facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

[San Juan Nepomuceno] - kaziu05031992

Moderator: Moderator

[San Juan Nepomuceno] - kaziu05031992

Postprzez kaziu05031992 » piątek, 27 grudnia 2013, 19:07

Witam
Z dniem 1.12.2013 rozpocząłem budowę okrętu San Juan Nepomuceno.
Niestety nie posiadam zbyt dużej ilości wiadomości o tym modelu ani też planów.
Ale myślę że sobie poradzę. Jestem już w trakcie budowy, niestety nie przedstawie
zdjęć na dzień dzisiejszy ponieważ nie posiadam na tyle dobrego i w miarę przyzwoitego sprzętu
którym mógłbym wykonać zdjęcia. Myślę że za nie długo dodam zdjęcia wtedy zobaczycie na jakim jestem etapie.
Obecnie szkielet okrętu ma długość 75 cm
Efekty mojej pracy będę dodawał wraz z postępami, które będą powolne niestety.
Jeżeli ktoś z Was będzie miał jakieś pomysły lub porady to proszę o informację.

Man nadzieje że teraz dobrze opisałem temat oraz wstawiłem go w odpowiednie
miejsce, niestety zdjęć dalej nie będzie.
kaziu05031992

Modelarz-Amator

Aktualnie buduję: kaziu05031992-t3786.html
Imię: Kazimierz

Re: [San Juan Nepomuceno] - kaziu05031992

Postprzez Michał_1993 » piątek, 27 grudnia 2013, 19:30

Jeżeli chcesz robić tak wielki model to naprawdę musisz mieć wielki zapał i to przez długo czas.
Brak planów jest według mnie niedopuszczalny, przynajmniej szkielet powinien być wykonany wiarygodnie a reszty można się domyśleć. Ucz się na błędach innych.
Przejrzyj mój temat. Zacznij od dobrego szkieletu w odpowiednich wymiarach bez tego szkoda roboty.
Przemyśl zmianę modelu na inny.
Pozdrawiam Michał

Aktualnie buduję: galeon-micha-1993-t1082.html
--------------------------------------
"Samotność domeną silnych,słabi zawsze trzymają się w grupie"
Michał_1993

Expert

Imię: Michał
Medale: 1
Najlepszy model (1)

Postprzez kaziu05031992 » sobota, 28 grudnia 2013, 14:04

A o to efekty mojej pracy.
Udało mi się wejść w posiadanie w miarę dobrego sprzętu, nie robi znakomitych zdjęć ale myślę że nada się. Oczywiście może i bez planów ciężko będzie, ale szkielet wykonałem mniej więcej z planów które znalazłem w internecie. Mimo tego nie zrezygnuję z budowy.
Na zdjęciach widać ze jestem na etapie budowy górnego pokładu teraz będę chciał to trochę przeszlifowac.
Kolejne zdjęcia dodam w najbliższych dniach.
Załączniki
2.JPG
1.JPG
kaziu05031992

Modelarz-Amator

Postprzez Dodzes » sobota, 28 grudnia 2013, 15:56

Witam!
Moje obawy niestety były słuszne.Nie można sobie bazować na jakiś tam planach. Jak budować to na konkretnych planach. Szkielet żaglowca nie może być zrobiony z tektury falistej. Słyszałeś o czymś takim jak tektura lita lub potocznie zwana modelarską?- to jest idealny materiał na tego typu konstrukcje. Patrząc po wielkości twojego modelu owa tektura mogła by być nawet grubości 2,5 lub nawet 3 mm. Idąc dalej proponuje ci jak zrobisz porządny szkielet statku bo ten możesz sobie już odstawić do kosza, wypełnić przerwy miedzy wręgami pianką montażową a nadmiar ściąć nożykiem do tapet i wyszlifować. Również pokład żaglowca widzę jest złego kształtu. Pokład powinien być lekko zaokrąglony, robiono taki aby woda łatwiej odpływała z pokładu statku. U ciebie jest wklęsła czyli źle. Słowem zakończenia radze ci zacząć od początku i tak jak mój przedmówca wyżej czyli Michał_1993 przejrzyj jego temat.
Zapraszam do mojej relacji z budowy FSO Warszawy M20- dodzes-t3554.html
Pozdrawiam
Damian (Dodzes)

Obrazek
Dodzes

Fanatyk

Aktualnie buduję: FSO Warszawa M20
Imię: Damian

Postprzez kaziu05031992 » piątek, 3 stycznia 2014, 13:01

Trochę więcej wiary Dodzes.
Mam na tyle planów które pozwolą mi na budowę w ciemno bym tego nie robił. Mianowicie nie wiem o co chodzi z tą tekturą, przecież na rożnych forach jest mnóstwo ludzi którzy używają właśnie takiego samego materiału sam osobiście budowałem kilka modeli na takim papierze i nie było problemów żadnych. Nie potrzebuję jakiegoś specjalistycznego materiału do budowy robię z tego co mam. Jeśli chodzi o wypełnienie przerw miedzy wręgami to uważam że mi osobiście to nie przeszkadza i tak sobie potem z tym poradze. Co do pokładu to nie do końca jest źle... ponieważ wiem jaki ma być kształt i zapewniam że taki będzie. przeglądałem kilka razy temat "Michał_1993" i śledzę go na bieżąco. Dla tego uważam, mylisz się że mój szkielet nadaje się do kosza i dalej będę kontynuował budowę. Ale dziękuję za uwagi z twojej strony.
Załączniki
3.JPG
kaziu05031992

Modelarz-Amator

Postprzez Dodzes » piątek, 3 stycznia 2014, 19:57

Witam!
W takim razie jeżeli jak na razie idzie ci wszystko po twojej myśli to nie będę się wtrącał, zobaczę jak ci to wszystko wyjdzie. Życzę powodzenia w budowie.
Pozdrawiam
Damian (Dodzes)

Obrazek
Dodzes

Fanatyk

Postprzez Michał_1993 » sobota, 4 stycznia 2014, 13:47

Dobrze,że udało Ci się znaleźć niezbędne plany do wykonania wręg. Bez tego naprawdę było by ciężko.
Tektura falista w tak dużym modelu faktycznie może być problemem, szczególnie ze względu na najdłuższy element - stępka
Postaraj się zniwelować wyginanie się tego elementu w prawo i lewo - np przez dodanie kwadratowych elementów pomiędzy każdą wręgę a stępkę. Klapy furt planujesz zrobić zamknięte, prawda ? Bo juz teraz niemożliwe było by zrobienie wszystkich armat w tym kadłubie.
Pokład masz zrobiony z 3 warstw zapałek ??
Widać,że dół kadłuba masz zaklejony taśmą. Ja gdybym miał ponownie robić kadłub zdecydowałbym się na wypełnienie pianką i następnie ją zeszlifować.
Mam nadzieję,że uda CI się pociągnąć tak duży projekt. Najciekawszy moment przed Tobą- wyklejanie poszycia.
Pozdrawiam Michał

Michał_1993

Expert

Najlepszy model (1)

Postprzez kalyyy » sobota, 4 stycznia 2014, 16:08

Michał podejrzewam że pianka wygięła by cały szkielet w dziwne kształty
Obrazek
kalyyy

Fanatyk

Postprzez VoM3 » sobota, 4 stycznia 2014, 18:01

Co prawda nigdy nie klejłem tego typu modeli, ale wypełnienie go pianką montażową może zniekształcić statek, ponieważ pianka dosyć mocno rośnie i ciężko ocenić jej ilość. Życzę powodzenia.

[ Post made via Android ] Obrazek
Pozdrawiam Paweł
------------------
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

https://twitter.com/vo_m3

Zbudowałem:
-Red Stadium
-Wieża Eiffla

Buduje:
-RMS Titanic
VoM3

MISTRZ

Imię: Paweł

Postprzez asd » niedziela, 5 stycznia 2014, 12:35

Witam moim zdanie jeżeli będzie dobrze wzmocniony kadłub to nic się nie stanie są pianki nisko rozprężne ja tak już robiłem model wystarczyło dobrze zatwierdzić do stołu ustawić wszystko będzie dobrze .To tylko moje zdanie . Możecie się z tym nie zgodzić
asd

Uczeń

Postprzez Dodzes » niedziela, 5 stycznia 2014, 13:27

Zgadzam się z Kalyyy, pianka użyta do takiej tektury popsuje jedynie cały model, jednak gdyby autor wątku posłuchał dobrej rady i zastosował taką tekturę, o której wspominałem wyżej to pianka niczego by nie popsuła.
Pozdrawiam
Damian (Dodzes)

Obrazek
Dodzes

Fanatyk

Postprzez kaziu05031992 » czwartek, 9 stycznia 2014, 21:25

Witam ponownie
Przedstawiam kolejny efekty mojej pracy.
Po dłuższych pracach mogę stwierdzić że jednak użytkownik Dodzes miał trochę racji że zwykła tektura nie bardzo się nadaje do takich prac w niektórych miejscach jest trochę nie stabilna ale udało mi się usztywnić wszystkie elementy. Jeśli chodzi o piankę to wolał bym jej w ogóle nie używać, nigdy nie próbowałem cokolwiek z niej robić tak że mam kiepskie doświadczenie. Odnośnie pytania Michała to tak, pokład jest zrobiony z trzech warstw zapałek. A mam pytanie czemu jest już nie możliwe żeby zrobić wszystkie działa w kadłubie?bo szukam i nie mogę wpaść czemu tak
Załączniki
6.JPG
5.JPG
kaziu05031992

Modelarz-Amator

Postprzez Michał_1993 » piątek, 10 stycznia 2014, 01:09

Szczerze Mnie bardzo zaskoczyłeś,
Już miałem pisać,że nie mam pojęcia jak zrobiłeś dolny pokład, ale teraz już wiem. Jak mogłem na to nie wpaść. Szczerze myślałem,że to co pokazałeś wcześniej to był już główny pokład. Sporo armat będziesz miał do zrobienia. i pokład będzie się ciągnął przez całą długość statku. Jak narazie idzie CI naprawdę dobrze. Jedną z rzeczy których ja żałuję w moim modelu jest toże dolny pokład jest.... taki jaki jest :-/ zero odwzorowania. Na przyszłość już wiem.
Są pianki niepęczniejące, ale skoro nie chcesz ich użyć postaraj się ( chyba już wcześniej o tym pisałem) usztywnić możliwie wszystkie wręgi czyli uzależnić je wszystkie od siebie.
Pozdrawiam Michał

Michał_1993

Expert

Najlepszy model (1)

Postprzez kaziu05031992 » sobota, 11 stycznia 2014, 15:29

Witam
Udało mi się zrobić kilka otworów na działa w dolnym pokładzie. Niestety na tym etapie pracę muszę wstrzymać i będzie się to toczyło trochę wolno ze względu na moją prace. Teraz będę chciał skupić się głownie na przemyśleniach po czym zrobię otwory w kadłubie na działa. Fakt będzie tu sporo dział i rzeczywiście czeka mnie sporo pracy na razie nie wiem jak się za to zabrać ale tym się będę przejmował jak przyjdzie odpowiedni czas.
Załączniki
8.JPG
7.JPG
kaziu05031992

Modelarz-Amator

Postprzez kaziu05031992 » piątek, 17 stycznia 2014, 21:33

Udało mi się odwalić trochę roboty, niestety przedstawiony efekt jest tylko z jednej strony.
Na kolejną część trzeba będzie jeszcze trochę poczekać ale pomału całość zaczyna nabierać jakiegoś kształtu i wyglądu chociaż czeka mnie jeszcze sporo pracy i poprawek.
Załączniki
9.JPG
kaziu05031992

Modelarz-Amator

Następna strona

Powrót do Okręty

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny