facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

[Pierwszy Projekt - Duże Serce] - danteforum

Moderator: Moderator

[Pierwszy Projekt - Duże Serce] - danteforum

Postprzez danteforum » wtorek, 7 stycznia 2014, 02:11

Witam.
Serce które zaraz zobaczycie, było prezentem pod choinkę, dla mojej ukochanej Madzi. Dopiero teraz znalazłem troszkę czasu na obróbkę zdjęć...
Jest to mój pierwszy projekt. Nigdy wcześniej nie bawiłem się zapałkami, choć wiele razy miałem zamiar to zrobić. Ciągle po głowie chodziły mi domki z zapałek, które widywałem jako dziecko u rodziny. Jako, że jestem fanem modelarstwa wszelkiego rodzaju, zabrałem się do tego z pełna parą i pełnym zaangażowaniem.
Pomysł ? Było ich wiele... Początek był taki, że postanowiliśmy z dziewczyną, iż w tym roku zamiast kupować, zrobimy sobie prezenty. Wtedy od razu wpadł mi pomysł stworzenia domku z zapałem. Nie mam pojęcia dlaczego... Poszperałem trochę w internecie, by dowiedzieć się więcej na temat budowli z zapałek... Ale domek ? Dla dziewczyny ? Szybko mi to przeszło i przekształciło się w szkatułkę na biżuterię. Jako, że szkatułkę dostała ode mnie jakiś czas temu, postanowiłem zrobić coś, co nie do końca będzie użyteczne, a po prostu ładne. No i padło na Serce. Z początku serce miało świecić - led, sterownik i inne pierdoły. Ale, że ciężko było stworzyć coś takiego na baterii/akumulatorze (wisiałby kabel, co nie wyglądałoby estetycznie) postanowiłem, że będzie to kwietnikiem. Stworzę serce na pół okrągłe i od góry będzie można włożyć kwiaty. Pomysł utrzymywał się do samego końca, ale jak ukończyłem praktycznie cały projekt i przeszedł czas na wycinanie otworu na kwiaty, postanowiłem z tego zrezygnować w obawie o zniszczenie tego co już zrobiłem... Spędziłem wiele czasu na dopieszczaniu wszystkiego i mogło się to skończyć katastrofą, ponieważ chciałem także w środku zrobić pojemnik na wodę z plexy, żeby kwiatki miały co pić. Woda i drewno to nie najlepsze połączenie... No i mamy to co zobaczycie poniżej :)
Do stworzenia Serca użyłem zapałek, tektury, kartek formatu A4, kleju wikol, czerwonych łepków od zapałek, Dremel'a 3000 (zakupionego specjalnie do tego projektu) i wanienki dla dziecka :P Oraz innych narzędzi, które są widoczne na zdjęciach...
Po co wanienka ? Dzięki niej udało mi się zrobić formę, którą widzicie na pierwszym zdjęciu. Wystarczyło odwrócić wanienkę do góry nogami, porozdzierać kartki, wrzucić je do rozcieńczonego wikolu i oklejać wypukłą część wanienki. Tak zrobiłem kilka warstw, które dodatkowo smarowałem wikolem, by wszystko się ładnie utwardziło.
Reszty działań i prac nie będę opisywał ponieważ... mnie sięm nie chcem :P
Jedyne czego brakuje, w owym projekcie, to haczyki, dzięki którym, będzie można powiesić serce na ścianie. Oraz lakieru. Co do lakieru, to się zastanawiam. Bardzo podoba mi się drewno nielakierowane, ale obawiam się też, że jak nie polakieruję, to z czasem ściemnieje... Jak myślicie ? Lakierować ? A może są jakieś lakiery matowe, dzięki którym nie będzie widać różnicy ? Wypadałoby to jakoś zabezpieczyć, ale nie chcę ingerować w wygląd.
Jeśli macie jakieś pytania, piszcie, a z przyjemnością odpowiem/pomogę/doradzę :) Choć jak wiecie jestem zapałkowym amatorem, więc chyba nie mam w czym odradzać :D
Miłego oglądania i nie bądźcie zbyt surowi :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z góry dziękuję za pomoc na forum :)
Do następnego ! Pozdrawiam Serdecznie !

_______
Upomnienie za źle nazwany temat. Sir Qarol
danteforum

Obserwator

Imię: Filip

Re: Pierwszy Projekt - Duże Serce

Postprzez Maciek21 » wtorek, 7 stycznia 2014, 09:34

Fajnie wyszło Ci to zaokrąglenie. Ciekawi mnie jak to wygiąłeś i w jaki sposób tak ładnie ci się to utrzymało.

Ale należy Ci się nagana za to że nie wyszlifowałeś całości. Mogło to o wiele wiele lepiej wyglądać. Szczeliny trochę by się zmniejszyły i zapałki by tak nie odstawały. Nawet teraz nie jest za późno, oderwij te łebki od zapałek i weź się za szlifowanie. Aż tak dużo pracy nie będziesz do tyłu a efekt na prawdę będzie o wiele lepszy.
Wybudowałem:
Obraz Motor- Diy String Art
Poljud Stadion (2 miejsce- Model roku 2011)
Falmer Stadion (3 miejsce- Budowla 2010)
Bujany Fotel (1- NGS*Models*Cup)
Baltic Arena/PGE Arena
Rączka z rodziny Adamsów
Maciek21

Expert

Aktualnie buduję: Aviva Stadion w Dublinie
Imię: Maciek
Medale: 5
2 Miejsce NMR 2011 (1) 3 Miejsce NMR 2010 (1) 1 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (2)

Re: Pierwszy Projekt - Duże Serce

Postprzez Sir Qarol » wtorek, 7 stycznia 2014, 11:21

Pierwszy projekt i pierwsze upomnienie za źle nazwany temat. Spędziłeś na forum wystarczającą ilość czasu by dowiedzieć się jak powinno się to poprawnie robić.

Ciekawy pomysł na prezent oraz profesjonalne (przynajmniej pod kątem sprzętu) podejście do pracy. Jednak zgadzam się z Maćkiem, powinno to być wyszlifowane. Szlif w naszym modelarstwie to absolutna podstawa, której pomijać nie wolno a pominięcie z kolei powinno być karane :P . Masz oczywiście multum szpar i niedociągnięć, ale jak na pierwszy projekt to bardzo dobrze się spisałeś, głownie przez oryginalne wykonanie projektu.
Aktualnie buduję :
- Gildia Rycerska
- Mazur D-350
Sir Qarol

Przyjaciel Forum

Aktualnie buduję: Gildia Rycerska
Imię: Karol

Re: [Pierwszy Projekt - Duże Serce] - danteforum

Postprzez danteforum » wtorek, 7 stycznia 2014, 12:56

Co do tytułu to z początku nie zwróciłem na to uwagi... teraz już rozumiem jak powinno być :)
Jeśli chodzi o sam projekt i szlif, o którym piszecie to powiem Wam szczerze, że na początku rozważałem takie wykonanie, ale przypadło mi do gustu owe "niedociągnięcie" :)
Myślę, że nie zawsze musi być tak, jak być powinno. W końcu całość była moim tworem, więc i wykończenia są indywidualną częścią projektu :)
Wy zajmujecie się tym pewnie od wielu lat i wiecie jakie są standardy, ale odbieganie od norm chyba nie zawsze powinno być zakazane :D
W tym przypadku wybrałem wykończenie "Surowe", przy czym reszta jest wyszlifowana i wykończona wedle standardów. Co do szpar, także myślałem o ich wypełnieniu, ale w ostatecznym rozrachunku do gustu przypadło mi w/w wykończenie.
Tak sobie to wymyśliłem i tak stworzyłem. I choć jestem w stanie przyznać się do błędu lub niedociągnięcia to uważam, że projekt w 99% został wykonany zgodnie z tym co miałem w głowie, więc chyba sukces :)

Co by nie było dziękuję za miłe słowa i za zwrócenie uwagi co do niedociągnięć :)
danteforum

Obserwator

Postprzez Maciek21 » wtorek, 7 stycznia 2014, 15:44

Jeśli to było zamierzone to jak najbardziej można tylko chwalić wykonanie bo efekt wyszedł fajny. Zawsze można do swojego projektu dokładać coś oryginalnego i wychodzić poza normy ;)
Fajnie też by to wyglądało jak np podstawa by nie była wyszlifowana a serce całe tak, wtedy przypominało by ono taką poduszkę. Ale to już mój powiew fantazji ;D

Zapomniałem napisać że bardzo podobają mi się zdjęcia które zrobiłeś, idealnie na nich widać to co być powinno.

Ps. Nie rób na takim wydanie nic z zapałkami bo jak Ci nawpada wiórków i ścinek to nie wytrzepiesz później.
Wybudowałem:
Baltic Arena/PGE Arena
Rączka z rodziny Adamsów
Maciek21

Expert

2 Miejsce NMR 2011 (1) 3 Miejsce NMR 2010 (1) 1 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (2)

Postprzez danteforum » wtorek, 7 stycznia 2014, 16:25

Dziękuję :) fajnie, że ludzie doceniają "ciężką", mozolną pracę :)
Starałem się wszystko dokładnie ująć, ponieważ chciałem mieć pamiątkę i chciałem pokazać dziewczynie, jak wszystko wyglądało od podstaw :) Co prawda można było zrobić więcej ujęć, no ale nie ma co narzekać :)
Co do dywanu to masz całkowitą rację... Pierwszy raz szlifowałem coś przy pomocy dremela i robiłem to niestety w swoim pokoju... po 20 min zabawy szlifierką w dosłownie całym pokoju była warstwa trocin (czy jak tam to nazwać)... Następnym razem, o ile takowy będzie, zrobię to w innym pomieszczeniu :)
danteforum

Obserwator

Postprzez sebacmc » wtorek, 7 stycznia 2014, 21:17

Wszystko pięknie i ładnie tylko szkoda to jest to takie surowe czyli nie wyszlifowane ;-)
sebacmc

Fanatyk

Imię: Sebastian

Postprzez Maciek21 » środa, 8 stycznia 2014, 00:08

sebacmc napisał(a):Wszystko pięknie i ładnie tylko szkoda to jest to takie surowe czyli nie wyszlifowane ;-)

Wszystko jest piękni i ładnie tylko że szkoda że ktoś nie czyta postów wyżej ;)
Wybudowałem:
Baltic Arena/PGE Arena
Rączka z rodziny Adamsów
Maciek21

Expert

Postprzez szymix7815 » poniedziałek, 13 stycznia 2014, 23:00

Ładne to serce a ta surowość dodaje takiego uroku :-D Jak na pierwszy model to całkiem dobrze czekam na następne projekty ;-)
Zapraszam do oglądania i komentowania
Mały pierwszy domek
szymix7815

Doświadczony Architekt

Aktualnie buduję: Mały pierwszy domek
Imię: Szymon

Postprzez lissa80 » poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 09:04

Serce jest naprawdę przepiękne, ale po raz kolejny czepne się tego, że moim zdaniem wcięcie w sercu powinno być ciut większe. Ale wykonanie rewelacyjne.
lissa80

Obserwator

Aktualnie buduję: domek
Imię: Luiza

Postprzez Nagus07 » sobota, 17 stycznia 2015, 14:46

Pięknie koledze wyszło serce ;) nie wiedziałem w tym temacie linku więc go wrzucę i proszę o więcej takich :)

https://www.youtube.com/watch?v=yrIUB6ILLzE

ps. Tak dziewczyna ładna ;D
Nagus07

Administrator

Imię: Przemko
Medale: 4
2 Miejsce NMR 2012 (1) Najlepszy model (3)

Powrót do Inne

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny