facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

[Dom]- Starychlop

Moderator: Moderator

[Dom]- Starychlop

Postprzez Starychlop » poniedziałek, 6 lipca 2015, 16:27

Witam, rozpoczynam budowę domu budując go z gotowych ,,cegiełek". Dom jest budowany na podstawie oryginalnych planów w skali 1:35. Wymiary 40cm x 30cm nie licząc tarasów i schodów.

Tempo prac będzie wprost proporcjonalne do tego jak brzydka jest pogoda. W związku z tym że na razie jest piękna prace będa szły powoli.

Postępy będę wrzucał co każdy dzień roboczy.

Podstawa to płyta Osb oklejona papierem milimetrowym.
Zdjęcia:
Zdjęcie z pierwszego dnia prac, widać fragment szkieletu podłogi w garażu.
http://zapodaj.net/ef700ae3a2d06.jpg.html

Drugi dzień prac. Prawie skończony szkielet podłogi w garażu oraz pełny plan parteru bez uwzględnienia okien.
http://zapodaj.net/ebf2440e7231c.jpg.html
Starychlop

Modelarz-Amator

Imię: Łukasz

Re: [Dom]- Starychlop

Postprzez Starychlop » piątek, 10 lipca 2015, 18:08

Prace trochę poszły do przodu. Poniżej wrzucam zdjęcia z dwóch kolejnych dni prac. Za jakiś czas będę was prosił o kilka porad odnośnie takich spraw jak okna itp ale to w swoim czasie.

Tak informacyjnie podłoga w garażu jest na wysokości 0,4cm , natomiast w reszcie domu będzie na wysokości 1,2cm.
Domek będzie piętrowy. Następnym razem dodam zdjęcie ,,cegiełek" z jakich buduje oraz postaram się dać lepsze wyobrażenie o budowanych domu.

Do końca lipca planuję zrobić podłogę w calości domu oraz schody wejściowe i taras z tyłu domu.
Budowa jest przewidywana na 2 sezony wakacyjne.

Zdjęcia:
Dzień trzeci. Przybyło podłogi w garażu oraz murów zewnetrznych.
http://zapodaj.net/91f288820235a.jpg.html

Dzień czwarty. Przybywa podłogi oraz murów zewnętrznych. Pierwsza warstwa to cegiełki o wysokości 0,4cm a pózniej pójdzie właściwa warstwa cegiełek o wysokości 0,8cm co łącznie pozwoli wyznaczyć poziom podłogi domu.
http://zapodaj.net/59fc062b2bd49.jpg.html
Starychlop

Modelarz-Amator

Postprzez plefromiraq » piątek, 10 lipca 2015, 19:51

No postępy są widoczne, zapałki jak na moje oko klejone dobrze, bez większych szpar, ciekawe co wyjdzie po szlifie ale wydaje mi się, że będzie ok. Czekam na jakieś zdjęcie/wizualizacje/projekt jak mniej więcej ma to wyglądać po zakończeniu :)
Pozdrawiam.
Warsaw Spire [W budowie] [1:200 = 110 cm]
plefromiraq

Modelarz-Zawodowiec

Aktualnie buduję: Warsaw Spire
Imię: Michal

Postprzez Starychlop » niedziela, 12 lipca 2015, 13:22

http://www.aniaimaciej.mojabudowa.pl/

Tutaj macie mniej więcej jak ma dom wyglądać. Z tym że z przodu nad garażem nie będzie okna dachowego oraz tam gdzie są 2 okna koło siebie będzie jedno.

http://www.daroosa.mojabudowa.pl/ Tutaj jest pokazane jak będzie wyglądał tył. Będzie poprostu wszystko odwrócone i na taras tylko to jedno duże wyjście.

Dom będzie miał w najwyższym punkcie(szczyt dachu) 24 cm wysokości. Dodatkowo będzie komin wystający 1 centymetr ponad szczyt dachu.
Starychlop

Modelarz-Amator

Postprzez Starychlop » wtorek, 14 lipca 2015, 12:24

Kolejna porcja zdjęć. Prace idą powoli ale regularnie do przodu, większych opóznień w budowie nie ma.

Dzień piąty. Wyklejona podłoga w garażu bez szlifu.
http://zapodaj.net/c002ef0f17aa5.jpg.html

Dzień szósty. Podłoga w garażu wyszlifowana. Przybywa ścian i zaczynam miejscami kleić właściwą warstwę cegiełek aby uzyskać poziom podłogi w reszcie domu.
http://zapodaj.net/570f187c9b894.jpg.html
Starychlop

Modelarz-Amator

Postprzez Starychlop » sobota, 18 lipca 2015, 17:30

Dobra kolejna porcja zdjęć. Widzę że działają załączniki to tak wstawię. Proszę o wytykanie błędów i ewentualne pytania. Niech ten temat żyje.
Wiem że dla wielu z was moze to nie jest ciekawe i postępy są powolne ale tyle mam narazie czasu a chodzi mi też o to aby swoistą fotorelacje z budowy zrobić.
Załączniki
8 dzień.jpg
8 dzień. Zrobiony dodoatkow szkielet podłogi w pokoju. Tempo prac jest jakie jest bo cegiełki wytwarza się powoli a i mam mało czasu ale regularnie robię. Proszę o wytykanie błędów i nierówności. W prawym górnym rogu jak sie zaczyna taras jest spora nierówność ale ją ją poprawiłem. Jak widzicie coś innego istotnego to piszcie bo to czas na poprawki.
7 dzień.jpg
Dzień 7. Zrobiony szkielet pod podłogę w łazience.
Starychlop

Modelarz-Amator

Postprzez plefromiraq » sobota, 18 lipca 2015, 19:04

Uwielbiam patrzeć na take elementy konstruktorskie z zapałek odgrywające konkretną role, jak ta kratownica, ciekawi mnie, jak będą wyglądały te cegiełki :)

Jak na razie dobrze Ci idzie, mam nadzieje, że utrzymasz częstotliwość aktualizacji bo na każdym zdjęciu jest na co popatrzeć :)
plefromiraq

Modelarz-Zawodowiec

Postprzez smiley34 » sobota, 18 lipca 2015, 22:24

Całość wygląda całkiem dobrze, jedynie ta kratownica trochę krzywo :)
smiley34

Przyjaciel Forum

Imię: Michał

Postprzez Starychlop » niedziela, 19 lipca 2015, 10:55

Zgadzam się z tą kratownicą ale to nie ma większego znaczenia bo swoją rolę spełnia a i tak będzie zakryta :)
Starychlop

Modelarz-Amator

Postprzez smiley34 » niedziela, 19 lipca 2015, 16:43

Jesli faktycznie będzie zakryta to masz rację nie ma to żadnego znaczenia a wręcz zrobiłeś ją zbyt dokładnie i nie potrzebnie tak gęsto :D
smiley34

Przyjaciel Forum

Postprzez Starychlop » piątek, 24 lipca 2015, 09:49

Wrzucam zdjęcia z kolejnych postępów. Prace idą regularnie do przodu.
Załączniki
9 dzień.jpg
9 dzień prac
10 dzień.jpg
10 dzień prac. Przybywa podłogi. Trzeba będzie pewne dziury uzupełnić ale to dam za jakiś tydzień zdjęcie jak to wygląda obrobione.
Starychlop

Modelarz-Amator

Postprzez plefromiraq » piątek, 24 lipca 2015, 12:47

Wszystko ładnie, aczkolwiek nie podobają mi się te szpary przy krawędziach jakby to powiedzieć... pomieszczeń, tzn szpary przy podłogach pod którymi była położona kratownica, będziesz je jakoś niwelował? Poza tym widać, że każdy krok realizujesz z założonym sobie wcześniej planem, oby tak dalej :)
plefromiraq

Modelarz-Zawodowiec

Postprzez Starychlop » piątek, 24 lipca 2015, 14:23

Tak będę niwelował szczególnie te duże bo się rzucają w oczy ale czekam jak już położę całość podłogi i wtedy zajmę się niwelowaniem szpar, wyrównywaniem i doszlifowaniem tak na gotowo :)
Starychlop

Modelarz-Amator

Postprzez Starychlop » wtorek, 28 lipca 2015, 11:40

Kolejna porcja zdjęć :)

Dokańczam szkielet podłóg w domu oraz robię podłogi. Po wekeendzie powinienem skończyć ten etap budowy.

Zdjęcia, które wrzucam są zazwyczaj sprzed 2-3 dni więc stan robót jest trochę bardziej zaawansowany niż to co pokazuja zdjęcia.
Załączniki
12 dzień.jpg
12 dzień prac. Zrobiony prawie cały szkielet pod podłogi.
11 dzień.jpg
11 dzień prac. Przybywa szkieletu podłóg.
Starychlop

Modelarz-Amator

Postprzez smiley34 » wtorek, 28 lipca 2015, 14:29

No ładnie :) chwilami zazdroszczę tej prostoty :P bo jak myślę ze mam iść robić koła do mojego samolotu i wykończenie silnika to mi się odechciewa, a tak to zawsze można sobie usiąść na chwilę i przykleić kilka zapałek na płaskiej powierzchni, ale znowu jak wyklejałem Herb to miałem juz tego dość i chciałem robić coś ciekawego i trudniejszego, no ale ciężko znaleźć model który by był na tyle zróżnicowany by nie zanudzał, co w tym hobby jest częste przy tylu godzinach przy jednym modelu :P, no ale o czym ja gadam, nie ważne :D
W każdym razie powodzenia :) mam tylko nadzieję, że wszystkie ściany będą proste :)
smiley34

Przyjaciel Forum

Następna strona

Powrót do Budowle

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny