facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

Troche wiecej jak stolarz hobbistyczny

Moderator: Moderator

Troche wiecej jak stolarz hobbistyczny

Postprzez zapalka » czwartek, 13 września 2012, 11:52

Zwracam sie do użytkowników tego forum z nadzieją o dobra poradę. Jestem od jakiegoś czasu hobbistycznym stolarzem, majsterkuję trochę dla wlasnych potrzeb w moim domu (zrobiłem sobie taki mały warsztacik) i w budynkach przydomnych.
Jestem oczywiście zaopatrzony w odpowiednią maszynę stolarską dla stolarzy, którzy traktują stolarkę bardziej jako hobby a nie jako zawód (przynajmniej tak było do tej pory). Jednak w ostatnim czasie przychodzi do mnie coraz wiecej propozycji od moich znajomych, (ktorzy wiedzą, że się troche interesuję stolarstwem i że umię coś niecoś na tej maszynie) żeby im też cos zrobiń. Nieraz chodzi o małe meble samoróbki i inne rożnorodne prace stolarskie. W tym celu potrzebowałbym jednak jakąś trochę większą, może nawet wielofunkcyjną maszynę stolarską, bo niestety moje pomieszczenie nie jest zbyt wielkie, więc wielofunkcyjna maszyna może bedzie lepsza?
Może się ktoś na tym forum orientuje w temacie i może mi doradzić, jaką maszynę można w tym celu kupić? Jak podałem za mało informacji, to proszę pytać, w sumie pierwszy raz zwracam się z taką prośbą do forumowiczów.
Dla mnie by było też bardzo ważne, żeby to była maszyna dobrej jakości, nawet jak ona trochę więcej kosztuje. Proszę o poradę i dziękuję z góry! Serdecznie pozdrawiam!
zapalka

Uczeń

Aktualnie buduję: samolot
Imię: Grzegorz

Re: Troche wiecej jak stolarz hobbistyczny

Postprzez Blueman990 » czwartek, 13 września 2012, 15:37

Napisz coś więcej o tym, co już masz. Jako stolarz (z wykształcenia) mogę ci co nieco poradzić. Każdy profesjonalista powie ci, że tzw. "kombajny" są złe, często się psują i trzeba się sporo nakręcić, żeby je odpowiednio poustawiać, a to zajmuje cenny czas. Jeśli robisz mebelki, to na pewno przyda ci się piła stołowa, wyrówniarka, grubościówka i czołg. W każdej castoramie możesz kupić taką niedużą wyrówniarkę Dedry i jest ona stosunkowo niedroga, a bardzo dobrze się sprawuje (stół szeroki na 30cm wystarcza dla amatora), podobnie grubościówka, ale niestety takie rzeczy kosztują około 600-800zł (zarobić na nich można dużo więcej, mój kolega robi na tym schody:D)
http://allegro.pl/dedra-ded7812-grubosc ... 08629.html
Przychodzi baba do lekarza, a lekarz klei zapałki...

Zbudowane
-"Perełka"

W budowie
-"Bag-End"
-"Latający Holender"

W planach
-Niespodzianka
Blueman990

Doświadczony Architekt

Aktualnie buduję: Latający Holender
Imię: Tomasz

Postprzez JacekPlacek » piątek, 14 września 2012, 14:57

ja mam maszyne kombinowana i jestem bardzo zadowolony
nie psuje sie, a nawet jakby sie zepsula, to latwo do niej czesci zamienne dokupic. to zalezy jaka kupisz, jesli porzadna, to napewno sie oplaci i bedzie ci sie super na niej pracowac, zwlaszcza jak pracujesz w pojedynke.
miejsca zajmuje troche,to fakt, ale jak tak pokupujesz jakies pojedyncze sprzety to pewnie i tak zajma wiecej.
JacekPlacek

Nowy

Aktualnie buduję: statki...
Imię: Jacek

Postprzez zapalka » poniedziałek, 17 września 2012, 18:05

W moim pierwszym tekście, gdzie prosiłem o radę na temat odpowiedniej maszyny, wspomniałem, iż posiadam taką maszynę dla hobbystów. Jest to maszyna dla hobbystów, ale tak na prawdę ta maszyna nie wystarcza nawet dla nich. Nie wiem czy znacie maszynę Kity419 Sawbench. Jest to maszyna którą można coś niecoś uciąć, a do tego przydaje się fantazja i kombinowanie. Można nawet zrobić małe mebelki. Nie zajmuje ona dużo miejsca, ale to już prawie wszystkie zalety.
No i teraz mam 2 rady, ale całkiem różniące się. Otóż:
Z jednej strony Pan blueman 990 odradza mi (stolarz z praktyką) - maszynę kombinowaną, a z drugiej Pan JacekPlacek ma dobre doświadczenie z taką maszyną. A ja w między czasie też trochę sobie poszperałem w Internecie i znalazłem taką maszynę kombinowaną, która nie jest duża, ale dla mnie w zupełności by wystarczyła i podobno zmiana z jednego stopnia na drugi nie zabiera wcale dużo czasu i jest to stosunkowo prosty proces. Nie wiem czy tu mogę podać link, ale jak na razie podam tylko nazwę, więc można ją zobaczyć w necie i jak ci szanowni profesjonaliści mi już odpisali może mogą mi też doradzić, czy ta maszyna się sprawdza? Chodzi mi o hammer c3 31. Co sądzice o tej maszynie?
Serdecznie pozdrawiam! Do usłyszenia.
zapalka

Uczeń

Postprzez Blueman990 » poniedziałek, 17 września 2012, 18:54

Wygląda solidnie, ale myślałem, że chodzi ci o nisko gabarytowe maszyny, dlatego proponowałem coś innego.

Zbudowane
-"Perełka"

W budowie
-"Bag-End"
-"Latający Holender"

W planach
-Niespodzianka
Blueman990

Doświadczony Architekt

Postprzez zapalka » wtorek, 18 września 2012, 21:19

W sumie dokładnie o coś takiego by mi chodziło. Nie zbyt wielka maszyna, która pomimo wszystko pasuje do tego samego pomieszczenia. A do tego wydaje mi się też, że ta maszyna wygląda dosyć solidnie, no i jak jest przynajmniej opisana, to myślę, że można z tą maszyną dużo zrobić nawet w małym pomieszczeniu, bo właśnie takie mam do dyspozycji.
Gdyby była może taka możliwość kupienia takiej maszyny używanej na jakiejś giełdzie – ale musze przyznać, że nie mam pojęcia, czy coś takiego istnieje w Polsce - to by było super, bo w porównaniu do mojej maszyny Kity 419 (mała maszynka, ale podobno najbardziej rozchwytywana wśród majsterkowiczów) to byłaby nawet maszyna używana Hammer c3 31 juz bardzo wielkim krokiem do przodu, bo to jednak jakościowo nie do porównania.
No ale na razie nadal nie jestem sto procent zdecydowany co mam zrobić, bo wprawdzie wiem, że za dobrą maszynę trzeba też dużo zainwestować (bo też na początku napisałem, że mi chodzi o taką maszynę, która jest jakościowo lepsza), ale z drugiej strony na moje potrzeby taka używana dobrej jakości też by była dobrym dla mnie rozwiązaniem. Może mi ktoś jednak na tym forum może na tyle doradzić, że będę mógł podjąć dobrą decyzję, co do kupna? Byłbym też bardzo wdzięczny za informacje na temat tych giełd, ale oczywiście nie spocznę na laurach i sam będę nadal w necie szukał. Z góry dziękuję oraz serdecznie pozdrawiam!
zapalka

Uczeń

Postprzez Blueman990 » środa, 19 września 2012, 11:52

Cena takiej maszyny, nawet używanej to co najmniej 7000, ja ci podsunąłem maszynki nowe, których cena nie przekroczy 3000, a łączne gabaryty będą jeszcze mniejsze, także sam zdecyduj

Zbudowane
-"Perełka"

W budowie
-"Bag-End"
-"Latający Holender"

W planach
-Niespodzianka
Blueman990

Doświadczony Architekt

Postprzez JacekPlacek » czwartek, 20 września 2012, 08:03

hej
znam ta maszyne,bo sam mam hammer c 3 31, gtylkoze mam perform :)
jestem bardzo zadowolony, niby perform jest troszke nowszym modelem, ale w sumie, od tej ktora znalazles nie rozni sie zbytnio.glowne roznice sa w weielkosci stolu formatowego i co przez to idzie przykladnicy poprzecznej.
maszyny do najtanszych nie naleza, ale sa tansze niz jakies wielkie kobyly od feldera na przylad, a jakos wychodzacych produktow jest naprawde super.
co do maszyn uzywanych, to polecam zapytac sie u sprzedawcow hammera bo oni czesto odkupuja maszyny uzywane , odnawiaja je i sprzetaja jako uzywane
pozdrawiam
JacekPlacek

Nowy

Postprzez zapalka » poniedziałek, 1 października 2012, 20:51

Wreszcie sie ktoś odzywa, kto jest zadowolonym posiadaczem maszyny hammer C3 31, bo prawde mówiąc muszę się już powoli zdecydować na kupno. Zima tuż tuż, a właśnie w czasie zimowym mam troszkę więcej czasu na moje hobby, a do tego czeka pare zamówień od moich sąsiadów. Dzięki również za informacje, że można spytać sprzedawce hammera, czy ma akurat jakąś używaną maszyne - może nawet hammera c3 31 perform, bo ona ma jednak troche więcej funkcji, ale nie jestem pewny, czy nie byłaby zbyt duża, jak na moje potrzeby. No zobaczymy, co sie dowiem. W każdym bądź razie dużo mi pomogliście, teraz wszystko w moich rękach, jak będę coż więcej wiedział, to dam wam oczywiście znać. Miłego wieczoru! Na razie!
zapalka

Uczeń

Postprzez JacekPlacek » czwartek, 4 października 2012, 08:49

nie ma sprawy, a co do tego czy hammer jest zbyt duzy na Twoje potrzeby, to raczej nie, bo to dosc male maszyny sa.
powodzenia, i daj znac
JacekPlacek

Nowy

Powrót do Narzędzia

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny