facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

Szlifowanie

Moderator: Moderator

Szlifowanie

Postprzez Starychlop » niedziela, 17 czerwca 2012, 10:01

Witam, chciałem pobrać poradnik na temat szlifowania ale jest już skasowany z serwera. W związku z tym proszę o trochę rad na temat szlifowania.

1. Kolejność i grubość papieru ściernego.
2. Czy istnieje jakaś technika szlifowania lepsza od pozostałych czy poprostu ważne żeby całość dokładnie zeszlifować?
3.Do jakiej grubości można rozsądnie zeszlifować zapałkę z początkowego 0,2 cm?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Starychlop

Modelarz-Amator

Imię: Łukasz

Re: Szlifowanie

Postprzez Wiśnia » niedziela, 17 czerwca 2012, 10:18

Ahoj ! Każdy szlifuje trochę inaczej. Postaram się odpowiedzieć w oparciu o mój przykład.

1. Szlifuje kolejno papierami : 120 / 180 / 240.
2. Chyba chodzi o dokładne wyszlifowanie po prostu. Tak z przeszłych doświadczeń to przy szlifowaniu w poprzek ułożonych zapałek , a nie wzdłuż nich należy trochę uważać ( szczególnie przy wstępnym szlifie ) bo mogą się porobić wyrwy jak za mocno przyciśniesz i wyrwiesz narożniki zapałek.
3. To zależy jaki element szlifujesz. Jeśli potrzebujesz to można zapałkę zeszlifować praktycznie do 0. Jeśli nie masz ograniczeń co do grubości danego elementu to szlifuj do uzyskania idealnej powierzchni. Ciężko powiedzieć ile to w mm bo wszystko zalezy od tego jak są ułożone zapałki.
Zapraszam do swoich tematów :
-Dom
-Zis 5

Pozdrawiam , Wiśnia ^^
Wiśnia

Doświadczony Architekt

Postprzez Michał_1993 » niedziela, 17 czerwca 2012, 10:22

Im więcej gradacji użyjesz teoretycznie powinno być lepiej, ja może nie jestem za dobrym przykładem w szlifie, bo najpierw biore 40, poźniej jakieś 80, 120 i kończę 150. Ty powienieś użyć ( tak sądzę :) ) 80, 120, 150,200 i powinno być zdecydowanie dobrze.
TEchnika szlifowania, hmmm. NIe warto korzystać z jakiś maszynek etc- moje zdanie. Lepiej po prostu ręcznie. Najlepiej zataczać okręgi, a nie wzdłuż czy w poprzeg zapałek.
Do jakiej grubości- też ciężkie.Jeżeli jest to ściana domku to wiadomo,że nie może się odkształcić, więc jakaś grudbość musi mieć, i bynajmniej więcej niż grubość 1 zapałki... Jeżeli jest to powiedzmy sobie przykładowo podłoga, która jest przyklejona do twardej podstawy, to warunek jest 1, żeby po zeszlifowaniu nie prześwitywało. Tak więc jak widzisz grubość zależy od sytuacji/zastosowania tych zapałek. Powodzenia "Starychłop-ie" ^^
Pozdrawiam Michał

Aktualnie buduję: galeon-micha-1993-t1082.html
--------------------------------------
"Samotność domeną silnych,słabi zawsze trzymają się w grupie"
Michał_1993

Expert

Imię: Michał
Medale: 1
Najlepszy model (1)

Postprzez darek2 » niedziela, 17 czerwca 2012, 13:03

Witam :-)
Grubość papieru ściernego tak jak wspomnieli wyżej koledzy - 80, 100, 120, 150, 200, zaczynasz grubszym kończysz drobnym . Szlifujesz ruchami kolistymi, chociaż zależy co szlifujesz - domek czy co innego, szlifując zapałkę jako część można szlifować wzdłuż zapałki .
Co do grubości - tutaj zależy co robisz, ścianę domku wystarczy wyrównać, robiąc element szlifujesz do żądanej grubości, jakieś elementy zaokrąglone np. kadłub statku aż wyrównasz kanty zapałek . Jak zdecydujesz się coś budować pomożemy w trakcie . Jako lekcja poglądowa przedstawiam kilka swoich fotek gdzie zastosowałem szlifowanie zapałki do żądanej grubości - jako element - 1 do 1(4), oraz szlifowanie ogólne modelu ( 1(5) i 1(6) )
Załączniki
1.JPG
1 (1).JPG
1 (2).JPG
1 (3).JPG
1 (4).JPG
1 (5).jpg
1 (6).jpg
darekW
darek2

Expert

Medale: 2
Najlepszy model (2)

Postprzez Starychlop » niedziela, 17 czerwca 2012, 15:11

Dziękuję bardzo , wasze uwagi na pewno mi pomogą :)
Starychlop

Modelarz-Amator

Imię: Łukasz

Powrót do Obróbka zapałek i drewna

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny