facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

Zamaskowanie małych dziurek

Moderator: Moderator

Re: Zamaskowanie małych dziurek

Postprzez smiley34 » niedziela, 5 stycznia 2014, 21:26

Przepraszam za tak późną odpowiedź, ale nie mam teraz w ogóle czasu by zajmować się zapałkami więc na forum także rzadko bywam, choć już nie mogę się doczekać maja gdy będę mógł wrócić do moich nieskończonych modeli ;)
Wracając do pytania, nie wiem jak zachowa się zwykły lakier, nie testowałem, Kapon różni się trochę od zwykłego lakieru, wiec nie jestem pewien czy uzyskasz taki sam efekt. Jeśli się nie mylę, Kapon jest trochę mniej gęsty niż zwykły lakier, przez co wchłania się trochę w drewno, oraz pozostawia matową powierzchnię w odróżnieniu od lakieru, zabezpieczając drewno przez zbyt szybka zmianą koloru. oraz wiadomo, że jeśli substancja jest gęsta to mniej tego pyłu w nią "wejdzie" przez co może to tak ładnie nie zakleić dziurek, choć jeśli klej polimerowy dawał radę to może i zwykły lakier sobie poradzi.
Radzę ci skleić dosłownie kilka zapałek tak by celowo powstały jakieś niewielkie ubytki, zrobić mieszankę pyłu z lakierem, zamaskować dziury no i zobaczyć jaki efekt będzie po wyschnięciu. Pamiętaj, że najlepiej taki pył robić zawsze wtedy kiedy go potrzebujesz, nie możesz pozbierać pyłu z czasu gdy np. będziesz szlifował jakaś większą powierzchnie i użyć za parę miesięcy, gdyż zmieni on kolor i nie będzie już to tak dobrze wyglądało, ewentualnie możesz zrobić troszkę większą ilość takiej mikstury, gdy wiesz, że za niedługi czas może ci się przydać. Ja w takiej sytuacji zostawiałem jej nadmiar w szczelnym pojemniczku a gdy potrzebowałem i była zbyt sucha, ale jeszcze całkowicie nie wyschła to dolałem parę kropel kaponu i na nowo rozmieszałem. Oczywiście po dłuższym czasie całkowicie zastygła i musiałem robić nową.
smiley34

Przyjaciel Forum

Imię: Michał

Poprzednia strona

Powrót do Obróbka zapałek i drewna

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny