facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

Matchstick Marvels (matchstickmarvels.com)

Najróżniejsze ciekawostki o zapałkach.

Moderator: Moderator

Matchstick Marvels (matchstickmarvels.com)

Postprzez smiley34 » sobota, 18 kwietnia 2015, 23:00

Witam.
Na pewno już nie raz natknęliście się na budowle Pata Actona, które można znaleźć na stronie matchstickmarvels.com, są one niebywałe i aż brak słów by je opisać, ale nie zakładam tego tematu by wychwalać jego budowle, lecz chcę podejść do tego bardziej...od strony technicznej.
Otóż.. zastanawia mnie, jak możliwe jest budowanie modeli w takiej skali... z setek tysięcy zapałek.. Jeśli by tak o tym pomyśleć to mi by życia nie starczyło by zrobić 1/3 tych budowli.. skoro jedną składającą się z 4,5 tys zapałek robiłem 2 miesiące (licząc te dni w których coś robiłem, a nie czas od rozpoczęcia do zakończenia) a co dopiero mówić o budowlach składających się z ponad 800 tysięcy zapałek ?
Przechodząc do sedna sprawy.. bardzo zastanawia mnie jak on zapełnia zapałkami tak duże powierzchnie ? wg. mnie nie jest to fizycznie możliwe by robić tak skomplikowane budowle + tak wielkie, w tak krótkim czasie (bo ten czas na prawdę musiał być krótki patrząc na rozmiary i ilosć tych budowli, gdyż krótkim czasem dla mnie przy tam olbrzymich budowlach są lata...), a wiec, czy nie wiecie może jakich technik on używa, lub w jaki sposób pokrywa dość szybko tak duże powierzchnie ?

Hmm.. wiem ze zaraz ktoś napisze ze pewnie siedzi w tym całe dnie i po prostu lepi zapałki.. ale jak dla mnie (zajmuję się tym od kilku ładnych lat) jest to nie możliwe, bez jakieś techniki czy czegoś co mu w tym pomaga.
smiley34

Przyjaciel Forum

Imię: Michał

Re: Matchstick Marvels (matchstickmarvels.com)

Postprzez kuba1998 » sobota, 18 kwietnia 2015, 23:55

Zaniemówiłem przy ,,The World Trade Center" Przy nich moja Burj Khalifa to maluch :) Ma potężny zapał i tylko pozazdrościć motywacji, bo takie kolosy robić, to trzeba mieć niesamowitą wytrwałość ;) Nie da się tego opisać... Chętnie wysłuchałbym kilka wskazówek od na temat Jego technik budowy. Jak On robi to w takim tempie to nie mam bladego pojęcia.
kuba1998

Przyjaciel Forum

Aktualnie buduję: Burj Khalifa/ Burdż Khalifa.
Imię: Kuba

Re: Matchstick Marvels (matchstickmarvels.com)

Postprzez smiley34 » niedziela, 19 kwietnia 2015, 00:07

wystarczy zobaczyć w zakładkę "the models" tam widać mniej więcej ile czasu zajął mu dany model, wg mnie cześć z nich jest fizycznie niemożliwa do wykonania w takim czasie.
Apropo dużych budowli lepiej radzę zobaczyć w zakładkę "in the works" tam dopiero czeka coś ciekawego ;)
smiley34

Przyjaciel Forum

Imię: Michał

Powrót do Ciekawostki zapałczane

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny