facebook   youtube   gazetka   sklep  

PATYCZKI MODELARSKIE 43mm Oferta dla forumowiczów WEJDŹ TUTAJ

[Zamek]-Krzycho

Moderator: Moderator

[Zamek]-Krzycho

Postprzez Krzycho » wtorek, 25 lutego 2014, 02:00

Moja pierwsza budowla z zapałek. Zadanie domowe córki. Miała zbudować zamek obojętnie z czego. Ja wymyśliłem zapałki i po dwóch godzinach córka skapitulowała. Tak mnie wciągnęło że siedziałem po nocach:-)

Obrazek

Obrazek

Całość zajęła mi tydzień ale siedziałem po około 8 godzin dziennie a czasami dłużej. Zużyłem około 10 tyś. zapałek. Tak mi się spodobało że teraz myślę co dalej:-)

Jeszcze godzinę temu nie pomyślałbym że istnieje takie forum. Nie jestem sam:-) Miło:-)
Krzycho

Nowy

Aktualnie buduję: Jeszcze nie zdecydowałem
Imię: KRZYSZTOF

Re: [Zamek]-Krzycho

Postprzez mipa90 » wtorek, 25 lutego 2014, 08:41

Gratulacje ładnie Ci to wyszło :) a wypalone zapałki bardzo mi się podobają...
mipa90

Obserwator

Imię: Paweł

Postprzez Sir Qarol » wtorek, 25 lutego 2014, 16:35

Witamy na forum. Co do początku zapałczanej przygody myślę, że najgorsze masz już za sobą, najważniejsze, że córka dostała pewnie najlepszą ocenę w klasie :) Zachęcam do przeglądania forum, czytania poradników i odstawienia wypalanych zapałek w kąt. One nadają się tylko do wykańczania i uwydatniania niektórych elementów w budowlach, jako samodzielny budulec nie robią szału. Jako następną budowlę proponowałbym coś prostego ale pozwalającego poznać zasady budowy z zapałek na wyższym poziomie. Na przykład jakiś domek na bazie konkretnych planów, ramkę na zdjęcia, szkatułkę. Zresztą poprzeglądasz forum i trafisz na coś co Ci się spodoba. Powodzenia w dalszej przygodzie z zapałkami :)
Aktualnie buduję :
- Gildia Rycerska
- Mazur D-350
Sir Qarol

Przyjaciel Forum

Aktualnie buduję: Gildia Rycerska
Imię: Karol

Postprzez sebacmc » wtorek, 25 lutego 2014, 20:38

Wzorowałeś się na czymś czy sam wymyśliłeś projekt? Nie jest on jakiś skomplikowany ale brawo za pomysł. Jak na pierwszą budowlę to jest fajnie ,poczytasz trochę forum poznasz zasady i będzie tylko lepiej ,wydaje mi się , że masz do tego rękę . ;-)
sebacmc

Fanatyk

Imię: Sebastian

Postprzez Krzycho » wtorek, 25 lutego 2014, 21:10

sebacmc napisał(a):Wzorowałeś się na czymś czy sam wymyśliłeś projekt?

Właściwie zaczynając nie miałem pojęcia co wyjdzie i jak zacząć. Troszkę pamiętałem zamki z gry komputerowej "Herosi" hehe, ale poza tym zamek powstał z głowy, w wyobraźni mniej więcej widziałem do czego dążę i tak wyszło samo:-). Zamówiłem dziś zapałki modelarskie, choć te wypalone mają swój urok, to strasznie brudzą. Nie wiem jakiego kleju używać, muszę poszukać odpowiedzi tu na forum, problemem jest jedynie fakt, że mieszkam za granicą i mimo, że znam język angielski to niektóre techniczne zwroty sprawiają mi trudność. Do tej pory używałem kleju, który tutaj ma skrót PVA, jest dość dobry jeśli kleję zapałki na jakąś powierzchnię, np.karton, czy papier. Zachowuje się jak wikol, jest biały a po wyschnięciu przeźroczysty. Muszę poszukać na internecie informacji o składzie wikolu i porównać go do ewentualnego odpowiednika. Nie znam jeszcze technik tego hobby, ale czytam na forum poradniki, jeśli będę miał z czymś problem to będę pytał. Na chwilę obecną postaram się wyczytać jak najwięcej, bo nie chciałbym łamać regulaminu i poruszać kwestie, które już były poruszane z pewnością wiele razy. W razie poważniejszych kłopotów zwrócę się do was o pomoc, pozdrawiam serdecznie.
Krzycho

Nowy

Postprzez Maciek21 » środa, 26 lutego 2014, 14:02

Co do uczenia się to wiadomo że poradniki są najlepsze bo są tam porady expertów. Ale również wiele można się nauczyć siedząc tematy innych i czytając komentarze a nie tylko po przeglądaniu zdjęć. Polecam Ci iść do jakiegoś sklepu budowlanego i popatrzeć na jakieś kleje do drewna. Pamiętaj że przy zapałkach niema jakichś dużych obciążeń i nie musi być super mocny jak kropelka.
Jak masz jaki zapał że siedziałeś po kilka godzin to są nadzieję że zostaniesz z nami na dłużej ;)

Powodzenia przy wyborze kolejnego modelu do budowania i życzę takiego samego zapału.
Wybudowałem:
Obraz Motor- Diy String Art
Poljud Stadion (2 miejsce- Model roku 2011)
Falmer Stadion (3 miejsce- Budowla 2010)
Bujany Fotel (1- NGS*Models*Cup)
Baltic Arena/PGE Arena
Rączka z rodziny Adamsów
Maciek21

Expert

Aktualnie buduję: Aviva Stadion w Dublinie
Imię: Maciek
Medale: 5
2 Miejsce NMR 2011 (1) 3 Miejsce NMR 2010 (1) 1 Miejsce NGS*Models*Cup (1) Najlepszy model (2)

Postprzez Krzycho » środa, 26 lutego 2014, 19:27

Problem kleju rozwiązany. Dziś byłem na małej Fuszce u pana który zajmuje się renowacją mebli. Od pracownika, który jest polakiem dowiedziałem się który klej jest odpowiednikiem wikolu. Teraz czekam na zapałki. Nie mam jeszcze pomysłu ale to nie problem. Nie ma pośpiechu, poczekam na wenę :-) i wtedy ruszę.
Krzycho

Nowy

Postprzez szpon19 » środa, 26 lutego 2014, 20:11

Ja osobiście polecam na początek coś prostego :) Sam porwałem się z motyką na słońce na samym początku, zaczynałem dwa razy a i tak teraz wszystko leży w szafce i czeka na lepsze dni :) teraz po rocznej przerwie zacząłem inny, prostszy projekt i dopiero gdy go skończę, to prawdopodobnie wezmę się znów za mojego żurawia.
Błogosławiony ten, który śmieje się z samego siebie, albowiem będzie miał ubaw do końca życia!
szpon19

Fanatyk

Imię: Kamil

Postprzez Kostuch » wtorek, 4 marca 2014, 22:38

Gratulacje, bardzo ładnie to wygląda. Powodzenia przy następnej budowli.
Kostuch

Obserwator

Aktualnie buduję: Kuźnia
Imię: Krzysztof

Postprzez polla8 » środa, 21 maja 2014, 16:06

Przyznam szczerze że jak na pierwszy raz to po prostu rewelacyjnie. Brawo za pomysł i kreatywność! Ale dlaczego w wewnętrznej stronie muru są pojedynczo przyklejone zapałki? Co one imitują?

Obserwator

Imię: Paulina

Postprzez kibicFCB1 » poniedziałek, 28 lipca 2014, 11:47

Powiem szczerze, że matysart już dawno takiego fajnego projektu nie widziałem bardzo ciekawy chetnie wymienie się uwagami bo też lubie takie rzeczy robić
kibicFCB1

Nowy

Aktualnie buduję: Domek
Imię: Robert

Powrót do Budowle

• Reklama
tekst alternatywny

Sklep modelarski Agtom.eu - Modele do sklejania, farby modelarskie, narzędzia i materiały. tekst alternatywny tekst alternatywny