facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

Metr

Moderator: Moderator

Metr

Postprzez Nagus07 » niedziela, 16 listopada 2014, 16:11

Witam. Potrzebuje zmierzyć wysokość budynków, tak do 10m. Czy jest może do tego jakiś pomocny sprzęt?
Nagus07

Administrator

Imię: Przemko
Medale: 4
2 Miejsce NMR 2012 (1) Najlepszy model (3)

Re: Metr

Postprzez Mati9 » niedziela, 16 listopada 2014, 19:59

jest do tego sprzęt dalmierz laserowy czy coś takiego ale skąd go wytrzasnąć to nie wiem :-) Ja w wojsku uczyłem się mierzyć wysokość i odległość za pomocą lornetki ze skalą :-) ale to nie da dokładnych wymiarów... Na chłopski rozum to bym wziął długi sznurek np murarski na koniec bym przywiązał odważnik, teraz tylko pozostało wyjść na dach budynku i rozwijać aż odważnik dotknie ziemi :-) później zwijasz i mierzysz sznurek ;-) jeszcze jeden pomysł mam :-) zmierzyć jedno piętro a później pomnożyć :-) ale najprościej to by było skserować plany ;-)
skończyłem:
Dom z wnętrzem - mati9-t3833.html

Buduję :
TITANIC 1:130 - mati9-t3932.html
Mati9

MISTRZ

Imię: Mateusz

Postprzez Nagus07 » czwartek, 20 listopada 2014, 16:36

to jest Obóz Auschwitz II Birkenau wiec z wejściem na dach bym nie przesadzał :P dzieki za rady.
Nagus07

Administrator

Imię: Przemko
Medale: 4
2 Miejsce NMR 2012 (1) Najlepszy model (3)

Postprzez Maciek21 » piątek, 21 listopada 2014, 08:57

Hehe niedługo we wiadomościach podadzą że jakiś szaleniec wtargnął na dach jednego z budynku Auschwitz II Birkenau ze sznurkiem a chciał się powiesić :D (jak to media potrafią przekręcić żeby była sensacja)

A tak poważnie to niezależnie od tego czy jest sprzęt czy nie to nie pozwolą Ci go użyć albo wydasz im się od razu podejrzany. A wiem że są miarki laserowe. Które odczytują odległość punktu w jaki trafiają. No ale tam to niema problemu bo przecież to jest budynek z cegieł. Sprawdzą na normalnym budynku jaka wysokość ma 1 cegła + fuga i policz ile jest rzędów do góry na budynku. Wiem że może się pomylić no ale cóż. A w ogóle to niema podanych wymiarów tych budynków? Przecież jest tyle programów historycznych i książek że chyba podane są wymiary razem z przekątnymi a przynajmniej tak mi się wydaje.
Wybudowałem:
Obraz Motor- Diy String Art
Poljud Stadion (2 miejsce- Model roku 2011)
Falmer Stadion (3 miejsce- Budowla 2010)
Bujany Fotel (1- NGS*Models*Cup)
Baltic Arena/PGE Arena
Rączka z rodziny Adamsów
Maciek21

Expert

Aktualnie buduję: Aviva Stadion w Dublinie
Imię: Maciek
Medale: 5
2 Miejsce NMR 2011 (1) 3 Miejsce NMR 2010 (1) 1 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (2)

Postprzez Mati9 » sobota, 22 listopada 2014, 17:34

Nagus07 na dachu :-D to by był hit :-)
Tak jak wyżej Maciek21 pisze możesz liczyć cegły i fugi :-) cegła 7 cm a fuga 2 cm :-)
skończyłem:
Dom z wnętrzem - mati9-t3833.html

Buduję :
TITANIC 1:130 - mati9-t3932.html
Mati9

MISTRZ

Imię: Mateusz

Powrót do Narzędzia

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny