facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

Mobilny Pulpit Modelarski - MPM

Moderator: Moderator

Mobilny Pulpit Modelarski - MPM

Postprzez DoSklejania.pl » środa, 30 stycznia 2013, 23:41

Popełniłem ten wynalazek na własne potrzeby, bo nie mam swojego konta do majsterkowania i klejenia modeli. Potrzebowałem czegoś co będzie stosunkowo nie duże i przenośne, a zarazem praktyczne.
Na ile będzie to praktyczne pokaże sama praktyka ale jestem dobrej myśli. Sklejam na tym na razie model plastikowy ale niebawem może się wezmę za Wagon z zapałek, na który nie było jeszcze śmiałka.

dajcie znać co o tym myślicie.

eksperymentowałem trochę z grawerką, dlatego pojawia się też logotyp forum

pulpit_MPM.JPG

pulpit_MPM_1.JPG

pulpit_MPM_2.JPG

pulpit_MPM_3.JPG

pulpit_MPM_4.JPG

pulpit_MPM_5.JPG

pulpit_MPM_6.JPG

pulpit_MPM_7.JPG
Darecki - Warszawa
----------------------------------------------
---> tanie zapałki modelarskie <--- i wiele innych
Sklep Modelarski - DoSklejania.pl | Podęczny Niezbędnik Modelarza - ModelPoint.pl
DoSklejania.pl

Doświadczony Architekt

Imię: Darecki

Re: Mobilny Pulpit Modelarski - MPM

Postprzez TODAKO Modelbau » czwartek, 31 stycznia 2013, 09:57

A tak się zastanawiałem do czego chciałeś zastosować tę sklejkę wycinaną laserową.

Owszem, że bardzo fajnie Ci to wyszło. Co prawda nic nie zastąpi stacjonarnego solidnego biurka, ale to przenośne ma tę zaletę, że wygodnie możesz sobie pracować gdzie chcesz i kiedy chcesz. I ciekawie rozwiązałeś "półeczki".

Świetny pomysł :brawa:
Pracownia modelarska, kompleksowa realizacja zleceń modelarskich.
TODAKO.Modelbau@wp.pl
TODAKO.Modelbau@aol.com
+48 889 177017
TODAKO Modelbau

Doświadczony Architekt

Postprzez smiley34 » czwartek, 31 stycznia 2013, 19:33

Mam pytanie trochę poza tematem, co to jest za przyrząd czarny na dwóch ostatnich zdjęciach? obcinasz nim zapałki ? jeśli tak to jak się sprawuje i czy nie zgniata końcówek?
smiley34

Przyjaciel Forum

Imię: Michał

Postprzez Sir Qarol » czwartek, 31 stycznia 2013, 20:32

Bardzo podoba mi się Twój mobilny pulpit, kawał świetnej roboty i fantastyczny pomysł! :) na ile to wyceniasz ?
Aktualnie buduję :
- Gildia Rycerska
- Mazur D-350
Sir Qarol

Przyjaciel Forum

Aktualnie buduję: Gildia Rycerska
Imię: Karol

Postprzez jaffar » czwartek, 31 stycznia 2013, 21:30

Świetnie to wygląda! Chyba za jakiś czas też sobie coś podobnego zmajstruję.
Pozdrawiam
Krzysiek

"Latam nisko i unikam radarów, odsiedzę swoje i znikam."
Michael Scofield - Prison Break
"Nie próbuj! Rób albo nie rób. Prób nie ma."
Yoda - Star Wars
jaffar

Administrator

Imię: Krzysiek

Postprzez Dodzes » czwartek, 31 stycznia 2013, 21:38

Perfekcyjna robota :) Również chciałem kiedyś coś takiego zrobić ale niestety brak tak wyspecjalizowanych narzędzi mnie zahamował. Miło by było znaleźć kogoś kto produkuje takie coś i sprzedaje ;) Ode mnie jeszcze raz gratulacje za bardzo przyjemne dla oka stanowisko pracy.
Zapraszam do mojej relacji z budowy FSO Warszawy M20- dodzes-t3554.html
Pozdrawiam
Damian (Dodzes)

Obrazek
Dodzes

Fanatyk

Aktualnie buduję: FSO Warszawa M20
Imię: Damian

Postprzez Maciek21 » piątek, 1 lutego 2013, 16:34

Bardzo fajnie i profesjonalnie zrobiony.
Z przeznaczeniem raczej głównie do domów kultury i pomów pomocy społecznej albo szkół. Bardziej poważny, indywidualny i chociaż ciut profesjonalny modelarz woli dostosować sobie całe biurko albo pracownie do "dłubania" a nie tylko mały przenośny fragment.
Wybudowałem:
Obraz Motor- Diy String Art
Poljud Stadion (2 miejsce- Model roku 2011)
Falmer Stadion (3 miejsce- Budowla 2010)
Bujany Fotel (1- NGS*Models*Cup)
Baltic Arena/PGE Arena
Rączka z rodziny Adamsów
Maciek21

Expert

Aktualnie buduję: Aviva Stadion w Dublinie
Imię: Maciek
Medale: 5
2 Miejsce NMR 2011 (1) 3 Miejsce NMR 2010 (1) 1 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (2)

Postprzez DoSklejania.pl » piątek, 1 lutego 2013, 20:18

dzięki Panowie za miłe słowa, niespodziewalem się że wzbudzi to aż takie emocje:)

Dodzes napisał(a):Perfekcyjna robota :) Również chciałem kiedyś coś takiego zrobić ale niestety brak tak wyspecjalizowanych narzędzi mnie zahamował. Miło by było znaleźć kogoś kto produkuje takie coś i sprzedaje ;) Ode mnie jeszcze raz gratulacje za bardzo przyjemne dla oka stanowisko pracy.

nawet nie myślałem nad produkcją seryjną czy też sprzedażą, tak jak pisałem zrobiłem to na własne potrzeby ale nic nie szkodzi żeby powielić to jeszcze kilka razy. Jest tam kilka niedociągnięć do poprawki ale wszystko jest do zrobienia

Sir Qarol napisał(a):Bardzo podoba mi się Twój mobilny pulpit, kawał świetnej roboty i fantastyczny pomysł! :) na ile to wyceniasz ?

trudno mi jest, nawet oszacować jaki był koszt cięcia i materiału bo wycinałem jeszcze inne kształty i je grawerowałem. Jak znajdę chwilę wywalę dodatkowe elementy i dam do wyceny.

smiley34 napisał(a):Mam pytanie trochę poza tematem, co to jest za przyrząd czarny na dwóch ostatnich zdjęciach? obcinasz nim zapałki ? jeśli tak to jak się sprawuje i czy nie zgniata końcówek?

Testowałem ten przyrząd na zapałkach, ucina i nie zgniata ale czasami rozwarstwia i szarpie końcówkę.
Zależy od zapałki i pozycji jak się ją ułoży na ostrzu. Muszę się tym jeszcze pobawić zanim wydam jakiś osąd a są to nożyce używane do cięcia przewodów pneumatycznych.

Maciek21 napisał(a):Bardziej poważny, indywidualny i chociaż ciut profesjonalny modelarz woli dostosować sobie całe biurko albo pracownie do "dłubania" a nie tylko mały przenośny fragment.

Widać nigdy nie będzie mi dane być poważnym i chociaż ciut profesjonalnym modelarzem.
Darecki - Warszawa
Sklep Modelarski - DoSklejania.pl | Podęczny Niezbędnik Modelarza - ModelPoint.pl
DoSklejania.pl

Doświadczony Architekt

Postprzez TODAKO Modelbau » sobota, 2 lutego 2013, 07:54

DoSklejania.pl napisał(a):
Maciek21 napisał(a):Bardziej poważny, indywidualny i chociaż ciut profesjonalny modelarz woli dostosować sobie całe biurko albo pracownie do "dłubania" a nie tylko mały przenośny fragment.

Widać nigdy nie będzie mi dane być poważnym i chociaż ciut profesjonalnym modelarzem.

Nie przejmuj się tym zdaniem. Ja na "dzień dobry" na forum też dostałem od Maćka chłodne powitanie. Żeby nie użyć słów powszechnie uznawanych za wulgarne. I ja zaczynałem od jeszcze prostszych miejsc, narzędzi i miejsca. A i małe dzieci mi biegały po domu.

Nieważne miejsce ale ważny talent i podejście. Twoje jest MEGA PROFESJONALNE!

A bierzesz poprawkę na to, że:
- ktoś może nie mieć miejsca,
- chce pracować w różnych miejscach i nie będzie targał biurka do kuchni by później przenieść do piwnicy a następnie wciągnąć do salonu? A na wiosnę i lato gdy ciepło to pracownię wystawiłbyś do ogrodu?

Jak ktoś coś robi raz na jakiś czas to ten pulpit jest świetną sprawą!

I sam się zastanowię Darku czy nie zamówię. Wstaw wycenę jak znajdziesz chwilkę.
Pracownia modelarska, kompleksowa realizacja zleceń modelarskich.
TODAKO.Modelbau@wp.pl
TODAKO.Modelbau@aol.com
+48 889 177017
TODAKO Modelbau

Doświadczony Architekt

Postprzez joncho » sobota, 2 lutego 2013, 08:41

TODAKO Modelbau napisał(a):
Nieważne miejsce ale ważny talent i podejście. Twoje jest MEGA PROFESJONALNE!

A bierzesz poprawkę na to, że:
- ktoś może nie mieć miejsca,
- chce pracować w różnych miejscach i nie będzie targał biurka do kuchni by później przenieść do piwnicy a następnie wciągnąć do salonu? A na wiosnę i lato gdy ciepło to pracownię wystawiłbyś do ogrodu?

Jak ktoś coś robi raz na jakiś czas to ten pulpit jest świetną sprawą!

I sam się zastanowię Darku czy nie zamówię. Wstaw wycenę jak znajdziesz chwilkę.

Zgadzam się z przedmówcą, liczy się podejście i talent.. Z miejscem pracy też różnie bywa, ja osobiście nie mogę zająć całego biurka i dłubać tak tygodniami, dlatego wykorzystałem walizkę z demobilu jako mobilny warsztat modelarza... Łatwiej tak jest pracować, bo w ciągu 3 minut jestem w stanie zwinąć interes i znowu go rozłożyć. Przy małych modelach to się sprawdza.

Także jestem zainteresowany tym pulpitem, dlatego czekam na wycenę ;-)
Często ludzie zaczynają dążyć do wielkich celów, gdy czują, że małe zadania są ponad ich siły. I nie zawsze bez skutku...Szestow
joncho

MISTRZ

Aktualnie buduję: Dom z bali "Edyta"
Imię: Johnny

Postprzez nicponie997 » sobota, 2 lutego 2013, 21:30

Naprawde kawał solidnej roboty. Też dołączam sie do pytania ile by to kosztowało przy maksymalnej redukcji kosztów( bez grawerek)?
nicponie997

Moderator

Medale: 3
2 Miejsce NMR 2009 (1) 2 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (1)

Postprzez szymix7815 » sobota, 2 lutego 2013, 23:04

Mi także by to się przydało gdyż nie mam stałego miejsca pracy. Tez bym poprosił o wycenę
Zapraszam do oglądania i komentowania
Mały pierwszy domek
szymix7815

Doświadczony Architekt

Aktualnie buduję: Mały pierwszy domek
Imię: Szymon

Postprzez szpon19 » sobota, 2 lutego 2013, 23:40

Jeszcze nie ma produktu w sprzedaży a już pełno chętnych!
Myślę że odniosłeś niezamierzony sukces ;)
Błogosławiony ten, który śmieje się z samego siebie, albowiem będzie miał ubaw do końca życia!
szpon19

Fanatyk

Imię: Kamil

Postprzez -=soldier=- » niedziela, 3 lutego 2013, 18:25

Świetny projekt. Pozazdrościć pomysłowości. Zastanawia mnie co to jest za obcinaczka czy co na 6 zdjęciu ta czarna w prawym dolnym rogu
-=soldier=-

Obserwator

Aktualnie buduję: FSC Żuk
Imię: Darek

Postprzez DoSklejania.pl » niedziela, 3 lutego 2013, 20:02

szpon19 napisał(a):Jeszcze nie ma produktu w sprzedaży a już pełno chętnych!
Myślę że odniosłeś niezamierzony sukces ;)

zatem będę kuł żelazo puki gorące:) Myślę że do końca tygodnia będę znał już wszystkie szczegóły.

Poza zdjęciami które i tak dużo mówią, jeszcze kilka słów opisu.

Całość wykonana jest ze sklejki o grubości 3 mm wycięte na laserze.
Wymiary 350x350x75mm,
przestrzeń robocza 350x250mm.

W przestrzeni roboczej wycięte jest okno dopasowane do maty samogojącej OLFA lub zamiennie do plexi w tych samych wymiarach. Do złożenia użyłem tylko Vikolu. Po wycięciu wymagana jest jeszcze obróbka papierem ściernym przy krawędziach, bo są widoczne odymienia sklejki, a tam gdzie jest płomień i dym jest oczywiście zapach lekko przypalonego drzewa. Nie malowałem tego żadnym lakierem i zastanawiam się czy to robić, jeśli już to będzie to wodny mat żeby się nie świeciło. Łatwiej zawsze będzie zmyć klej czy farbkę jak się rozleje. Na zdjęciach widać wycięte otwory, miały być na farbki ale już wiem że to się nie sprawdza więc będą usunięte.

-=soldier=- napisał(a):Zastanawia mnie co to jest za obcinaczka czy co na 6 zdjęciu ta czarna w prawym dolnym rogu

Już o tym wyżej pisałem, są to nożyce (obcinak) do przewodów pneumatycznych, które aktualnie testuje na zapałkach.
Darecki - Warszawa
DoSklejania.pl

Doświadczony Architekt

Następna strona

Powrót do Narzędzia

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny