facebook   youtube   gazetka   sklep  


PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

Model na imieniny [M1A2 Abrams]

Czyli cała reszta nie dotycząca zapałek.

Moderator: Moderator

Model na imieniny [M1A2 Abrams]

Postprzez Fingeruzard » wtorek, 10 października 2017, 00:47

Witajcie,

Dostałem od chrześcianka taki oto model na imieniny i będę wrzucał postępy prac nad jego sklejaniem.

Screenshot_1.png
Screenshot_1.png (679.91 KiB) Przeglądane 717 razy


a tak to ma wyglądać na koniec:

Screenshot_2.png
Screenshot_2.png (307.39 KiB) Przeglądane 717 razy


Zobaczymy jak mi czas pozwoli na jego realizację.

Święto Wojska Polskiego
Historia militarna naszego kraju jest bardzo burzliwa i – nie oszukujmy się – raczej smutna. Święto Wojska Polskiego, przypadające na 15 dzień sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej 1920 obchodzone jest jednak hucznie. W całym kraju organizowane są wówczas różnego rodzaju wydarzenia patriotyczne i defilady, okraszone przemówieniami ważnych osób i muzyką orkiestr wojskowych. W ten sam dzień świętujemy Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, a także jeden jedyny raz w roku wypadają imieniny Napoleona.

Jak wyglądają obchody?
Praktycznie każdy z nas ma swoje doświadczenia związane z obchodami Święta Wojska Polskiego. Jest to dzień niewątpliwie bardzo patetyczny, w którym wszyscy jednoczymy się jako Polacy i wspólnie świętujemy zarówno wolność Rzeczypospolitej, jak i po prostu własną, wewnętrzną przynależność do naszej ojczyzny.

W dniu 15 sierpnia we wszystkich kościołach polowych odbywają się uroczyste msze święte w intencji poległych żołnierzy. Na cmentarzach odbywa się Apel Poległych, z kolei przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie ma miejsce uroczysta zmiana warty z udziałem najwyższych władz państwowych, w tym prezydenta RP.

Od 2007 roku odbywa się również uroczysta defilada wojskowa, nawiązująca do tradycji z II Rzeczypospolitej. Trasa biegnie warszawskimi Alejami Ujazdowskimi, a defiladzie biorą udział różne rodzaje wojsk, włącznie z lotnictwem. Tego dnia w całej Polsce organizowane są mniejsze lub większe tego typu wydarzenia na cześć żołnierzy, którzy dawniej i dziś bronią nas przed agresją z zewnątrz i stanowią o niezależności Rzeczypospolitej na arenie międzynarodowej polityki zbrojnej.
Fingeruzard

Obserwator
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 1 października 2015, 21:09

Powrót do Inne rodzaje modelarstwa  • Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny