facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

Klejenie / Łączenia / Papier

Moderator: Moderator

Klejenie / Łączenia / Papier

Postprzez Sarna » czwartek, 10 lipca 2014, 03:27

Witam, nie dawno zacząłem się bawić zapałkami, nie zacząłem od niczego niezwykłego, byle jaki mały domek, drzwi okna i dach, by zdobyć doświadczenia ucząc się na błędach a nie stracić zapału i parę pytań mam.

1. Wykonując szkielet z papieru tekturowego (używam nieznanego kleju do drewna, z pierwszego sklepu na rogu) przy obklejaniu go zapałkami strasznie się wyginają ściany po wyschnięciu, wina kleju, zbyt dużej ilości używanego kleju przy klejeniu?

2. Widzę, że nawet początkujący przy pierwszych stawianych ścianach mają perfekcyjne budowania, zero szpar, wnęk, każdą z zapałek szlifujecie w miejscach styków do ścian i pobocznych zapałek i układacie niczym puzzle czy macie po prostu perfekcyjne zapałki. Ja kupiłem zapałki modelarskie, ale jakoś takie perfekcyjne nie są chyba więc pytam jak wy to robicie.

3. Jak budujecie szkielet, to jak go łączycie? Ja sklejałem taśmą klejącą, ale nie wiem czy zapałki bd się dobrze trzymać przyklejone na tych łączeniach.

Dziękuję z góry za pomoc, jak mnie coś napadnie jeszcze to dam znać :P
Sarna

Uczeń

Aktualnie buduję: Rogaty Gród - Władca Pierścieni
Imię: Mariusz

Re: Klejenie / Łączenia / Papier

Postprzez szymix7815 » czwartek, 10 lipca 2014, 18:45

Ja zawsze wykonuje szkielet z zapałek kleje wikolem po wyschnięciu obklejam zapałkami i wszystko jest sztywne i się nie wygina. tekturę odradzam bo jak sam widzisz łatwo się wygina.
Zapraszam do oglądania i komentowania
Mały pierwszy domek
szymix7815

Doświadczony Architekt

Aktualnie buduję: Mały pierwszy domek
Imię: Szymon

Postprzez Sarna » piątek, 11 lipca 2014, 01:25

No o tej metodzie też czytałem, ale prosiłbym o więcej wypowiedzi w temacie, czytałem poradniki, odwiedziłem sklep, zaopatrzyłem się co nie co i jak skończę ten niby domek to wezmę się za coś nie na długo, małego ale wymagającego staranności i dokładności by podszkolić trochę ten problem. Jakby ktoś się wypowiedział, byłbym wdzięczny, bo bym się trochę powypowiadał i dowiedział co nie co, chociaż nie który temat wyda się śmieszny.
Sarna

Uczeń

Postprzez Mati9 » sobota, 12 lipca 2014, 18:39

zgadzam się z szymix7815, że tektura się wygina ale to też zależy co będziesz kleił... co do szpar między zapałkami to dużą rolę odgrywa tutaj po prostu segregacja zapałek :-) jaśniej to inaczej wyrzucanie krzywych zapałek i wykorzystanie tylko prostych. To jest pracochłonne ale późniejszy efekt nie wymaga komentarza ;-)
skończyłem:
Dom z wnętrzem - mati9-t3833.html

Buduję :
TITANIC 1:130 - mati9-t3932.html
Mati9

MISTRZ

Imię: Mateusz

Postprzez Sarna » sobota, 12 lipca 2014, 20:51

No po dostawie niby modelarskich zapałek, są one lepsze, nie wymagają cięcia (używałem nożyka ogrodowego) i nie mają cieńszych końców na których nie było siarki, pewnie je szlifują na zapałki no i sporo czytałem poradników, selekcja, a do tego najlepiej jeszcze pojechać papierem po miejscach łączeń lekko, by pozbyć się odstających i krzywych lekko boków. No mój następny temat nie bd wymagał szkieletów i wzmocnień raczej, ale tekturę raczej będzie trzeba omijać i jak będzie trzeba stosować szkielet, to z zapałek są lepsze efekty ;)
Sarna

Uczeń

Powrót do Obróbka zapałek i drewna

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny