowane.
Teraz pytanie, bo masz wpisane w profilu,że robisz latającego holendra, czyli piraci z karaibów ? Jakiekolwiek plany masz ?
Zakladam,że wiek 22 lat nie jest zmyślony więc może jest szansa na dobry model ( co nie znaczy,że młodsi nie umieją ich wykonywać, na pewno nie to mam na myśli !)
Zakładaj temat, pisz jak najwięcej ( ale sensownie) + popieraj problemy fotkami, a na pewno postaramy się pomóc.
Temat statków zostaje mi coraz lepiej poznawany, więc nawet ja w miarę możliwości może coś pomogę ^^
Pozdrawiam Michał

Aktualnie buduję: galeon-micha-1993-t1082.html
--------------------------------------
"Samotność domeną silnych,słabi zawsze trzymają się w grupie"
Michał_1993

Expert

Imię: Michał
Medale: 1
Najlepszy model (1)

Postprzez Waldek » niedziela, 27 maja 2012, 21:43

Zadatki posiadasz, więc nie zmarnuj talentu.
Pozdrawiam

Moja strona zlikwidowana.
Waldek

Expert

Aktualnie buduję: Galeon Zygmunta Augusta z 1570 roku.
Imię: Waldek
Medale: 2
3 Miejsce NMR 2012 (1) Najlepszy model (1)

Postprzez Blueman990 » niedziela, 27 maja 2012, 22:59

Znalazłem to forum dopiero jak zostały już same żagle do zrobienia, więc nie dziwcie się, że ma pewne wady, na "Holendra" już zakupiłem zapałki bez siarki i układam je w "cegiełkę":D Statek był wzorowany trochę na "Czarnej Perle", co nie znaczy, że jest jej modelem... A no i nie zgodzę się z tym, że trzeba mieć jakieś plany, modele "made in fantazja" też mogą być bardzo ciekawe...

Zbudowane
-"Perełka"

W budowie
-"Bag-End"
-"Latający Holender"

W planach
-Niespodzianka
Blueman990

Doświadczony Architekt

Postprzez Michał_1993 » niedziela, 27 maja 2012, 23:54

A co odpowiesz na pytanie co to za model ?
eeeee no w sumie troche ma z tego trochę z tego,ale ogólnie to wytwór mojej wyobraźni...
Jakby gdzieś chcieć pokazać, może jakiś konkurs to lepiej robić coś co było kiedyś na "naszych wodach"
Yhym, czyli nie masz żadnych planów. Zdjęcia pewnie tylko tyle co screeny z filmów. Jak już to poszukaj planów czarnej perły i zrób jej model. Z tego co pamiętam było kilka jej relacji w internecie ( w drewnie, nie w zapałkach).
Ogółem będzie Ci ciężko, ale powodzenia.
A i jeszcze nie robi się tak,że zakłada się temat i pisze " jutro wstawię zdjęcia". Zajrzałem od razu jak założyłeś temat i wtf...
Niby w dziale skończone a nic nie ma...niewypada tak mylić innych userów.
Pozdrawiam Michał

Michał_1993

Expert

Najlepszy model (1)

Postprzez Blueman990 » poniedziałek, 28 maja 2012, 03:15

Wydaje mi się, że dużo większym wyzwaniem jest odtworzyć coś na podstawie zdjęć niż gotowych projektów. Poza tym zdecydowanie wolę zostawić niewielki margines na "wkład własny z wyobraźni" niż bezmyślnie odtwarzać cudze plany, ale to tylko moja opinia. Z wyobraźni też można stworzyć coś pięknego, a przecież chyba tylko o to chodzi??

Zbudowane
-"Perełka"

W budowie
-"Bag-End"
-"Latający Holender"

W planach
-Niespodzianka
Blueman990

Doświadczony Architekt

Postprzez Fifol » poniedziałek, 28 maja 2012, 07:11

Nie tylko. I tak przy odtwarzaniu z planów wykorzystujesz duży procent swojej twórczej wyobraźni.
A kleje "na żywioł" raczej nie zda egzaminu, bo wyjdzie taki statek jak ten tutaj, czyli poniżej średniej.

Utrudnienie to jest na pewno tylko po co sobie tak komplikować. Są plany, jak nie ma, można zrobić sobie własne i potem kleić.
Fifol

Administrator

Aktualnie buduję: Apartamentowiec Złota 44
Imię: Filip
Najlepszy model (1)

Postprzez mopsiok » poniedziałek, 28 maja 2012, 08:31

Nie przekreślajcie chłopaka od razu, z planami czy bez - da radę zrobić model jeśli się tylko postara. Ja też nie miałem planów.
Obrazek
Zapraszam do mopsowych poradników: viewtopic.php?f=108&t=2966
Zapałki, elektronika i inne dziwadła: Jutub

Buduję: C-130 Herkules
Ukończone: KLIK
mopsiok

Przyjaciel Forum

Aktualnie buduję: C-130 Hercules
Imię: Patryk
1 Miejsce NMR 2011 (1) Najlepszy model (1)

Postprzez Michał_1993 » poniedziałek, 28 maja 2012, 09:17

Blueman990 napisał(a):...bezmyślnie odtwarzać cudze plany... Z wyobraźni też można stworzyć coś pięknego, a przecież chyba tylko o to chodzi??

Ehhhh.
Sądzisz,że lepienie z planów jest bezmyślnym odtwarzaniem ? Składanie modeli plastikowych z gotowych elementów, lub gotowych zestawów,może być głupie...ale nie to co My robimy.
Podzielam zdanie Fifola.
Uwierz Mi,że sam nie weźmiesz pod uwagę wielu rzeczy, mimo,że dla Ciebie będzie wyglądało ładnie to można będzie się połapać,że coś jest nie tak,nawet na logikę. Złe umiejscowienie furt,złe bloczki... błędów można zrobić w opór dużo.
NIech Twoja kreatywna stona pokarze się w lepieniu a nie w wymyślaniu, ale takie jest tylko moje zdanie.
Nie popełnij takich błędów jak w pierwszym statku.Z każdym następnym modelem będziesz patrzył z uśmiechem i lekkim zarzenowaniem ( jednocześnie zauważając swój postęp) na poprzednie modele. Wiem, bo dokładnie tak miałem ( a raczej mam).
2gi model powienien być już o wiele lepszy. Zostań w statkach, są one widowiskowe i za samo podejscie do budowania już jest lekki "podziw", a jak jeszcze coś wychodzi to wtedy będziesz miał ruch w temacie :)
Czego Ci życzę.

mopsiok napisał(a):Nie przekreślajcie chłopaka od razu, z planami czy bez - da radę zrobić model jeśli się tylko postara. Ja też nie miałem planów.

Ja nikogo nie skreślam :!: Mopsiok, może planów nie miałeś,ale je sobie zrobiłeś. Powiedzmy sobie szczerze,że mało kto by tak zrobił. Ale w sumie co ja się odzywam, skoro sam zrobiłem "3" statki z głowy i 1 ( niedokończony) z planów. Kiepski przykład do naśladowania.

Napisz,kiedy zakładasz temat,jaka wielkość etc.
Pozdrawiam Michał

Michał_1993

Expert

Najlepszy model (1)

Postprzez darek2 » poniedziałek, 28 maja 2012, 10:16

Ogólne uwagi co do wyglądu wypowiedzieli się już inni ja przyłączam się do ich zdania, zapałki z siarką kiepsko się prezentują . Budowa z planów ma sens i to duży- w żaglowcach piękno tkwi nie tyle w sylwetce kadłuba co w plątaninie olinowania, u ciebie nie występuje a tego sam nie wymyślisz tu trzeba skorzystać z planów, modele fantazy mają swój urok ale coś co pływało naprawdę to dopiero jest wyzwanie . Pierwszy krok masz za sobą zaczynaj relację, wstawiaj zdjęcia z postępów i pytaj zawsze coś spróbujemy pomóc, więc do stoczni marsz i niech wióra lecą nad nową stępką .
darekW
darek2

Expert

Najlepszy model (2)

Postprzez Waldek » poniedziałek, 28 maja 2012, 10:43

Fantazja fantazją ale na czymś trzeba się oprzeć, a żeby się oprzeć to trzeba mieć wzór lub jakieś pojęcie.
Jak będziesz dobry w te klocki to wystarczą Ci fotki ale i tak trzeba zrobić choć podstawowe plany aby to to się kupy trzymało i miało ręce i nogi.
Wiadomo robisz model dla siebie, ale tez chciał byś komuś zaimponować.
Więc to to musi mieć kształt zrozumiały dla zwykłego zjadacza chleba. Tłumaczenia nic nie dadzą i na pewno nikogo nie zainteresuje, to musi się wręcz rzucać w oczy i oczywiście podobać. Taka moja rada, a chyba coś nie coś wiem na ten temat, tak mi się zdaje. :-/
Pozdrawiam

Moja strona zlikwidowana.
Waldek

Expert

Aktualnie buduję: Galeon Zygmunta Augusta z 1570 roku.
Imię: Waldek
3 Miejsce NMR 2012 (1) Najlepszy model (1)

Postprzez Blueman990 » poniedziałek, 28 maja 2012, 16:05

Michał_1993 napisał(a):Napisz,kiedy zakładasz temat,jaka wielkość etc.

Temat chciałem założyć jeszcze dzisiaj, ale wypadło mi dodatkowe 1,5 dyżuru w robocie, więc musi zaczekać, aż znajdę trochę więcej czasu (max kilka dni). Co do wymiarów mogę zdradzić, że kadłub, który zacząłem ma 75cm, ale zrobiłem tylko szkielet z tektury i niewielką część pokładu, więc zacznę od nowa (od stępki) i chyba będzie trochę mniejszy, może z 50cm, bo obawiam się, że mi materiału braknie, a do wypłaty daleko...

Jedno jest pewne, choćbym chciał, to gotowych planów "Holendra" nie znajdę, więc będę się wzorował na masie zdjęć, które skompletowałem. Skoro wszyscy podzielacie to zdanie, to zapewne macie rację. Posłucham rad bardziej doświadczonych i zrobię sobie plany, faktycznie ułatwi to pracę, ale nie zmienia faktu, że statek jest robiony na podstawie zdjęć:D

Zbudowane
-"Perełka"

W budowie
-"Bag-End"
-"Latający Holender"

W planach
-Niespodzianka
Blueman990

Doświadczony Architekt

Postprzez mopsiok » poniedziałek, 28 maja 2012, 16:06

Ale przecież Blueman nie napisał że nie zrobi sobie planów pomocniczych - powiedział po prostu że chce zrobić model z filmu, na podstawie zdjęć. Tak więc Michał: jakby nie patrzeć, będzie robić dokładnie to co ja przy jachcie :). Jestem pewien że jakieś plany, planiki czy rysunki pomocnicze będzie zmuszony zrobić bez względu na to czy chce czy nie, chociażby po to żeby sobie zrobić wręgi do oklejenia kadłuba.
Panowie, zgadzam się z Wami że w szczegółach tkwi cały urok modeli, ale nie zapominajmy że nawet wykonując oryginał często musimy iść na kompromis i nieco sobie upraszczać. Do czego zmierzam - zamiast ganić, dajmy chłopakowi szanse. Nie wiemy jak to będzie wyglądać, być może to jeden z przyszłych modelarzy redukcyjnych i wykona wszystko dokładnie tak jak w oryginale? Poczekajmy na efekty, najwyżej potem mu nagadamy :D. A myślę że dopóki człowiek nie wyrobi w sobie nawyku ładnego klejenia, to nie ma się co zastanawiać nad samym projektem. Póki co ważne żeby model był poważniejszy niż ten, a dopiero następnym kryterium jest samo odwzorowanie.

//Edit
Ten cytat u góry to nie ode mnie ^^.
Obrazek
Zapraszam do mopsowych poradników: viewtopic.php?f=108&t=2966
Zapałki, elektronika i inne dziwadła: Jutub

Buduję: C-130 Herkules
Ukończone: KLIK
mopsiok

Przyjaciel Forum

Aktualnie buduję: C-130 Hercules
Imię: Patryk
1 Miejsce NMR 2011 (1) Najlepszy model (1)

Następna strona

Powrót do Okręty

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny